Witaj w tygodniu zmian w życiu miłosnym oraz sferze finansów! W pierwszej jego połowie wciąż pozostaniemy pod wpływem dwóch silnych retrogradacji. Merkury, planeta komunikacji, pozostanie w niej do 3 lutego. W swojej finałowej fazie podpowiada, żebyś do końca miesiąca była szczególnie wyczulona na wszelkie sprawy związane z komunikacją i podróżami. Zarezerwuj więcej czasu jeśli musisz dojechać na lotnisko, a przed wysłaniem ważnego e-maila przeczytaj go minimum dwa razy. Przygotuj się na opóźnienia i chaos powodujący błędy, a także na to, że czasem technologia może odmówić ci posłuszeństwa. Brak internetu to nie koniec świata, wykorzystaj to i odpocznij zamiast tracić na to nerwy.

Za to druga, niezwykle odczuwalna retrogradacja Wenus, planety miłości i pieniędzy, zakończy się 29 stycznia. Do tego momentu nie sprzyja rozpoczynaniu nowych związków, co więcej może raczej skusić cię do powrotu do byłego partnera lub partnerki. Warto wykorzystać ten czas na przyjrzenie się swoim finansom. Niepokój w tym obszarze może być mocno odczuwalny, ale tymczasowy, bo przełomowy okaże się właśnie 29 stycznia. Wtedy Wenus kończy swój spacer w Koziorożcu. To świetna wiadomość dla twoich spraw sercowych i łóżkowych. Jeśli do tej pory miałaś wrażenie, że kwestie miłosne stały w miejscu, wszystko się rozwiąże! Uczuciowe i finansowe problemy oraz zagwozdki znajdą swój finał. W końcu będziesz mogła wprowadzić w życie długo wyczekiwane zmiany.

Sprzyjać będzie temu także poniedziałek 24 stycznia, kiedy to Mars (planeta walki) przesunie się do Koziorożca. Da ci to impuls do zrobienia kroku w swoim życiu, o którym myślałaś już dużo wcześniej. Odczujesz energię i determinację, by pójść po swoje chociażby w pracy (czas na podwyżkę?), pod warunkiem, że to co robisz, wciąż daje ci satysfakcję. Jeśli nie – to świetny czas na rozpoczęcie poszukiwań nowego stanowiska. Pamiętaj jednak o dokładnym przemyśleniu strategii! Przesunięcie Marsa zwiastuje też nowy układ sił z korzyścią dla Koziorożców, Panien, Byków, Skorpionów i Ryb. Będą one uprzywilejowane pod względem energii i odwagi. Do dzieła!

Przeczytaj także: Rozpoczął się sezon Wodnika 2022! To czas na pielęgnowanie bliskości

W tym tygodniu warto też zwrócić swoją uwagę w stronę Księżyca. Choć nie będzie ani w pełni, ani nie doświadczymy jego zaćmienia, w czwartek 27 stycznia będzie można zaobserwować go jako sierp ubywający (faza ubywania trwa od pełni do nowiu). Planeta zacznie przybierać na niebie kształt rogala. Coraz więcej mówi się o tym, jaki wpływ księżyc może mieć na nasz sen, natomiast astrologia skupia się na tym, w jaki sposób wpływa on na nasze emocje. Sierp ubywający, zwany też księżycem balsamicznym, odczuwany może być jako moment oczyszczenia, odpuszczenia wszystkiego, co nie jest dla nas dobre. Sprzyja różnorakim zakończeniom, wyciszeniu się i odcięciu od toksycznych relacji. To czas sprzątania – szukania tych miejsc, w których niepotrzebnie pożytkujemy naszą energię, dajemy z siebie za dużo. Warto tego dnia zrobić trening lub zwyczajnie przejść się na dłuższy spacer, by przygotować przestrzeń w głowie i na spokojnie przemyśleć, co nam służy, a co zupełnie nie.