Co to są randki na Facebooku? 

Facebook Dating, czyli randki na Facebooku, to stosunkowo nowe narzędzie wprowadzone przez platformę. Funkcja działa podobnie do popularnych aplikacji randkowych, takich jak Badoo czy Tinder. Na podstawie informacji zawartych w profilu algorytm łączy nas z zarejestrowanymi użytkownikami o podobnych zainteresowaniach, a także umożliwia nam rozpoczęcie z nimi rozmowy. Randki na FB z roku na rok zyskują coraz większą ilość fanów, przede wszystkim dzięki intuicyjnej obsłudze oraz możliwości uruchomienia ich w aplikacji Facebook, którą większość z nas ma już zainstalowaną na swoim urządzeniu elektronicznym. Aktywność z Randek jest wyświetlana w naszych powiadomieniach na FB, dzięki czemu istnieje mała szansa, że przegapimy lajka czy wiadomość. 

Jakie są inne plusy Randek na Facebooku? Użytkownicy chwalą narzędzie za: 

 • możliwość ukrycia profilu przed znajomymi oraz znajomymi znajomych na Facebooku 
 • możliwość cofnięcia ruchu, jeśli przypadkowo odrzucimy osobę, która jednak nam się podoba (na Tinderze ta opcja jest dostępna tylko za dodatkową opłatą)
 • opcję pauzy, czyli chwilowe wstrzymanie procesu tworzenia nowych par  
 • „listę sympatii”, czyli zakładkę, do której można dodać osoby z listy znajomych na Facebooku, które uważamy za atrakcyjne (w przypadku, jeśli któraś z nich założy profil w Randkach, Facebook automatycznie poinformuje nas o tym poprzez powiadomienie)

Niestety opcja, którą udostępnia nam FB, ma też kilka minusów. Użytkownicy zwracają uwagę na niedopracowany interfejs Randek, który sprawia wrażenie, jakby dalej były w fazie testów. Problemem może być też stosunkowo mała liczba zarejestrowanych użytkowników, która znowu sprawia, że potencjalni kandydaci na rozmowę lub spotkanie relatywnie szybko się kończą. 

Jak włączyć randki na Facebooku? W akapitach poniżej znajdziesz dokładną instrukcję! 

Jak włączyć randki na Facebooku? 

Przygodę z randkami na FB powinniśmy zacząć od sprawdzenia, czy kwalifikujemy się do założenia profilu. Ze względów bezpieczeństwa platforma wprowadziła kilka ograniczeń, które nie pozwolą na aktywność wszystkim użytkownikom Facebooka. 

Kto nie może korzystać z randek na Facebooku? Będą to między innymi: 

 • użytkownicy, którzy nie mają ukończonych 18 lat 
 • użytkownicy, którzy nie posiadają iPhone lub urządzenia elektronicznego z systemem Android 
 • użytkownicy, którzy mają profil na FB z fałszywymi danymi osobowymi lub profil, który nie posiada zdjęć 

Włączenie randek na Facebooku odbywa się z poziomu aplikacji na iPhone lub urządzeniu elektronicznym z systemem operacyjnym Android. To łatwa czynność, która zajmie nam niecały kwadrans. Na początku będziemy mogli odpowiedzieć na kilka ogólnych pytań, które pomogą nam spersonalizować profil. Następnie wystarczy uzupełnić niezbędne informacje oraz dodać zdjęcia. Po zaakceptowaniu regulaminu i potwierdzeniu utworzenia konta, możemy zacząć poszukiwania bratniej duszy z pomocą Facebook Dating.

Zobacz także:

Jak włączyć randki na Facebooku? Instrukcja krok po kroku 

Włączenie Randek na FB to niezwykle prosta czynność, która najczęściej zajmie ci jedynie kilka minut. Pamiętaj, że funkcję będziesz w stanie uruchomić tylko z poziomu iPhone'a lub urządzenia elektronicznego z systemem Android. Powinieneś / powinnaś posiadać też profil na Facebooku, oraz mieć zainstalowaną aplikację platformy na telefonie. Jeśli nie masz jeszcze konta na FB, zacznij od jego założenia! 

Jak włączyć randki na Facebooku i uruchomić profil? 

Otwórz aplikację Facebook na twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że randki na FB możesz włączyć tylko z poziomu aplikacji na smartfonie lub tablecie. Opcja na razie nie jest dostępna na komputerach stacjonarnych i laptopach. 

 1. Rozwiń menu opcji za pomocą ikonki znajdującej się w prawej, dolnej części ekranu. Najczęściej pokazuje ona miniaturę twojego zdjęcia profilowego. 
 2. Na ekranie znajdź opcję Randki, która powinna znajdować się obok ikonki różowego serduszka. 
 3. Wybierz opcję randki, a następnie dotknij przycisk Rozpocznij. 
 4. Udziel odpowiedzi na pytania, które pojawią się na ekranie, a następnie kliknij opcję Dalej. Jeśli nie chcesz odpowiadać na któreś z pytań, może wybrać przycisk Pomiń.
 5. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania, kliknij przycisk Potwierdź, aby potwierdzić szczegóły tworzonego przez ciebie profilu. 
 6. Zobacz opcję Zobacz podgląd proponowanego profilu. Jeśli ją wybierzesz, Facebook automatycznie uzupełni zdjęcia i dodatkowe informacje, które wzbogacą twoje konto na Randkach. 
 7. Jeśli chcesz zająć się profilem samodzielnie, wybierz opcję Uzupełnij profil ręcznie. 
 8. Po uzupełnieniu profilu możesz zacząć używać Randek na Facebooku. 

Musimy pamiętać, że w niektórych sytuacjach Facebook może wymagać od nas weryfikacji konta, nawet jeśli poprawnie założyliśmy profil. Najczęściej zostaniemy poproszeni w aplikacji o przesłanie selfie lub krótkiego filmu wideo, na których będziemy wyglądać podobnie do naszego profilowego na platformie. Niestety, proces może zająć trochę czasu i opóźnić rozpoczęcie aktywności w Randkach na FB. 

Jak włączyć randki fa Facebooku tak, żeby uniknąć przymusu potwierdzania tożsamości? Stosuj się do poniższych wskazówek: 

 • jako zdjęcie profilowe ustaw fotografię, na której znajdujesz się tylko ty 
 • wybierz fotografię, na której jesteś dobrze oświetlony i znajdujesz się w całym centrum 
 • pamiętaj, aby zdjęcie profilowe było wyraźne i dobrej jakości, tak, żeby portal nie miał problemu z twoją identyfikacją 
 • do profilu dodaj inne zdjęcia, które pokazują zarówno twoją twarz, jak i sylwetkę 

Randki na FB dają nam możliwość ustawienia w profilu preferencji, takich jak płeć, znak zodiaku czy zainteresowania. Dzięki personalizacji konta, druga osoba ma bardziej przejrzysty obraz tego, kim jesteśmy, a dodatkowo algorytm jest w stanie skuteczniej podpowiedzieć nam, z którym użytkownikiem powinniśmy rozpocząć rozmowę. 

Jak usunąć randki na Facebooku? 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, Randki na Facebooku to mega przydatne narzędzie, które pomaga nam znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach, z którymi możemy złapać kontakt. Włączenie funkcji jest niesamowicie proste, a instrukcję krok po kroku znajdziesz w akapicie powyżej. Co jednak jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze swojego profilu na Randkach, albo opcja zwyczajnie nam się znudziła? Na szczęście Facebook daje nam możliwość usunięcia konta. 

Jak usunąć randki na Facebooku? To niezwykle proste: 

 1. Wejdź w aplikację Facebook na urządzeniu elektronicznym z systemem Android lub na iPhone. 
 2. Rozwiń menu opcji i wybierz Randki. 
 3. Kliknij ikonę koła zębatego, która powinna znajdować się w prawym górnym rogu ekranu. 
 4. Kliknij przycisk Ogólne. 
 5. Na stronie znajdź opcję Usuń profil, a następnie w nią kliknij. 
 6. Dotknij przycisk Usuń aby potwierdzić decyzję. 

Pamiętaj, że nie będziesz w stanie założyć nowego konta przez 7 dni po jego usunięciu!