Oto horoskop na rok 2023 dla każdego ze znaków zodiaku! Najwyższy czas sprawdzić, jak potoczą się nasze losy. Co jest dla nas zapisane w gwiazdach? Jakie zjawiska na niebie będą miały wpływ na nasze życie w ciągu najbliższych 12 miesięcy?

Horoskop na rok 2023 – ascendent

Wiedz, że ten horoskop został przygotowany pod znak twojego ascendentu. Czym jest ascendent? To twój znak wschodzący, który mówi o tym, jakie robisz pierwsze wrażenie, wyznacza pierwszy dom w twoim horoskopie.

Jak się dowiedzieć w jakim znaku jest mój ascendent? Przygotuj swoją dokładną datę urodzenia wraz z godziną (jest kluczową informacją) i wyszukaj w internecie kalkulator ascendentu. Wpisz swoje dane i sprawdź, jaki znak jest twoją pierwszą „twarzą”.

Znając swój ascendent wróć do tego horoskopu i odszukaj, co cię czeka w 2023 roku.

Jeśli nie znasz swojego ascendentu, wyszukaj po prostu swój znak zodiaku, ale miej świadomość, że horoskop może być wtedy mniej trafiony. Najlepiej przeczytać prognozę na 2023 rok zarówno dla ascendentu, jak i swojego znaku słonecznego.

Horoskop ogólny na rok 2023 – co nas czeka

KILKA SŁÓW NA TEMAT 2023 ROKU:

  • W styczniu 2023 roku mamy retrogradację Merkurego i Marsa, a co za tym idzie lepiej w tym miesiącu nie załatwiać urzędowych spraw, podpisywać ważnych dokumentów ani podejmować kluczowych decyzji.
  • W marcu czeka nas bardzo energetyczna zmiana, którą odczujemy społecznie, na skalę światową. Nadchodzące wydarzenia mogą mieć związek z rozwojem technologii, ale i naszym poczuciem wolności.
  • Przełom kwietnia i maja może być nerwowy, ale i szalenie energetyczny ze względu na dwa zaćmienia oraz retrogradację Merkurego w dniach 21 kwietnia - 16 maja 2023 roku. Dajmy sobie wtedy odpocząć, nie podejmujmy spontanicznych decyzji. Urzędowe sprawy załatwiajmy w drugiej połowie maja.
  • Na wakacje przypadnie nam retrogradacja Wenus. Uwaga na powracających eks, dziwne sny i tematy wracające z przeszłości. To dobry czas, żeby je kategorycznie pozamykać.
  • Kolejna retrogradacja Merkurego, w której uważamy na to co podpisujemy, czytamy wszystko 3x i uważamy na elektronikę to 23 sierpnia - 15 września.
  • W październiku doświadczymy ponownie zaćmień, ale na zupełnie innym polu niż w 2022 (wtedy ich konsekwencje na świecie były związane ze znakami Byka i Skorpiona czyli środowisko naturalne, zasoby energii, żywności, inflacja, władza, skandale). W lipcu wyznacznik naszego ewolucyjnego rozwoju, czyli węzły księżycowe przejdą do znaków Baran-Byk i przez kolejny rok będziemy mieli na stole międzynarodowe sojusze, albo ich rozpady, poczucie niezależności, walkę o wolność, ale i tematy związane z przemysłem broni.

Horoskop na 2023 rok: Baran i ascendent w Baranie

Wyzwania: 2022 rok był dla ciebie transformujący pod kątem finansów i zobowiązań z nimi związanych. Na początku przyszłego roku postaw sobie pytania: Co jest moją największą wartością? Jakie posiadam niematerialne dobra i jak mogę je wykorzystać do poprawy życia swojego i najbliższych? Od połowy przyszłego roku pojawi się temat związków i twojego do nich podejścia (także przyjacielskich i biznesowych). Czy twoje relacje są zdrowe, gdzie w hierarchii znajduje się twoja indywidualność, niezależność? Zwróć uwagę co dajesz od siebie w związku i co dostajesz w zamian.,

Miłość: Dobry czas na pojawienie się partnera czy partnerki w twoim życiu, jeśli jesteś singlem/singielką, to grudzień. W wakacje uważaj na dawnych eks i sprawy z nimi związane, mogą próbować wracać jak duchy zza światów.

Zobacz także:

Pomyślność: Pierwsza połowa roku będzie dobra do działania, poczujesz ogromny przypływ energii. Pojawi się też dużo fajnych zbiegów okoliczności, więc wykorzystaj to. Finansowo sprzyjająca może być druga połowa roku.

Trudności: W 2023 szczególnie powinnaś zadbać o swoje zdrowie, regenerować siły i odpoczywać. Tak energetyczny czas kompensacji emocji. Wiosną może się wydarzyć coś ważnego na polu: ty i inni, twoje marzenia, plany.

Horoskop na 2023 rok: Byk i ascendent w Byku

Wyzwania: 2022 transformował twoje podejście do związków i tego, jak się w nich odnajdujesz, co dla ciebie znaczą. Na początku przyszłego roku pomyśl o swojej niezależności w stosunkach z innymi ludźmi, także biznesowych i przyjacielskich. To dobry czas, żeby uzdrowić nadszarpnięte relacje. Od maja środek ciężkości przeniesie się na twoją codzienną rutynę i zdrowie. To dobry czas, żeby w końcu w pełni o siebie zadbać, usystematyzować rutynę pielęgnacyjną, zrobić profilaktyczne badania. Nauczenie się bycia z samą czy samym sobą (nie mylić z samotnością) i regeneracja będzie twoim życiowym kamieniem milowym. W 2023 zwolnij i skup się na swoim rozwoju, tym duchowym szczególnie.

Miłość: Szansa na zakochanie może przyjść jesienią. W październiku i listopadzie daj sobie dużo przestrzeni na poznanie nowych osób. Nigdy nie wiesz, gdzie czeka szczęście.

Pomyślność: Pierwsze pół roku zapowiada się raczej spokojne, skupione na regeneracji po naprawdę trudnym emocjonalnie 2022 roku. Natomiast od maja poczujesz, że łapiesz życiowy wiatr w żagle. Dokładnie wtedy Jowisz, planeta ekspansji, będzie opiekował się twoim horoskopem. Nie bój się działać szeroko, inwestować i iść z wypiętą do przodu piersią.

Trudności: 2023 rok może zweryfikować niektóre z twoich znajomości. Będziesz mieć poczucie, że chcesz działać w ważnych celach, otaczać się wartościowymi osobami i paradoksalnie to może delikatnie zawęzić ich krąg. Remedium możesz odnaleźć w nowym hobby, działalności społecznej. Wiosną możesz spodziewać się znaczącego wydarzenia na polu kariery, ambicji.

Horoskop na 2023 rok: Bliźnięta i ascendent w Bliźniętach

Wyzwania: 2022 rok transformował twoje podejście do swojego ciała, zdrowia i rutyny codziennej oraz radzenia sobie w pojedynkę. Na początku przyszłego roku zadaj sobie pytania: W jakim ciele mieszka twoja dusza, czy wystarczająco zadbanym? Czy bycie samemu musi być złe? Jakie zalety może mieć? W drugiej połowie roku tematy rozrywkowe pojawią się na powierzchni. Pomyśl, jak efektywnie możesz wykorzystać swoją kreatywność. Być może miałaś/miałeś jakieś marzenia, plany, które dawno temu trzeba było odłożyć do poczekalni. 2023 jest rokiem, w którym warto o to zawalczyć. Dlatego daj sobie przestrzeń na rozrywkę, romanse, posłuchaj wyobraźni. To jak nas widzą inni jest pryzmatem tego, jak widzimy siebie sami. Jeśli masz dzieci, spróbuj spojrzeć na swoją z nimi relację, czy jest taka jakbyś chciał/a, żeby była? Co można w niej zmienić?

Miłość: Wrzesień to dobry czas na romantyczne spotkania.

Pomyślność: W pierwszej połowie roku planety będą wspierały wszystkie twoje społeczne działania, jak i prywatne plany. To dobry czas na zadbanie o przyjaciół, kreatywne pomysły a może i romanse. Od maja możesz poczuć większą potrzebę zadbania o swoją duchową stronę. Próbowałaś/próbowałeś kiedyś podróży solo? Może działalność w wolontariacie przyniesie ci dużo radości.

Trudności: Na tle kariery obudzi się spora ambicja, która z jednej strony może cię popychać do przodu po awans, a z drugiej doprowadzić do kłótni z szefem i przetasowania w strukturach twojej firmy. Czeka cię dużo pracy w 2023 roku, ale miej świadomość, że będzie ci to wynagrodzone. Ważne wydarzenia mogą mieć miejsce wiosną na tle tematów związanych z zagranicą lub wyższą edukacją.

Horoskop na 2023 rok: Rak i ascendent w Raku

Wyzwania: 2022 to rok, który transformował twoje podejście do swoich marzeń, ich realizacji oraz tego, jaka jest twoja rola w społeczeństwie i wśród przyjaciół. Na początku przyszłego roku zadaj sobie pytania: Jakie miałaś/miałeś kiedyś plany, czy zostały odłożone na później? Jak wygląda twoja relacja z przyjaciółmi, dziećmi i własną kreatywnością? Czy któraś z tych sfer wymaga uzdrowienia? Od połowy roku 2023 skupisz się trochę bardziej na domu i karierze. Wyzwaniem będzie działanie dla dobra obu tych sfer, przy mocno rosnącej ambicji. Na pewno jest sposób, by wzrost kariery pociągnął za sobą wzrost domowego bezpieczeństwa i stabilnych relacji.

Pomyślność: Pierwsza połowa roku to duża „widzialność” w pracy. W tym okresie możesz czuć, że masz nawał obowiązków, ale zostanie ci to odpowiednio wynagrodzone. Druga część roku to więcej czasu dla ciebie i przyjaciół. Zaplanuj jakiś wspólny wyjazd. Będziesz mieć też więcej przestrzeni na rozwijanie swoich zainteresowań. Wyjdź z inicjatywą!

Miłość: Luty może być miesiącem, kiedy spotkasz poważnego kandydata/kandydatkę, by stworzyć z nim czy nią związek. Daj sobie tylko czas, nie wchodź w nic na siłę. 

Trudności: W 2023 roku możesz mieć poczucie, że twoje kwalifikacje, umiejętności nie są wystarczające. Wyostrzyć się może samokrytycyzm. Pamiętaj, że zawsze jest dobry moment na naukę, nabycie nowych umiejętności, udoskonalenie się czy przebranżowienie. Wiosną czeka cię ważne wydarzenie dotyczące finansów.

Horoskop na 2023 rok: Lew i ascendent w Lwie

Wyzwania: 2022 rok zwrócił twoją uwagę na sprawy kariery i domu. Na początku przyszłego roku zadaj sobie pytanie, czy relacja między tymi dwoma sferami jest w twoim życiu zdrowa? Co sprawia, ze czujesz satysfakcję w pracy? Od połowy 2023 będziesz mieć więcej czasu na swój intelektualny rozwój. Może to dobry moment, by podnieść swoje kwalifikacje albo w końcu dać sobie przestrzeń na poznanie świata i daleki wyjazd zagraniczny. Twoje ideały, wartości i wiara będą potrzebowały w nowym roku pokarmu w postaci komunikacji, wyjazdów, kontaktów zagranicznych, nauki. Jeśli masz rodzeństwo, zwróć uwagę na swoje relacje z nimi, mogą pełnić ważną rolę w całym procesie.

Pomyślność: Od marca poczujesz spore odpuszczenie a to za sprawą Saturna, który zmienia znak, a męczył cię przez ostatnie dwa lata. Możesz odetchnąć z ulgą i skupić się na sobie. Pierwsze pół roku to najlepszy czas na rozwój, dodatkowe kursy, wyjazdy. W drugiej połowie roku bardzo absorbująca będzie praca, będzie się dużo działo. Twoja aktywność na pewno będzie zauważona i doceniona przez współpracowników.

Miłość: W styczniu możesz przypadkiem spotkać kogoś, z kimś nawiążesz bliższą relację.

Trudności: 2023 to dobry rok na uporządkowanie swoich finansów. Dopinanie nieskończonych formalności, nadpłaty kredytów. Pomyśl o zabezpieczeniu swojej przyszłości. Wiosną ważne wydarzenie na polu związków (romantycznych bądź biznesowych).

Horoskop na 2023 rok: Panna i ascendent w Pannie

Wyzwania: 2022 rok aktywował u ciebie dużo tematów związanych z rozwojem, podróżami, kwalifikacjami i tym, jak się komunikujesz z innymi. Na początku nowego roku zadaj sobie pytanie, co sprawia, że się rozwijasz, jak możesz pielęgnować swoje wartości, ideały i wiarę? Od połowy 2023 na powierzchnię wypłynął tematy finansowe i zarządzanie nimi. Jakimi dobrami dysponujesz ty, a co posiadasz z innymi ludźmi i jakie są między tymi sferami relacje. Co możesz zrobić, by polepszyć swoją sytuację finansową? To czas, kiedy trzeba będzie nauczyć się żyć w harmonii pomiędzy oszczędzaniem, zobowiązaniami a „życiem”. Ważne, by zdać sobie sprawę, że najważniejszym, co mamy nie są pieniądze a nasze umiejętności i to, co dzięki nim możemy zrobić. Jak mówi przysłowie „money come and go”, nie żyjesz po to, żeby pracować, tylko pracujesz po to, żeby żyć.

Pomyślność: Pierwsza połowa 2023 roku to dobry finansowo czas, warto zrobić porządki na tym polu, nadpłacić trochę zobowiązań, oszczędzić lub zainwestować. Później czeka cię trochę spokoju i zapowiada się miły czas na podróże zagraniczne (szczególnie czerwiec).

Miłość: W nowym roku osoby z ascendentem w Pannie muszą szczególnie uważać na wakacyjne sytuacje romantyczne. Byłe czy byli będą się śnić, odzywać się, próbować ponownie spotkać. Jeśli nie chcecie kłopotów i niepotrzebnych zawirowań, lepiej unikać kontaktów z miłościami z przeszłości. Szczególnie, że Saturn będzie się kręcił w okolicach punktu związków, a to znaczy, że jak w coś wejdziecie, to może być to długotrwałe w konsekwencjach (nie zawsze dla was pozytywne). Jeśli romanse, potencjalne związki, to tylko we wrześniu, wtedy będzie trochę bezpieczniej. Saturn z drugiej strony może sprawić, że poznacie kogoś poważnego, starszego... Dajcie sobie czas na poznanie go lepiej a wynagrodzi wam to może w przyszłości dojrzałym, ciekawym związkiem.

Trudności: Najważniejsze opisane w sekcji Miłość. Możesz mieć poczucie, że jest mniej ludzi dookoła ciebie. Niech cię to nie zbije z tropu. Saturn zawęża perspektywę patrzenia po to, żebyś mógł/mogła skupić się na najistotniejszych dla ciebie związkach.

Horoskop na 2023 rok: Waga i ascendent w wadze

Wyzwania: 2022 był dla ciebie transformujący pod kątem finansów, zobowiązań i własnych dóbr. Na początku nowego roku zadaj sobie pytanie, czy twoja relacja z pieniędzmi jest zdrowa, czy wymaga jeszcze pewnych działań. Pamiętaj, że twoją największą wartością życiową są twoje umiejętności i to właśnie nimi możesz poprawić swoją sytuację, zaufaj im. Od lipca 2023 środek ciężkości znajdzie się na twoim poczuciu niezależności i tego, jak ona się ma do związków, w których jesteś lub tych, w które wstępujesz. To będzie bardzo ważny rok dla osób z mocnym wpływem Wagi. Pamiętaj, że związek nie musi wyglądać tak, że tylko dajesz. Spróbuj spojrzeć przede wszystkim na swoje szczęście. Kompromisy są dobre, ale często sprawiają, ze obie strony nie są do końca zadowolone.

Pomyślność: Do maja możesz czuć szczęście płynące ze swoich przyjacielskich relacji. Otwórz się na współpracowników i nieznajomych, czasem niezobowiązujący small talk lub dziwny zbieg okoliczności może odmienić twoje życie. W drugiej połowie roku Jowisz pomoże ci w tematach finansowych, możesz spodziewać się dodatkowych zastrzyków gotówki. To dobry czas na zaopiekowanie się swoją stabilizacją finansową. Jeśli możesz zainwestuj lub nadpłać swoje obecne zobowiązania.

Miłość: Luty i marzec mogą być ciekawym czasem do spotkania na swojej drodze potencjalnej partnerki czy partnera. Zaproś tę osobę na zimową herbatę.

Trudności: W 2023 roku mogą wystąpić nieporozumienia na tle spraw urzędowych. Staraj się być uważna/y i szczególnie w okresach retrogradacji Merkurego. Wtedy trzeba czytać wszystko trzy razy przed podpisaniem. Zadbaj szczególnie o swoje zdrowie, zrób badania profilaktyczne. Wiosną może wydarzyć się coś znaczącego na tle romansów/rozrywek lub w sprawach związanymi z dziećmi.

Horoskop na 2023 rok: Skorpion i ascendent w Skorpionie

Wyzwania: 2022 rok transformował twoje podejście do związków, jak i był ważny w twoim osobistym rozwoju. Na początku przyszłego roku zadaj sobie pytania: Czy jestem gotowa/y na zdrowy, stabilny związek? Czy tego na prawdę chcę, czy naciska na mnie otoczenie? Czy czuję się dobrze sam/a ze sobą i jakie są tego konsekwencje? Od lipca 2023 zaczniesz mocniej skupiać się na swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym. Twoja rutyna codzienna i praca będą wymagać usystematyzowania, żeby osiągnąć życiowy balans.

Pomyślność: Do maja 2023 czeka cię dużo miłych niespodzianek w pracy, ale i codziennych, małych smaczków. To dobry czas na zadbanie o siebie. Może jakiś masaż, może wyjście do kosmetyczki, a może joga? Druga połowa roku będzie sprzyjać wszelkim rodzajom związków. Możesz poczuć, że dostajesz dużo energii i wsparcia od najbliższych a także prezentów. Pamiętaj, że dobro wraca, więc wysyłaj go dużo!

Miłość: Marzec i kwiecień razem z budzeniem się wiosny będą zachęcać cię do nawiązywania głębszych relacji. Skorzystaj, jeśli czujesz, że właśnie tego pragniesz.

Trudności: Możesz poczuć, że rok 2023 będzie mniej rozrywkowy, ale tylko dlatego, że znajdziesz przestrzeń na rozwijanie i doskonalenie swoich talentów. To też dobry czas na skończenie z używkami, np. alkoholem. Trzeźwość umysłu jest teraz w modzie, ale bez wątpienia ma po prostu niesie ze sobą dużo pozytywów! Także dla ciała.

Horoskop na 2023 rok: Strzelec i ascendent w Strzelcu

Wyzwania: 2022 rok zmienił twoje podejście do codzienności, dbania o swoje ciało, zdrowie i otoczenie. Od lipca poczujesz, że przyszedł czas na zrealizowanie swoich planów, marzeń, na które wcześniej nie było czasu. Odkryj, na jakim polu jesteś kreatywna/y i pokaż to innym. Ten rok będzie ważny, jeśli chodzi o twoje relacje z przyjaciółmi i dziećmi (jeśli je masz). W pędzie ostatniego roku mogliśmy zaniedbać naszych najbliższych, to oni często pchają nas najmocniej w życiowej wspinaczce po coraz to ambitniejsze cele.

Pomyślność: Do maja świetny czas na uprawianie sportów, rozwijanie swoich talentów a także niewinne romanse. Nastrój będzie bardzo optymistyczny. W drugiej części roku zadbaj o swój codzienny spokój i balans w pracy. Może czas zapisać się na jakieś zajęcia sportowe, znaleźć nowe hobby?

Miłość: Kwiecień i maj są najlepszymi miesiącami dla przyszłych zakochanych!

Trudności: 2023 rok na pewno nie będzie sprzyjał przeprowadzkom. Poczujesz nagłą potrzebę zajęcia się domowymi sprawami i  domownikami, będzie to związane z poszukiwaniem stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Może się wydarzyć coś na tle zawodowym, co zaburzy sytuację w twoim domu: nie ma sensu wtedy wprowadzać większych zmian, kupować nowego, remontować. Daj sobie czas i przestrzeń na poradzenie sobie z jednym tematem a zmiany domowe zostaw na kolejny rok.

Horoskop na 2023 rok: Koziorożec i ascendent w Koziorożcu

Wyzwania: 2022 rok zmienił twoje podejścia do tego, czym jest dla ciebie rozrywka, wprowadził zmiany w kontakcie z dziećmi (jeśli je masz), przyczynił się do skupienia się na własnych planach i ich realizacji. Na początku przyszłego roku zadaj sobie pytania: Które ze swoich odroczonych planów możesz jeszcze zrealizować? Co możesz od siebie dać społeczeństwu, przyjaciołom? Jakie są twoje obecne marzenia?. Od  lipca 2023 mocniej skupisz się na karierze i szukaniu balansu między nią a domem. Pamiętaj, że siła jednego jest zależna od drugiego i wcale nie muszą ze sobą walczyć. Spraw, by praca nakręcała cię do poprawienia sytuacji domowej i na odwrót.

Pomyślność: Przez pierwsze pół roku 2023 może dużo się dziać w domu, typu remont, zmiany, nowi domownicy... Natomiast druga część roku to dobry czas na rozwój własnych zainteresowań, radosne chwile z dziećmi (jeśli je masz), dużo optymizmu i rozrywek.

Miłość: W maju otwórz się na nowe znajomości. Nie pożałujesz!

Trudności: Możesz poczuć, że czegoś ci brakuje, szczególnie na tle pracy. Samokrytyka w przyszłym roku zdecydowanie się wyostrzy. To będzie dobry czas, żeby zrobić kursy doszkalające, nauczyć się czegoś nowego. Małe citybreaki z koleżanką dadzą ci sporo radości i pozwolą na oderwanie się od problemów. Wiosną możesz spodziewać się ważnego wydarzenia na tle finansów.

Horoskop na 2023 rok: Wodnik i ascendent w Wodniku

Wyzwania: 2022 transformował twoje ambicje, podejście do kariery i wpłynął na poczucie bezpieczeństwa, domowe samopoczucie. Na początku przyszłego roku zadaj sobie pytania: Czy w moim życiu istnieje zdrowy bilans między pracą a domem? Czy moje ambicje i wykonana praca zasługują na więcej i jak to więcej osiągnąć? Od połowy 2023 roku przyjdzie czas na twój osobisty rozwój. Głód wiedzy i przygód możesz zaspokoić nowymi studiami, klubem dyskusyjnym lub podróżami czy kontaktem z osobami z zagranicy. Nie bój się otworzyć na świat i eksplorować.

Pomyślność: Do maja 2023 będziesz mieć super czas, jeśli chodzi o kontakty z rodzeństwem, ale i przestrzeń na poznanie wielu ciekawych ludzi, rozwój. Wiosna to dobry moment na wypad ze znajomymi: czy to w naturę, czy na krótki city break do innego kraju. Druga połowa roku będzie poświęcona tematom domowym. Być może odświeżysz lekko swoje mieszkanie, a może pojawi się w nim ktoś nowy. Na pewno czas spędzony wśród najbliższych będzie w tym okresie owocny.

Miłość: Atmosfera będzie gorąca od czerwca aż do grudnia. W wakacje możesz spotkać sporo interesujących i zainteresowanych tobą osób. Uważaj tylko na wszystkie oznaki „starych” znajomości. Wenus w tym czasie będzie retrogradować i z uporem maniaka wrzucać w twoje pole widzenia eks…

Trudności: Saturn, który przez ostatnie trzy lata męczył znak Wodnika przechodzi do kolejnego znaku, więc w marcu możesz poczuć ogromną ulgę, ale i przypływ nowej energii, ponieważ na chwilę do Wodnika wejdzie Pluton. Marzec może być przełomowym miesiącem, z rozwagą wykorzystaj jego energię. Warto w 2023 roku uporządkować swoje sprawy finansowe, pomyśleć nad zabezpieczeniem przyszłości.

Horoskop na 2023 rok: Ryby i ascendent w Rybach

Wyzwania: 2022 rok był bardzo przychylny, zwrócił twoją uwagę na osobisty rozwój, pozwolił ci otworzyć się na świat. Na początku przyszłego roku pomyśl o tym, co jeszcze możesz zrobić, by nakarmić swoje ambicje, ciekawość. Czy jest jakaś dziedzina wiedzy, którą chciałbyś/chciałabyś jeszcze zgłębić? Od połowy przyszłego roku transformacji zostanie poddane twoje podejście do pieniędzy, zasobów własnych, ale i wspólnych. Jak o nie dbasz, na czym ci w tym temacie zależy i czy zdrowo do niego podchodzisz.

Pomyślność: Do maja 2023 roku możesz spodziewać się dobrej sytuacji finansowej, może nieoczekiwanie dostaniesz zastrzyk gotówki. Druga połowa roku będzie bardziej energetyczna, czeka cię w niej więcej wyjazdów, spotkań.

Miłość: Październik będzie bardzo sprzyjający, jeśli chodzi o poznawanie ciekawych osób.

Trudności: W marcu 2023 roku Saturn przechodzi do znaku Ryb i zostanie tam około 3 lat. Przed tobą kluczowy w rozwoju osobistym okres. Saturn jest jak ojciec, który nad tobą stoi, kiedy odrabiasz lekcje. Może ci się to nie podobać, ale efekt jest spektakularny. 2023 rok będzie czasem pracy u podstaw, wyznaczania sobie nowych celów, kończenia toksycznych związków, zatem czekają cię życiowe porządki. Nie będą może one zawsze miłe, ostrzegam, możesz czasem czuć opór materii, ograniczenie możliwości twoich działań. Wiedz, że to wszystko będzie działać w szerokim kontekście czasu tylko na twoją korzyść.

Jeśli pragniecie być na bieżąco z tym, co się dzieje w gwiazdach, to zapraszam na mój Instagram @wodnikmowi.