Program „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” jesienią powróci na antenę Polsatu. Już we wrześniu na najsłynniejszym parkiecie w kraju zobaczymy między innymi byłego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, dwukrotną wicemistrzynię olimpijską w kolarstwie górskim Maję Włoszczowską, prezenterkę Ilonę Krawczyńską oraz aktora Łukasza Płoszajskiego. Jak spekulowały media, do walki o Kryształową Kulę miały przystąpić także Magda Mołek i Małgorzata Rozenek-Majdan. Te plotki się jednak nie potwierdziły.

Jacek Jelonek w „Tańcu z gwiazdami 13” 

Na początku lipca jeden z serwisów plotkarskich ujawnił, że we flagowym programie Polsatu wystąpi Jacek Jelonek, któremu ogólnokrajową rozpoznawalność przyniósł udział w pierwszym gejowskim reality-show w Polsce – „Prince Charming”. Jak poinformował Pomponik.pl, 35-latek stworzy pierwszy w historii programu męsko-męski duet. 

Dodajmy, że jednopłciowe pary w „Tańcu z gwiazdami” za granicą nie są niczym nowym. W 2010 roku w izraelskiej edycji wystąpiła para kobiet. Z kolei 30. sezonie amerykańskiego „Dancing With The Stars” parę z kobietą stworzyła znana youtuberka JoJo Siwa, zajmując ostatecznie drugie miejsce. 

O to, czy polscy widzowie są gotowi na udział jednopłciowej pary w „Tańcu z Gwiazdami”, w 2017 roku zapytana została Iwona Pavlović. Jurorka show, choć tolerancyjna, przyznała wówczas, że obawia się, iż osoby tej samej płci tańczące razem mogłyby paść ofiarą hejtu. Polska nie jest gotowa na parę jednopłciową w „Tańcu z Gwiazdami”. Wiem, że w innych krajach to następuje. Otwieramy się na osoby niepełnosprawne. Jestem osobą bardzo tolerancyjną, taniec jest bardzo tolerancyjny, taniec nie zna granic, nasiąkłam tym od dziecka. Wszystko jest dla wszystkich – przyznała w jednym z wywiadów. Czy po latach zmieniła zdanie? 

It's official: będzie pierwszy jednopłciowy duet w polskim „Tańcu z gwiazdami”

Informacje, które 5 lipca rozgrzały całą Polskę, oficjalnie potwierdzili producenci 13. edycji „Tańca z Gwiazdami”. Pojawi się w niej Jacek Jelonek. Co więcej, tak jak przewidywano, Jacek będzie pierwszym w naszym kraju uczestnikiem w historii show, który zatańczy z osobą tej samej płci! Na to czekaliśmy. Nadchodząca edycja „Tańca z Gwiazdami” będzie bez wątpienia nie tylko bardzo mocna, jeśli chodzi o listę uczestniczek i uczestników, lecz także historyczna!

Kim jest Jacek Jelonek? 

Jacek Jelonek jest jednym z najpopularniejszych polskich modeli. W przeszłości związany był ze znaną i szanowaną agencją modelingową D'Vision. Owocem tej współpracy były chociażby kampanie dla marek Paprocki & Brzozowski i Camp David, czy okładki magazynów „Hangover Man”, „Fantastic Magazine”, „Jon Magazine” i „Lounge”. W 2021 roku wziął udział w programie „Prince Charming”, w którym szukał swojego wymarzonego partnera. 35-latkowi udało się znaleźć na planie telewizyjnego show miłość życia. Od ponad roku tworzy szczęśliwy związek z Oliwierem Kubiakiem, z którym chętnie pokazuje się na imprezach branżowych. 

Nieoficjalnie: wiemy, kto zatańczy z Jackiem Jelonkiem

Choć nie ujawniono jeszcze oficjalnie wszystkich par, które wystąpią w jesiennej edycji, pojawiają się pierwsze przecieki. Serwis WP Gwiazdy donosił niedawno, że wyzwaniem okazało się znalezienie partnera tanecznego dla Jacka. Podobno znani i lubiani nie chcieli występować w męsko-męskim duecie (rzekomo propozycji odmówili Rafał Maserak i Stefano Terrazzino, ten ostatni – jak się później okazało – nie pojawi się w 13. odsłonie w roli trenera).

Zobacz także:

Wspomniano wówczas, że z Jelonkiem na parkiecie wystąpi zupełnie ktoś jeszcze nieznany w Polsce. Teraz WP Gwiazdy podają, że osobą tą będzie niejaki Michael Danilczuk, tancerz robiący karierę w Wielkiej Brytanii, uczestnik brytyjskiego  „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Michael i Jacek podobno już rozpoczęli wspólne treningi do kolejnej edycji show.

Jak dowiedziały się WP Gwiazdy, to właśnie Michael zatańczy tej jesieni z Jackiem Jelonkiem, jednocześnie tworząc pierwszą w Polsce męsko-męską parę. Obaj panowie spotkali się już na sali treningowej i przygotowują się do pierwszego odcinka. Efekty ich pracy zobaczymy już za kilka tygodni na antenie Polsatu – obwieścił serwis.