Jak wybrać najlepszą metodę malowania brwi dla siebie?

Każda z nas może wypracować indywidualny sposób malowania brwi. Istnieje jednak kilka "żelaznych" zasad, które pozwolą nam uzyskać korzystny wygląd brwi.

Przede wszystkim musisz znać podstawowy schemat, który pozwala stworzyć idealny kształt brwi:

1. Najpierw zdefiniuj trzy punkty: początek, koniec i szczyt.;

2. Następnie połącz je ze sobą i zarysuj dolny zarys brwi;

3. Te „włosy”, które są poza konturami, możesz wyskubać;

4. Najłatwiejszym sposobem jest użycie pincety, dzięki czemu łatwo jest zebrać nawet najmniejsze włosy. Jest jeszcze jedna technika, którą może wykonać tylko specjalista - korekta brwi za pomocą nici.

W praktyce nie ma optymalnego sposobu malowania brwi. W rzeczywistości za pomocą każdego narzędzia możemy uzyskać pożądany efekt. Wyboru należy zatem dokonać na bazie własnych przyzwyczajeń oraz wygody. Malowanie brwi pomadką będzie lepszym wyborem w przypadku tych pań, które mają cienki brwi, a cień lepiej sprawdzi się przy gęstych brwiach. Kredka jest optymalna, gdy trzeba podkreślić kształt brwi, a pomada nada im określony kierunek. Wybór w tym zakresie jest czysto indywidualny.

Zobacz także:

Jak malować brwi pomadą?

Choć dziś malowanie brwi pomadą jest jednym z popularniejszych sposobów korekty, to jeszcze do niedawna przemysł kosmetyczny nawet nie wyobrażał sobie zastosowania tego typu produktów do brwi. Pomada to stosunkowo nowe narzędzie do makijażu, które szybko zyskuje na popularności.

Pomadka do makijażu brwi to sztyft o kremowej konsystencji nasycony pigmentami. Dzięki temu jest środkiem na każdą okazję. Pomadka może nadać brwiom zarówno kolor, jak i kształt. Dzięki niemu twoje brwi będą wyglądały na zadbane. Ponadto pomadka do brwi jest czasem narzędziem wielofunkcyjnym - może być używana nie tylko zgodnie z przeznaczeniem, ale także jako cień do powiek i eyeliner.

Kiedy używamy zwykłego ołówka do brwi lub cieni, brwi często wyglądają nienaturalnie. Pomadki do brwi rozwiązują ten problem, nadając brwiom naturalny odcień. Dzięki kremowej konsystencji delikatnie malują brwi i nadają im piękny odcień, który utrzyma się przez cały dzień. Ze względu na pigmentację, pomadka jest idealna do korekcji koloru brwi. Tekstura szminki z reguły jest lekka, półprzezroczysta i niegęsta. Po drugie, kremowa konsystencja szminki po nałożeniu na brwi ustala ich kształt - niejako kieruje włosy we właściwym kierunku i pomaga im utrzymać tę pozycję przez cały dzień. Ta sama tekstura szminki pomaga nadać brwiom większą objętość. Narzędzie „łączy” włosy, dzięki czemu stają się gęstsze, wizualnie nadaje gęstość brwiom, ponieważ wypełnia „puste przestrzenie” między włosami kolorem.

Jeśli chodzi o praktyczne porady, to pamiętaj, że pomada do brwi powinna być nakładana w minimalnych porcjach. Najlepszą opcją do nakładania szminki na brwi jest bardzo cienka, fazowana szczotka wykonana ze sztucznych włosów. Skośne pędzle najlepiej nadają się zarówno do rysowania jasnych, graficznych brwi, jak i naturalnych: w rzeczywistości za pomocą takiego pędzla można nawet pomalować włosy.

Wskazane jest, aby blondynki wybrały pomadę o pół ciemniejszą niż odcień włosów, brunetki o pół tonu jaśniejsze, brązowowłose kobiety i właściciele brązowych włosów dokładnie tego samego koloru. To ostatnie dotyczy również rudowłosych dziewcząt. Rozpocznij kolorowanie brwi, zaczynając od środka: tak, aby maksymalny kolor skoncentrował się w „ciele” brwi, a także w złamaniu i „ogonie”. Ważne jest, aby początek brwi pozostał jak piórkowaty. Aby zmieszać kolor, dodatkowo przeczesz brwi specjalnym grzebieniem. Jeśli pomadka do brwi jest nieco wyschnięta, możesz ją ożywić za pomocą olejku do twarzy, dowolnego oleju bazowego lub specjalnego płynu na bazie silikonu, przeznaczonego do rozcieńczania pigmentów.

 

Jak malować brwi cieniem?

Jeśli chodzi o to, czym malować brwi, to dla wielu kobiet naturalnym wyborem jest malowanie brwi cieniem. Malowaniem cieniem jest stosunkowo łatwe, nawet jeśli nie mamy doświadczenia w tym zakresie. Należy jedynie pamiętać, aby przed rozpoczęciem makijażu dokonać korekty brwi.

Dobór odcienia zależy od koloru włosów. W przypadku włosów blond pigment powinien być ciemniejszy o jeden lub dwa wskaźniki. Zbyt jasny odcień nie spowoduje żadnego kontrastu. Bardziej poprawne będzie użycie zimnego brązu. W przypadku brunetek zawartość palety powinna być o jeden lub dwa odcienie jaśniejsza niż twoje włosy. Idealne odcienie to jesion, grafit, ciemny brąz. Dla rudych włosów stosuje się ten sam kolor do brwi. Dla dziewcząt o niebieskich, różowych lub zielonych włosach odpowiednie są pigmenty o tych samych ekstremalnych kolorach.

Wskazana jest pełna tonizacja podczas malowania. Dzięki tej metodzie malujesz na całej powierzchni brwi. Służy to do wyeliminowania niewielkich szczelin między włosami i wyrównania koloru powierzchni krawędzi:

1. Rozczesuj i układaj brwi za pomocą pędzla;

2. Wytrzyj łuki brwiowe roztworem chlorheksydyny, aby zapobiec infekcji;

3. Weź twardą szczoteczkę, zgarnij nią niewielką ilością pigmentu z palety;

4. Delikatnie przesuń pędzlem po palcu, aby strząsnąć nadmiar;

5. Dla wygody możesz dokładnie narysować kontur beżowym kayal lub ołówkiem w jasnym odcieniu;

6. Kontynuuj cieniowanie w zależności od wybranej techniki;

7. Kolor krawędzi zawsze zaczyna się od szczytu, a następnie linie płynnie przechodzą do ogona;

8. Zegnij przestrzeń pod załamaniem przy pomocy zakreślacza.

 

Jak malować brwi kredką?

Malowanie brwi kredką jest najłatwiejszym sposobem na wykonanie makijażu brwi. Kredki mogą również modelować kształt brwi i wypełnić luki, jeśli brwi potrzebują dużej gęstości i wskazane jest uzyskanie pełniejszego koloru.

Kredka jest wszechstronna i łatwa w użyciu. Trzeba ją tylko dobrać pod nasz kolor włosów. Brunetki wybierają brązowe kredki. Blondynki popielaty, szary kolor. Obowiązuje też prosta zasada - nie kupuj kredki do brwi, która jest ciemniejsza niż włosy o więcej niż dwa odcienie:

1. Podczas malowania brwi, najpierw wykonaj kreskowanie;

2. Narysuj niewidoczne i cienkie paski wzdłuż konturu i „wypełnij” je od wewnątrz, aby uzyskać efekt grubszych brwi;

3. Nie naciskaj mocno kredki. Lekkie ruchy podczas pracy zapewnią najbardziej naturalny efekt.

Dobre cieniowanie jest również potrzebne w makijażu brwi. Jeśli obawiasz się, że makijaż będzie zbyt jasny, na ostatnim etapie „idź” wzdłuż łuków brwi grzebieniem, który zwykle „układa” włosy. Zastosowanie przezroczystego żelu utrwalającego pomoże również zmiękczyć uzyskany odcień.

1. Zanim zaczniesz, najpierw ostrożnie rozczesz brwi;

2. Wybierz dolną krawędź brwi, zaznaczając kontur;

3. Powtórz ten krok na drugiej brwi - i upewnij się, że linie są symetryczne;

4. Następnie ponownie chwyć szczotkę do brwi i przeczesz brwi, aby widoczna była górna granica;

5. Następnie wypełnij pozostałą powierzchnię brwi pociągnięciami kredki;

6. Wypełnij brew bardziej gęsto na zewnętrznej krawędzi;

7. Połącz powstałe pociągnięcia pędzlem do brwi;

8. Dodaj trochę koloru do podstawy brwi i zmiksuj, aby uzyskać płynne przejście odcienia do głównej części brwi.

 

Jak dobrać brwi do kształtu twarzy?

Kształt brwi może całkowicie zmienić twarz w sensie pozytywnym oraz negatywnym. Prawidłowy kształt i zgięcie brwi zależy przede wszystkim od kształtu twarzy.

Owalny kształt twarzy jest uważany za idealny, brwi nie powinny naruszać pięknych naturalnych proporcji. Jeśli cechuje cię owalny kształt twarzy - wybierz poziome brwi. Możesz je trochę zaokrąglić, ale nie powinnaś ich zbyt wysoko podnosić. To wizualnie rozciąga twarz. Z kolei wydłużona twarz musi być wizualnie szersza. Doskonale sprawdzają się tu proste brwi. Proste poziome linie, nadają twarzy miękkości. Niezalecane są brwi o wysokim łuku, gdyż twarz będzie wydawać się jeszcze węższa i dłuższa.  

W przypadku okrągłej twarzy należy wizualnie rozciągnąć kształt twarzy. Pomogą w tym brwi z zauważalnym zagięciem, wysoko uniesione, z cienką końcówką i nieco szerszym początkiem. Kwadratowa twarz ma proste, twarde linie szczęki i kości policzkowych. Aby złagodzić przejścia, brwi powinny być wygięte w łuk, bez wyraźnej przerwy.

Twarz w kształcie rombu jest połączeniem kształtów kwadratu i serca. Należy zmiękczyć kontury twarzy i zmniejszyć szerokość kości policzkowej. Klasyczny kształt brwi z miękkim zagięciem idealnie tutaj pasuje.

Jak zrobić brwi w domu? Podpowiadamy, jak je zapuścić i w jaki sposób zadbać o brwi >>>

Jak malować brwi? Swoje najlepsze triki zdradza Harry J, makijażysta gwiazd i główny wizażysta sieci sklepów kosmetycznych Kontigo

Choć to nieoczywiste, to właśnie brwi mają najistotniejszy wpływ na wygląd całego makijażu. Prawidłowo podkreślone dodają rysom twarzy wyrazistości, charakteru i świeżości. Musimy pamiętać, by do efektu, jaki chcemy uzyskać, dobrać odpowiednią metodę. Zawsze zaczynamy od znalezienia kredki do brwi w dokładnie takim samym kolorze, co nasze włosy lub odrobinę jaśniejszą. Niedopasowane do urody, sztucznie ciemne brwi tylko przytłaczają i obciążają makijaż. Harry J. podzielił się z nami swoimi najlepszymi trikami, jeśli chodzi o makijaż brwi.

1. Kredki do brwi mają tę zaletę, że są proste i łatwe w użyciu. Jednocześnie nadają kształt i wypełniają brwi. Dla większej dokładności warto wybrać kredki z dołączoną temperówką albo z bardzo precyzyjnymi końcówkami do aplikacji.

2. Żele do brwi są przydatne wtedy, kiedy chcemy okiełznać nasze brwi, zdefiniować kształt i utrwalić je na cały dzień. Możemy użyć żelu bezbarwnego lub koloryzującego. Natomiast pomady do brwi najlepiej sprawdzą się, kiedy zależy nam na długotrwałym, intensywnym kolorze oraz wodoodpornej trwałości.

3. Aby w ekspresowym tempie osiągnąć idealną równowagę objętości i kształtu brwi, należy zacząć od kredki na bazie wosku. Delikatnie podkreślamy nią brwi, a następnie rozprowadzamy na wierzchu nieco jaśniejszy puder. Dzięki temu uzyskamy matowy i prawie wodoodporny efekt, zmiękczymy włoski i nadamy im delikatny, pełny, kobiecy kształt. Na zakończenie najlepiej zaakcentować dolną część brwi jasnym, kremowym korektorem o naturalnym blasku. Korektor zadziała jako rozświetlacz, uwydatni kształt brwi i optycznie je uniesie. Ten ostatni krok to konieczne zwieńczenie schludnego i profesjonalnego make-upu.