Choć warunki polityczne i społeczne na świecie są niezbyt sprzyjające, mamy nadzieję, że nie utraciłaś jeszcze optymizmu z którym wchodziłaś w 2022 rok. Szczególnie, jeśli liczysz na zmiany. Dzięki Saturnowi, który jest planetą wytrwałej pracy i nauki, rządzi dyscypliną i kolejny rok znajduje się w niezależnym Wodniku (aż do 2023), będziesz miała motywację, by zaprowadzić je w życiu. Zechcesz (i planety temu sprzyjają!) być jeszcze lepszą wersją siebie, włożyć wysiłek we własny rozwój, ale też zrobić coś dla świata – być może zaczniesz udzielać się społecznie, pomagać potrzebującym, a może zaangażujesz się w lokalną politykę? Każde podjęte przez ciebie działanie będzie argumentowane moralnymi wartościami, które wyznajesz, a które na dużą skalę mogą zrobić wiele dobrego.

Pierwsza retrogradacja Merkurego w 2022 roku – kiedy? Co nas czeka?

W rozpoczynającym się właśnie tygodniu będziemy jednak przede wszystkim pod wpływem pierwszej z czterech (!) w tym roku retrogradacji Merkurego, która w Wodniku rozpocznie się w piątek 14 stycznia i potrwa do 3 lutego 2022. Ten czas wymaga od nas większego skupienia na detalach, bo łatwiej będzie o błędy. W niektóre sfery wkradnie się chaos. Sprawdzaj dokładnie ważne e-maile, nie daj się ponieść uczuciom wysyłając smsy, których będziesz żałować, a już na pewno – nie wdawaj się w dyskusje na Messengerze ze swoim eks. Zrób kopie zapasowe pracy licencjackiej lub magisterskiej, projektu z pracy albo kluczowych dokumentów nad którymi pracujesz. Twoim głównym zadaniem jest jednak wyciszenie się, znalezienie balansu w sferze komunikacji. Postaraj się powstrzymać własne rozedrganie, usiądź spokojnie i weź głęboki oddech. To czas przeglądu tego, co już masz, korekty tego, czego nie chcesz i czekania na to, czego pragniesz. Nie sprzyja on dużym wydatkom np. kupowaniu samochodów. Zastanów się nad tym ruchem.

Retrogradacje Merkurego w 2022 roku

Kosmiczny komunikator Merkury w 2022 roku cofnie się łącznie cztery razy. Druga retrogradacja, po tej aktualnej, czeka nas 10 maja i potrwa do 3 czerwca 2022. Trzecia rozpocznie się 9 września i odczuwać ją będziemy do 2 października. Ostatnia wydarzy się na przełomie roku – od 29 grudnia 2022 do 18 stycznia 2023.

  • pierwsza retrogradacja Merkurego: 14 stycznia – 23 lutego 2022
  • druga retrogradacja Merkurego: 10 maja – 3 czerwca 2022
  • trzecia retrogradacja Merkurego: 9 września – 2 października 2022
  • czwarta retrogradacja Merkurego: 29 grudnia 2022 – 18 stycznia 2023


Wielokrotnie przetrwałaś już retrogradację Merkurego, więc wiesz, że i tym razem dasz radę! Dla pocieszenia – zawsze możesz na nią zwalić winę za gorsze dni i trochę sobie ponarzekać. PS. Tutaj znajdziesz horoskop tygodniowy miłosny na 10 – 16 stycznia 2022 roku dla wszystkich znaków zodiaku.