Rok 2022 zapowiada się jako rok przyjemności, hedonizmu, pełen miłości i seksualnych uniesień! Tak przynajmniej wynika z układu gwiazd. A reszta zależy już od nas: czy weźmiemy sprawy w swoje ręce, otworzymy serca na miłość, odważymy się na romanse, pozwolimy sobie spełnić nasze fantazje... Horoskop partnerski na rok 2022 pełen jest momentów, które będą nam sprzyjać w życiu miłosnym i erotycznym. Zachęcamy do ich poznania i wykorzystania!

Retrogradacja Wenus w Koziorożcu: do kiedy potrwa i co oznacza

Zacznijmy od retrogradacji Wenus w Koziorożcu, której nie można pominąć, bo wraz z nią wchodzimy w nowy rok. Wystartowała ona 19 grudnia 2021 roku i potrwa do 29 stycznia 2022 roku. Dla części osób może to być czas, kiedy przejdzie im ochota na miłosne i/lub seksualne podboje. Czyżby retrogradacja Wenus była aż taka zła? To wszystko zależy od nas! Bo można ten czas wykorzystać, aby przemyśleć swoje potrzeby, zastanowić się nad swoim związkiem. Kiedy emocje nie szaleją, łatwiej spojrzeć na to, w czym jesteśmy, chłodnym okiem, z pewnego dystansu. To też idealny moment, by uporać się z relacyjnymi problemami, jeśli takie mamy! Nie ma co dłużej udawać, że nic się nie dzieje i zrobić noworoczny remanent, żeby wszystko zaczęło się układać. Oczywiście czasem może się okazać, że najlepszym wyjście jest rozstanie. Ale dzięki temu wejdziemy w rok 2022 z czystą kartą! A jeśli uda się pozałatwiać sprawy, dogadać, to gwiazdy już w tym wam pomogą, by miłość kwitła!

Horoskop partnerski na rok 2022 - ważne daty 

 • 8 stycznia 2022 rokuPierwszy Punkt Gwiazdowy Wenus w 2022 roku w Koziorożcu. To najlepszy moment, by wyznać miłość! To także świetny czas na oświadczyny czy podjęcie decyzji o wspólnym mieszkaniu.
 • 18 stycznia 2022 roku: Północny Węzeł Przeznaczenia przenosi się do Byka, przenosząc Węzeł Południowy do Skorpiona. To okazja, kiedy zaczynamy na poważnie traktować nowe partnerki czy partnerów lub podejmiemy decyzję, by naprawić relację, zdecydujemy się ciężko pracować na wspólne szczęście. Ważny czas dla partnerstwa zdecydowanie. 
 • 29 stycznia 2022 roku: koniec retrogradacji Wenus w Koziorożcu. Planeta miłości wreszcie pozwoli nam na hulanki i swawole, będzie można zacząć karmić zmysły, randkować i inwestować uczucia! 
 • 12 lutego i 12 marca 2022 roku: koniunkcja Wenus i Marsa. Te dwie planety od miłości i pożądanie połączą się dwa razy w 2022 roku. Pierwszy raz 12 lutego w Koziorożcu, a drugi 12 marca w Wodniku. To będzie za każdym razem niesamowity czas na owocne pierwsze randki czy na rozpoczęcie miłosnych poszukiwań, na przykład za pośrednictwem aplikacji randkowych, ale również to dobre daty dla osób w stałych związkach: eksperymentujcie, poznawajcie się na nowo, poczujcie się, jak na początku znajomości! 
 • 12 kwietnia 2022 roku: koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach. To kolejne daty, kiedy można rozpocząć niezapomniany romans czy iść na randkę życia. Być może taką, która rozpocznie naprawdę długą znajomość! Wszystko inne w tych dniach wykreślcie z kalendarza. To czas miłości i przyjemności różnego rodzaju!
 • 30 kwietnia 2022 roku: zaćmienie Słońca w Byku. Każde z czterech zaćmień w 2022 roku będzie sprzyjało naszemu życiu miłosnemu, ale też namiętnościom! Więc koniecznie zaplanujcie sobie w tym czasie coś rozkosznego!
 • 16 maja 2022 roku: zaćmienie Księżyca w Skorpionie
 • 31 lipca 2022 rokuUran i Północny Węzeł Przeznaczenia połączą się w Byku. Co to dla nas oznacza? Sporo zamieszania. Z jednej strony możemy wtedy rozpocząć płomienny romans czy też na nowo rozniecić ogień pożądania w związku. Z drugiej strony niestety nie wykluczone są rozstania i to dość ogniste...
 • 22 października 2022: Słońce, Ziemia i Wenus się spotykają w Wadze. To kolejna świetna okazja, by powiedzieć komuś ważnemu dla nas, co do niego czujemy! To także czas na poważne rozmowy, co dalej z naszą relacją. Ślub, dzieci, kredyt? A może otwarcie związku?
 • 25 października 2022 roku: zaćmienie Słońca w Skorpionie
 • 8 listopada 2022 roku: zaćmienie Księżyca w Byku