Czy podobasz mu się? Jak można to sprawdzić?

Zakochać można się w mgnieniu oka. Możesz być w kimś naprawdę zakochana, ale nie wiesz, co czuje do ciebie druga osoba. Czy jest szansa na romans, a może nawet związek i happy end? Na szczęście istnieją pewne znaki, które wskazują na to, czy mu się podobasz. Jesteśmy tutaj, aby ci pomóc. Przedstawiamy sygnały, świadczące o tym, że możesz być gotowa na kolejny krok.

Najczęstsze pytanie, które pojawia się w magazynach, podcastach poradnikowych itd., to „czy on coś do mnie czuje?”. Jednak na początku należy zaznaczyć, że związek nie zawsze jest kluczem do szczęścia. Warto pamiętać też o naszych innych relacjach, czyli przyjaźniach. Niekiedy to właśnie one są dla nas bardziej kształtujące i po prostu ważniejsze. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy dana osoba ma cię tylko za przyjaciółkę, czy może czuje coś więcej, jest kilka sposobów, aby się dowiedzieć.

Jak można dowiedzieć się, czy mu się podobasz – zapytaj

Mamy XXI wiek i randkowanie, jak i związki wyglądają już na szczęście zupełnie inaczej niż chociażby 100 lat temu. Kobiety też mogą zrobić pierwszy krok czy podjąć inicjatywę. Dlatego jeśli coś cię dręczy, możesz po prostu spytać. Podobam ci się? Co jest między nami? Czuję do ciebie coś więcej niż tylko przyjaźń. Może ty też? – to tylko kilka przykładowych pytań. I tak, może wydawać się to dość „brutalne”, w końcu ciężko jest się przemóc i pytać o takie rzeczy. Jednak to właśnie te bezpośrednie pytania zwykle dają jednoznaczne odpowiedzi, które mogą określić relację. Oczywiście, nie jest to łatwe, musisz zebrać się na odwagę i przezwyciężyć strach, ale bezpośrednie pytanie będzie najłatwiejszą drogą do jasnej odpowiedzi. A chyba właśnie na tym zależy ci najbardziej, prawda?

Dla nieśmiałych osób ten sposób wydaje się być przeszkodą nie do pokonania, inni też zastanowią się dwa razy, zanim zapytają. W końcu nikt nie lubi odrzucenia, a z tym również musisz się niestety liczyć. Dzięki zadaniu takich pytań możesz jednak wyjść poza swoją strefę komfortu, zyskać pewność siebie i stać się silniejszą.

Tak naprawdę istnieją tylko trzy odpowiedzi:

  • Odpowiedź numer 1 – Osoba, której zadałaś pytanie, też jest zakochana. To ten idealny scenariusz. Dzięki tobie w końcu możecie przestać się ukrywać i wejść w związek, czego oboje chcecie. Brawo!
  • Odpowiedź numer 2 – Osoba, której zadałaś pytanie, nie jest w tobie zakochana. Niestety to uczucie pozostanie tylko jednostronne, ale to nie koniec świata! Nie martw się, nikt nie będzie się z ciebie śmiał za to, że masz odwagę okazywać swoje emocje. A jeśli tak – zapomnij o nim. Z pewnością na ciebie nie zasługuje i nie jest wart twojej uwagi!
  • Odpowiedź numer 3 – Osoba, której zadałaś pytanie, nie udziela ci jasnej odpowiedzi. Niestety, ale nie jest to dobra sytuacja. Ten ktoś nie wie, co tak naprawdę czuje. W tym wypadku musisz zadać sobie pytanie, czy jesteś gotowa poradzić sobie z jego niepewnością.

Niezależnie od tego, jaką odpowiedź dostałaś, zawsze będziesz bardziej pewna swojej relacji. Ten sposób wydaje się najbardziej bezpośredni i wbrew pozorom, najprostszy.

Jak można dowiedzieć się, czy mu się podobasz – obserwuj jego mowę ciała

Jak poznać, że się komuś podobasz? Poprzez obserwację jego mowy ciała. Nawet jeśli dana osoba jest nieśmiała, to nie jest w stanie kontrolować swojej mimiki, gestów itd. Tego po prostu nie da się ukryć, gdy ktoś jest zakochany. Na co zwrócić uwagę? Patrzenie na ciebie, ale nieumiejętność utrzymania kontaktu wzrokowego, zwracanie się ciałem do ciebie podczas rozmowy, „przypadkowe” dotknięcia czy też muśnięcia, intensywna gestykulacja.

Zobacz także:

Poza tym pamiętasz, kiedy ostatnio śmiałaś się z jakiegoś żartu, wypowiedzianego przez osobę, która ci się podoba? To też jest w pewnym sensie mowa ciała. Uśmiech, przechylona głowa, na to też zwróć uwagę. Te znaki wskazują na to, że on jest tobą zainteresowany, jednak nie jesteśmy w stanie stwierdzić po tym, czego on oczekuje. Nie musi to być od razu związek. Być może interesuje go coś przelotnego? Warto w tym przypadku zakomunikować swoje potrzeby i oczekiwania

Jak można dowiedzieć się, czy mu się podobasz – czy dystans może być dobrą oznaką?

Jeśli wyczuwasz jakikolwiek dystans z jego strony, to, niestety, najprawdopodobniej nie jest tobą zainteresowany. Jeśli ktoś dystansuje się od ciebie, ignoruje cię, nie odpowiada na wiadomości, to bardzo rzadko oznacza to, że żywi do ciebie jakieś uczucia. Może zdarzyć się tak, że osoba, której się podobasz, po prostu się wstydzi, onieśmielasz ją i dlatego się odsuwa, ale jednak zazwyczaj działa to w druga stronę. Jakkolwiek brutalnie by to nie zabrzmiało – prawdopodobnie nie jest tobą zainteresowana.

Jeśli wysyła ci dwuznaczne sygnały i nie potrafisz ich odczytać, to nie jest to twoja wina. I pamiętaj – to, że polubił twoją relację na Instagramie, jeszcze nic nie oznacza i nie ma co wizualizować sobie wspólnej przyszłości. Jeśli w prawdziwym życiu cię olewa, a na Instagramie lajkuje twój każdy post i relację, najlepszy sposób to blok!

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.de