Jak odzyskać konto WhatsApp na telefonie?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jak odzyskać konto WhatsApp na telefonie, należy najpierw wyjaśnić bardziej podstawową kwestię. Czym różni się w aplikacji WhatsApp usunięcie od dezaktywacji konta? Zrozumienie tej różnicy okaże się bowiem bardzo ważne, gdy będziesz przechodzić proces odzyskiwania konta. Jaka jest więc różnica? 

  • Usunięcie konta WhatsApp pociąga za sobą usunięcie wszystkich wiadomości i innych danych z serwera WhatsApp (w tym kopii zapasowych) oraz automatyczne opuszczenie wszystkich czatów. I nie można tego cofnąć ani odzyskać żadnych wiadomości. 
  • Dezaktywacja konta WhatsApp (czyli usunięcie aplikacji) nie powoduje usunięcia czatów, wiadomości ani żadnych danych z serwera WhatsApp. Co więcej inni dalej mogą do ciebie pisać, ty po prostu nie odczytasz ich wiadomości. 

Jak odzyskać konto WhatsApp na telefonie po usunięciu aplikacji?

Odzyskiwanie usuniętego konta WhatsApp jest dość łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to ponownie zarejestrować swoje konto WhatsApp przy użyciu tego samego numeru telefonu komórkowego. Ale przypomnijmy najpierw, jak usunąć konto WhatsApp:

Krok 1: Otwórz WhatsApp i przejdź do Ustawień.

Krok 2: Kliknij „Konto” i wybierz „Usuń konto”

Krok 3: Wprowadź swój numer telefonu w formacie międzynarodowym, a następnie kliknij „Usuń moje konto”.

Krok 4: Zaznacz, dlaczego chcesz usunąć swoje konto WhatsApp, a potem wybierz „Usuń moje konto”, aby zakończyć proces.

Uwaga: Pamiętaj, że po usunięciu konta nie masz już dostępu do wiadomości, kopii zapasowych i nie tylko.

Zobacz także:

Teraz przejdźmy do procesu bezproblemowego odzyskiwania usuniętego konta WhatsApp.

Krok 1: Ponownie zainstaluj aplikację WhatsApp na swoim telefonie. 

Krok 2: Uruchom aplikację WhatsApp, a następnie ponownie zarejestruj konto za pomocą swojego numeru telefonu komórkowego.

Krok 3: Sześciocyfrowy kod zostanie wysłany na twój numer, aby aktywować konto WhatsApp.

Krok 4: Gotowe! Znowu możesz korzystać z aplikacji. 

Jak odzyskać konto WhatsApp na telefonie? Sposób nr 2

Aby dezaktywować konto WhatsApp, wystarczy odinstalować aplikację WhatsApp. Jak to zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku. 

Android

Krok 1: Otwórz „Ustawienia”, a następnie wybierz „Aplikacje i powiadomienia”.   

Krok 2: Znajdź WhatsApp, a następnie kliknij „Odinstaluj”, aby go usunąć.

iOS

Krok 1: Jeśli używasz iPhone'a, po prostu przytrzymaj aplikację WhatsApp na ekranie głównym. Następnie z wyświetlonej listy opcji wybierz „Usuń aplikację”.

Krok 2: Potwierdź operację odinstalowania, dotykając ponownie opcji „Usuń” w wyskakującym okienku.

Jeśli dezaktywowałaś/eś swoje konto WhatsApp, nadal możesz je odzyskać, ponownie instalując WhatsApp na swoim urządzeniu, a następnie logując się na swoje konto. Jak to zrobić?

Krok 1: Ponownie zainstaluj aplikację WhatsApp na swoim telefonie.

Krok 2: Zaloguj się na konto WhatsApp przy użyciu swojego numeru telefonu. 

Krok 3: Gdy dojdziesz do strony przywracania danych, przywróć kopię zapasową, 

Krok 4: Następnie dotknij „Dalej” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Jak odzyskać moje konto WhatsApp? Zgubiony/skradziony telefon

Jeśli twój telefon został zagubiony lub skradziony i chcesz odzyskać swoje konto WhatsApp, najlepszym sposobem na to jest –  najpierw dezaktywacja konta na zgubionym/skradzionym telefonie. Potem należy aktywować swoje konto WhatsApp, ale używając już nowej karty SIM – oczywiście z tym samym numerem. Dane możesz odzyskać w ciągu 30 dni.

Jak dezaktywować konto WhatsApp? Po pierwsze zacznij od zablokowania kart SIM na zgubionym/skradzionym telefonie. W tym celu jak najszybciej skontaktuj się ze swoim operatorem. Dzięki temu uniemożliwisz osobie będącej w posiadaniu twojego telefonu ponowną weryfikację, ponieważ do jej przeprowadzenia niezbędne jest odebranie wiadomości SMS lub rozmowy telefonicznej. Gdy już to zrobisz, masz do wyboru dwie drogi dezaktywacji.

Pierwszym sposobem jest skontaktowanie się z pomocą techniczną WhatsApp. Możesz napisać e-mail o tytule „Zgubiony/skradziony: proszę dezaktywować moje konto”. W treści wiadomości podaj swój numer telefonu w formacie międzynarodowym.

Uwaga: Pamiętaj, że musisz aktywować swoje konto WhatsApp w ciągu 30 dni od dezaktywacji. Inaczej na zawsze utracisz swoje dane, w tym czaty i pliki. Po upływie tego czasu Twoje dane zostaną bowiem automatycznie usunięte z kopii zapasowej WhatsApp na zawsze.

Drugim sposobem jest aktywowanie konta WhatsApp na nowym telefonie z nową kartą SIM – ale starym numerem telefonu. Jest to najszybszy sposób na dezaktywację konta na zagubionym/skradzionym telefonie. Konto WhatsApp może być bowiem aktywna tylko na jednym urządzeniu z przypisanym do niego numerem telefonu. Jak to zrobić? 

Krok 1: Po pierwsze musisz zdobyć nową kartę SIM z tym samym numerem telefonu. Aby odzyskać konto, potrzebujesz bowiem dostępu do numeru, który był używany na dezaktywowanym koncie WhatsApp. Twój operator na pewno ci pomoże. 

Krok 2: Po odzyskaniu numeru, ale już na nowej karcie SIM –  zainstaluj WhatsApp na telefonie. Potem zaloguj się na swoje konto za pomocą starego numeru.

Krok 3: Przywróć dane z kopii zapasowych, a będziesz mieć dostęp do swoich wiadomości. Voilà! Możesz znowu zacząć rozmawiać przez aplikację WhatsApp.

Uwaga: Pamiętaj, że samo zablokowanie karty SIM u operatora sieci komórkowej nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Nawet przy zablokowanej karcie SIM i wyłączonych usługach komórkowych można korzystać z WhatsApp. Wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi. Jeśli nie zalogowałaś/eś się na nowym telefonie, a nie chcesz, aby ktoś zaczął korzystać z Twojego konta – koniecznie skontaktuj się z pomocą techniczną WhatsApp w celu jego dezaktywacji.