Komu dedykowana jest metoda Icoone® ? Czy mogą z niej korzystać młode mamy? Tajniki masażu podciśnieniowego zdradza dr Marta Błażewicz, właścicielka DerClinic.

Pani doktor, podobno masażem możemy wiele zdziałać dla naszej sylwetki. W jakich zabiegach najlepiej sprawdzi się Icoone® ?

Icoone® powstał z myślą o nieinwazyjnym usuwaniu tkanki tłuszczowej. Za jego pomocą możemy modelować całą sylwetkę, oddziałując jednocześnie na cellulit, który, obok tkanki tłuszczowej, bywa zmorą wielu pań. Urządzenie działa niezwykle kompleksowo, niwelując także obrzęki limfatyczne i luźną skórę, które są niedocenianymi faktorami w walce o zgrabne ciało. Możemy dzięki niemu działać również miejscowo np. podnosząc zwiotczałe pośladki.

Co wyróżnia masaż Icoone®? Czemu warto zwrócić uwagę akurat na tę metodę?

Jest to metoda oparta na technikach masażu endermologicznego, który sam w sobie nie jest nowością, stosowany jest bowiem np. w bańce chińskiej. Wykorzystanie w jego wykonywaniu zmechanizowanych głowic masujących przeniosło go jednak na zupełnie nowy poziom. Zabieg wykonujemy przy pomocy specjalistycznego urządzenia oferującego szereg różnych programów działania i dopasowanych do nich głowic. Parametry zabiegowe dobieramy w zależności od oczekiwanego efektu. Dzięki automatyzacji masażu skóra otrzymuje aż 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na dm2 podczas każdego ruchu pojedynczej głowicy. W ten sposób oddziałuje precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr ciała poprzez intensywną stymulację, dostarczając skórze aż 21.600 bodźców mikrostymulącyjnych na minutę! To także najnowsza technologia, która pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej.

Materiały prasowe

Jak tak intensywna stymulacja działa na ciało?

W efekcie masażu następuje szereg procesów istotnych dla organizmu takich jak: stymulacja unaczynienia i pobudzenie wymiany międzykomórkowej, uaktywnienie układu krążenia oraz układu limfatycznego, a także, często oczekiwane przez pacjentów, rozbicie tkanki tłuszczowej oraz przywrócenie prawidłowego metabolizmu. W ten sposób możemy pozbyć się kilku niechcianych centymetrów, jednocześnie ujędrniając i liftingując skórę. Ten typ masażu sprawdza się doskonale także jako uzupełnienie innych zabiegów, np. liposukcji, która niejednokrotnie pozostawia wiotką skórę w obrębie, który został poddany jej działaniu.

Masaże zazwyczaj wymagają wykonania serii. Czy w tym przypadku jest tak samo?

Oczywiście seria potęguje uzyskiwany efekt. W przypadki Icoone®, mamy możliwość wyboru wielu programów masażu nastawionych na różne cele. Przeciętnie potrzebujemy około 10 powtórzeń dla finalnego efektu. Jednak urządzenie wyposażono w specjalne programy jak np. intensywny zabieg wyszczuplający talię, który wymaga jednorazowej wizyty w klinice. Twórcy marki pomyśleli także o mężczyznach, na których także czeka oddzielny tryb pracy urządzenia.

Zaskoczyła mnie doktor. Panowie zapewne również będą zaintrygowani. Czy Icoone® skrywa jeszcze jakieś nieoczywiste możliwości?

Jak najbardziej. Jest to jedyne urządzenie, którym możemy ujędrnić i zliftingować biust. Dzieje się to w sposób bardzo delikatny i bezpieczny poprzez pobudzanie głębokich warstwy skóry, a w ten sposób następuje zwiększona praca fibroblastów, która powoduje produkcję kolagenu i elastyny. Jeśli już mówimy o zabiegach typowo kobiecych, Icoone® proponujemy także młodym mamom, które chcą po porodzie wrócić do sylwetki z przed ciąży. Co więcej, zabieg można wykonywać także w obrębie twarzy, jeśli jej owal wymaga modelowania.

Zobacz także:

Materiały prasowe

Dziękujemy za rozmowę! Po więcej informacji zapraszamy na www.derclinic.pl.