Jak obciąć grzywkę?

W pierwszej kolejności należy określić efekt, na którym nam zależy. Istnieje wiele metod obcinania grzywki, a wybór tej właściwej powinien być podyktowany nie tylko rodzajem noszonej fryzury. Najpierw trzeba zdecydować, czy chcemy obciąć grzywkę na półokrągło, prosto, na boki, czy tylko ją wycieniować. Dopiero, gdy ustalisz tę niezwykle istotną kwestię, będziesz mogła skupić się na właściwej technice. Zanim wybierzesz konkretny typ grzywki, dokładnie przyjrzyj się swojej twarzy. Niefortunnie dobrana fryzura może ją znacząco pogrubić, a takiego efektu, każda z nas chce uniknąć. W pierwszej kolejności, należy określić kształt twarzy. Podstawowy podział wyróżnia twarz owalną, okrągłą, kwadratową i podłużną. Do pierwszej z wymienionych pasuje niemal każda fryzura, jednak panie obdarzone owalną twarzą, najlepiej prezentują się z prostą grzywką. Według obiegowej opinii, twarz okrągła "nie lubi się z grzywką". Nic bardziej mylnego. Odpowiednio dobrana fryzura wyszczupli twarz. W tym przypadku, najlepiej sprawdzi się grzywka półokrągła. Nieco większym wyzwaniem jest kwadratowa twarz. W tym przypadku, istotne jest złagodzenie rysów, zatem grzywkę prostą można z miejsca wykluczyć. Dużo lepszym wyborem będzie grzywka cieniowana, nieco postrzępiona i asymetryczna. Twarz podłużna, nazywana też trójkątną, bardzo dobrze prezentuje się z niemal każdą grzywką. Najlepszym wyborem jest grzywka na boki, ale śmiało można postawić też na grzywkę półokrągłą.

Gdy już ustalimy, jaka grzywka najbardziej pasuje do naszej twarzy, warto zastanowić się nad uczesaniem, jakie najczęściej stosujemy. Może się zdarzyć, że wybrana grzywka będzie z nim kolidować. Do samodzielnego obcięcia grzywki należy odpowiednio się przygotować. Jeżeli wykonamy poprawne cięcie, nagrodzi nas spora satysfakcja, ale jeden popełniony błąd może skończyć się sporym rozczarowaniem. 

Jak samemu obciąć grzywkę?

Jak obciąć grzywkę w zaciszu własnych czterech ścian? W pierwszej kolejności, musimy zapomnieć o zasadzie obcinania włosów "na mokro". Wydaje się to nielogiczne? Tylko pozornie. Włosy mokre są znacznie cięższe niż suche, a co za tym idzie - także dłuższe. Obcinając grzywkę "na mokro", łatwo przesadzić. Pamiętaj, grzywkę zawsze możesz skrócić, ale zbyt mocno obcięte włosy odrastają długo. Zanim zabierzesz się za stylizowanie fryzury, dokładnie wysusz włosy. Przycinaj je małymi partiami. Pamiętaj, że jeżeli grzywka wyda ci się zbyt długa, zawsze możesz ją skorygować.  

Przygotuj odpowiednie nożyczki. Jeżeli zamierzasz użyć tych, które służą ci w codziennych pracach domowych, popełniasz spory błąd. Taki model powinien być wykorzystywany zgodnie z jego przeznaczeniem, a do obcinania włosów użyj specjalnych nożyczek, które do tego służą. Znajdziesz je w każdej drogerii. Nie, nie musisz od razu decydować się na najdroższy model, dobrze sprawdzą się też tańsze warianty. Taki zakup jest całkowicie uzasadniony, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że grzywka wymaga regularnego i, co w tej sytuacji jest istotne, częstego przycinania. Będą to zatem dobrze wydane pieniądze. Gdy skończysz cięcie, umyj włosy i dokładnie je wysusz. Po ułożeniu fryzury, grzywka wygląda nieco inaczej niż tuż po obcięciu. W tym momencie, możesz wprowadzić ewentualne poprawki. 

Fryzury do ramion: proste i modne propozycje fryzur na włosy do ramion>>>

Jak obciąć grzywkę na półokrągło?

Jak obciąć grzywkę, żeby uzyskać efekt półokrągły? Nie jest to takie trudne. W pierwszej kolejności, dokładnie rozczesz włosy. Jeżeli zachodzi taka konieczność, pomóż sobie prostownicą. Następnie, wykonaj półokrągły przedziałek. Teraz zbierz włosy i ułóż trójkąt z przodu twarzy. Jeżeli kąty jego podstawy sięgają do końca brwi, znaczy to, że dobrze się spisałaś. W tym momencie wystarczy obciąć włosy w okolicy nosa. Wykonaj zdecydowane cięcie i gotowe.

Jak obciąć grzywkę na prosto?

Jak obciąć grzywkę na prosto? Ta technika jest trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Wynika to z faktu, że taka stylizacja wyraźnie eksponuje każdą nierówność. Warto zostawić 1 cm zapasu. W ten sposób stworzysz margines na ewentualne poprawki. Aby obciąć grzywkę na prosto, zbierz włosy na nosie i na środku oczu. Zetnij je na tej samej wysokości. 

Zobacz także:

Grzywka na boki - jak ją zrobić?

Jak obciąć grzywkę na 2 boki? W pierwszej kolejności, wydziel pasmo włosów z przodu i ułóż je w trójkąt. Wykonaj cięcie na wysokości ust. Gotowe! A jak pocieniować grzywkę? To dość trudna technika. wymaga pionowego trzymania nożyczek (względem grzywki) i przerzedzania włosów, jeżeli chcesz uzyskać postrzępiony efekt - co drugie, trzecie pasmo. Pamiętaj, nożyczki trzymaj pionowo i do góry. Cieniowanie jest dość trudnym zabiegiem stylistycznym, ale jeżeli chcemy dodać grzywce nieco objętości, zdecydowanie warto go wykonać.