Oto uniwersalny hydropeeling próżniowy, który mogą stosować nawet nastolatki! Więcej na temat tego zabiegu dowiecie się z poniższej rozmowy z dr Martą Błażewicz. 

Po zimie większość z nas narzeka na szarą, przesuszoną, zmęczoną cerę oraz pogłębienie zmarszczek. Co proponuje doktor, by szybko i widocznie poprawić wygląd skóry?

Wymienione przez Panią problemy cery wpływają na siebie nawzajem. Przykładowo - odwodnienie powoduje intensyfikację zmarszczek i nieatrakcyjny koloryt cery, a brak odżywienia komórek skóry sprzyja utracie wilgoci etc. Dlatego jeśli chcemy skutecznie zadziałać, musimy sięgnąć po terapię łączoną, która pomoże nam holistycznie podejść do zagadnienia. W mojej praktyce od lat doskonale sprawdza się w tej roli zabieg HydraFacial, który z powodzeniem wpisuje się w najnowsze trendy w medycynie estetycznej.

Czym jest HydraFacial?

To zabieg stanowiący jedno z największych odkryć ostatniej dekady, który światu udostępniła jego ojczyzna - USA. W DerClinic stosujemy w celu jego wykonania certyfikowaną maszynę HydraFacial, która pozwala nam w jednym zabiegu połączyć aż trzy uzupełniające swoje działanie technologie: mechaniczne złuszczanie, działanie wielofunkcyjnego serum i stymulujący efekt próżni. Połączenie to stanowi zasługę opatentowanej przez firmę technologii Vortex-Fusion®. Właśnie ta synergia czyni z zabiegu kompleksową metodę głębokiego oczyszczania, nawilżania oraz odmładzania skóry podczas jednej sesji.

Materiały prasowe

Jak wygląda zabieg HydraFacial?

Jak w przypadku każdej terapii szytej na miarę rozpoczynamy od konsultacji, która pozwoli nam poznać stan skóry pacjenta oraz jej potrzeby. W oparciu o te informacje dobieramy najkorzystniejsze dla niej substancje aktywne, których użyjemy w trakcie zabiegu. Procedurę rozpoczynamy od głębokiego oczyszczenia skóry pacjenta. W jego trakcie usuwamy zrogowaciały naskórek, który utrudniłby wchłanianie substancji aktywnych i który odpowiada za szary koloryt twarzy oraz jej przesuszenie. Specjalistyczne końcówki wykorzystywane w trakcie mikrodermabrazji zapewniają łagodny przebieg złuszczania, a w połączeniu z zastosowaniem próżni następuje nieprzerwane pozbywanie się złuszczonej skóry i jednoczesne oczyszczanie porów. Na tak przygotowaną skórę nanosimy odpowiednio dobraną substancję aktywną i SPF, który ma za zadanie chronić złuszczoną skórę przed szkodliwym promieniowaniem.

Jakie rodzaje serum stosuje doktor najczęściej?

Tak jak już wcześniej wspomniałam, substancję dobieramy do indywidualnych potrzeb skóry. Najczęściej są to preparaty o intensywnym działaniu nawilżającym, jak chociażby kwas hialuronowy, salicylowy lub glikolowy. Popularnością cieszą się także preparaty witaminowe, przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Jakich efektów możemy spodziewać się po wykonanym zabiegu?

W związku z wykorzystaniem kilku procedur efekty są wielowarstwowe. Pacjenci zauważają zarówno intensywne nawilżenie cery, od którego technologia wzięła swoją nazwę, jak i odżywienie, regenerację i oczyszczenie skóry poprzez pozbycie się zaskórników i redukcję rozszerzonych porów. Cera jest wyraźnie odmłodzona, można powiedzieć, że cechuje ją efekt „baby skin", w którym skóra jest miękka i gładka. Uzyskujemy uczucie jej wypełnienia, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Cera zyskuje zdrowy koloryt, staje się promienna i zdrowa. Co więcej, ponieważ zabieg stymuluje mikrokrążenie wpływające na procesy metaboliczne skóry, widzimy także efekt liftingu i drenażu limfatycznego. Zabieg możemy wykonać zarówno w obszarze twarzy, szyi, dekoltu jak i dłoni.

Zobacz także:

Komu w szczególności poleca doktor tę metodę?

Ze względu na jej niezwykłą uniwersalność, hydropeeling próżniowy to propozycja dla szerokiego grona pacjentów. Możemy zaproponować go już osobom po 12. roku życia (jako metodę leczenia trądziku), a także pacjentom o cerze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. To również cenny zabieg bankietowy, gdy zależy nam na wyraźnej poprawie wyglądu skóry, a nie możemy pozwolić sobie na okres rekonwalescencji. Bezpośrednio po wykonaniu HydraFacial pacjent może wrócić do codziennych aktywności, ciesząc się piękną cerą.

Materiały prasowe

Dziękujemy za rozmowę!

Więcej informacji na temat tego zabiegu znajdziecie tutaj: https://hydrafacial.pl/ i https://derclinic.pl/.