Czy warto pytać o znak zodiaku przed umówieniem się na randkę? Być może to nie taki głupi pomysł. Zwłaszcza jeśli, jak zaraz się dowiesz, któryś ze znaków zodiaku może mieć jakieś okropne randkowe zwyczaje, których nie zaakceptujesz. Więc może szkoda czasu. Oczywiście, jeśli nam na kimś zależy, poczujemy chemię, to warto rozmawiać (zawsze warto rozmawiać, w ogóle komunikacja to podstawa wszelkich stosunków międzyludzkich!) i być może da się z tym czy innym zachowaniem coś zrobić. Sprawdź też, czy może z powodu takiego a nie innego układu planet sama nie masz irytujących randkowych zwyczajów. Bo planety planetami, fajnie móc na coś zrzucić winę, ale wszystko w naszych rękach i można nad sobą trochę popracować. 

Baran - randkowe zwyczaje

Porywczość i nieobliczalność. Raz łagodny baranek, raz impulsywna osoba. Idąc na randkę z osobą spod tego znaku zodiaku możesz się zdziwić, że nagle masz przed sobą kogoś zupełnie innego niż ten, z kim widziałaś się ostatnio. Gdzie się podziała uczynna osoba, która pomogła mamie z wózkiem zapakować się do autobusu? Dlaczego nagle pokrzykuje na przechodniów czy obsługę w sklepie? Czy już nie zależy jemu czy jej na zrobieniu na tobie dobrego wrażenia? Może nawet czepia się ciebie. Może to kwestia znaku zodiaku, gorszego dnia, ale może i charakteru, od którego warto uciekać! A jeśli ty jesteś Baranem, to zrób szybki rachunek sumienia - jak się mają twoje nastroje na randce?

Byk - randkowe zwyczaje

Byki z kolei podczas spędzania czasu ze swoją "randką" bywają czasem zbyt miłe dla innych... Niby to dobrze, niby od przybytku głowa nie boli, ale często wygląda to po prostu jak flirtowanie. I to nie z tą osobą, co trzeba, czyli z tobą! Albo powiedz po prostu, jak się czujesz, podpytaj, z czego to wynika, albo szukaj swojego szczęścia z kimś, kto poświęci ci 100% uwagi. A jeśli to o ciebie chodzi i masz tendencję do interesowania się kimś innym, niż tym, z kim się umówiłaś... No cóż. Może warto włączyć więcej empatii, postawić się w sytuacji tej osoby i spróbować skoncentrować się jednak na "randce".

Bliźnięta - randkowe zwyczaje

Jeśli jesteś spod znaku Bliźniąt to na randce (i nie tylko) zwykle masz dużo do powiedzenia, anegdoty z życia twojego i twoich znajomych wyciągasz jak z rękawa, potok słów płynie nieprzerwanie z twoich ust. Czasami powodowane jest to też przez lęk przed niezręczną ciszą, która w obliczu spotkania z nową osobą bywa stresująca. Wdech, wydech. Zrób miejsce swojej "randce", daj tej osobie coś o sobie powiedzieć, inaczej, nie dowiesz się, czy ona cię interesuje! Tip: przygotuj sobie pytania do tej osoby przed randką! I pytaj, włącz ciekawość. A jeśli jesteś po drugiej stronie i umawiasz się z Bliźniaczką czy Bliźniakiem przygotuj się na to, że może cię zgadać! Jeśli masz ochotę mimo wszystko zaryzykować spotkanie, ale nie chcesz czuć się jak wolna słuchaczka, to przygotuj się na walkę. Czasem nawet nie zawziętą, bywa, że wystarczy wtrącić niby na luzie, ale odpowiednie zdanie, które da komuś do myślenia, np. „Czy masz ochotę wreszcie dowiedzieć się czegoś o mnie?”, „Chyba opowiedziałeś/aś mi już większą część swojego życia”.

Rak - randkowe zwyczaje

U Raków sytuacja jest nieco inna niż u Bliźniąt. Raki bywają na pierwszych spotkaniach zamknięte w sobie, milczące, wycofane. Czasem wygląda to tak jakby były na randce za karę. Jeśli więc nie lubisz czuć na sobie ciężaru konwersacji, przebijania się przez czyjąś skorupę i to kogoś, kto nie okazuje zbyt emocji i nie wiesz, czy mu się podoba spotkanie, czy nie - to wiesz co robić. Po prostu szukaj dalej. A najlepiej zapisz sobie w apce, że osobom spod znaku Raka po prostu uprzejmie dziękujesz.

Lew - randkowe zwyczaje

Lwy są waleczne, więc mogą tak też walczyć o twoją uwagę. Najpierw zasypywać cię wiadomościami, propozycjami spotkania. A kiedy już do niego dojdzie, to będą się popisywać: żartować z jednej strony, z drugiej dopytywać, czy ci pasuje to i tamto, czy ci czegoś nie trzeba. Jeśli czujesz się przytłoczona: powiedz to. Jeśli ktoś ociera się o stalking, uciekaj. A jeśli to ty jesteś spod znaku Lwa, zastanów się, czy czasem nie osaczasz, nie wywierasz zbyt dużej presji, nie wysyłasz o jedną wiadomość za dużo?

Panna - randkowe zwyczaje

Jesteś oczytana, osłuchana, pewna siebie, a spotkanie z nową osobą to dla ciebie świetna okazja, aby pokazać się z jak najlepszej strony, popisać swoją wiedzą, wtrącić super inteligentny cytat. Cóż, oczywiście każdy chce dobrze wypaść na randce, ale Panny potrafią przesadzić w byciu najlepszą wersją siebie i po prostu odstraszyć. Lepiej niż wyciągać z rękawa niszowe zainteresowania i wiedzę tajemną poszukać ze swoją randkowiczką czy randkowiczem wspólnych zainteresowań. A jeśli to ty chcesz umówić się z Panną, to zastanów się, czy jesteś gotowa na ryzyko zmierzenia się z osobą, która będzie chciała ci za wszelką cenę zaimponować? Czy to cię zachwyci, czy raczej wystraszy i podziała na ciebie dołująco?

Zobacz także:

Waga - randkowe zwyczaje

Cóż Wagi, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, biorą sobie do serca to, że trzeba się sporo naszukać i dużo narandkować, aby trafię na TĘ osobę, więc... No, cóż... w tym samym czasie spotykają się a przynajmniej piszą z kilkoma osobami. Przynajmniej jedną mają w rezerwie. Na pewno nie wszystkie, ale jednak dobrze wiedzieć, że ludzie w ogóle tak robią i że możemy mieć konkurencję. A może taka wiedza sprawi, że wcale nie zrezygnujesz z umawiania się z Wagą, ale przyjmiesz wyzwanie i będziesz bardziej się starać?

Skorpion - randkowe zwyczaje

Uwaga na Skorpiony! Bo niby szukają nowej partnerki czy nowego partnera, ale wciąż rozprawiają o swoim czy swojej eks. Nawet na pierwszej randce. Nawiązują, porównują, wspominają. Niby niewinnie, ale może to być wkurzające. Dobrym pytaniem-wytrychem w takiej sytuacji może być zapytanie randkowiczki czy randkowicza spod znaku Skorpiona, czego nauczył się od swoich eks i jakich błędów nie chce popełniać. Z jakiegoś powodu się przecież rozstali. Wtedy też może uda się wybadać, czy taka osoba jest gotowa na nową relację. Zresztą, najlepiej o to zapytać! A jeśli to ty na randkach mówisz o swoich eks, to spróbuj nad tym popracować! To niełatwe zapomnieć, ale są takie sytuacje, kiedy trzeba skupić się na teraźniejszości i przyszłości! Może być też tak, że jeszcze za wcześnie na spotykanie się z nowymi osobami. Może też potrzebujesz wsparcia, by pozbyć się eks z głowy?

Strzelec - randkowe zwyczaje

Przekłada spotkania, przeprasza, zapewnia, że bardzo chce się spotkać. Czy to napięty harmonogram? A może tak naprawdę ma kogoś i szuka odskoczni? Cóż, może być różnie, ale odnosząc się do znaku zodiaku, to pewnie chodzi o to, że osoby spod znaku Strzelca z jednej strony nie lubią poznawać nowych osób i odwlekają tego typu spotkania, z drugiej strony - cenią też bardzo swój czas, swoich przyjaciół i zawsze te już znane sobie osoby stawiają na pierwszym miejscu. Nic więc dziwnego, że znowu chcą przełożyć randkę. Ale to irytujące i bywa, że trwa w nieskończoność...

Koziorożec - randkowe zwyczaje

Trudna sztuka. Wypytuje. Bardzo uważnie sprawdza, czy pasujecie do siebie. Nie ma zamiaru tracić czasu i energii na kogoś, kto według niego nie jest na odpowiednim poziomie, nie pasuje do jego wizji życia. Sam też sobie jest często winien, bo ocenia po pozorach, łatwo rezygnuje zamiast kogoś poznać bliżej i traci szansę na wartościowe znajomość. Idąc na randkę z osobą spod tego znaku zodiaku trzeba się więc liczyć, że może być jak na rozmowie o pracę, szorstko i konkretnie. Być może też po pierwszej randce już Koziorożec się nie odezwie. 

Wodnik - randkowe zwyczaje

W tym przypadku są problemy ze skupieniem się. Telefon wciąż jest pod ręką. Nawet jeśli nie jest sprawdzany. Wodniki i Wodniczki na randkach, zwłaszcza tych pierwszych zachowują się tak, jakby w każdej chwili miały wstać i wyjść. To powoduje niepotrzebne napięcie, psuje atmosferę. Jeśli to ty jesteś taką Wodniczką, to schowaj telefon czy inną przeszkadzajkę głęboko i postaw na totalną uważność! Skup się na osobie, z którą się spotkałaś! Wszystkim to wyjdzie na dobre. 

Ryby - randkowe zwyczaje

Ryby potrafią i w zasadzie lubią przeprowadzać dogłębne śledztwa, zanim z kimś się wybiorą na randkę. W sumie słusznie, bo dobrze wiedzieć, z kim mamy do czynienia, zwłaszcza kiedy korzystamy z aplikacji randkowych, aby kogoś poznać. Ale oczywiście kiedy dużo wiemy, kiedy przeprowadziliśmy dogłębną inwigilację i wyjdzie to na jaw na spotkaniu, to może być niezręcznie. Oczywiście można się jakoś obronić, wspomnieć o bezpieczeństwie i tak dalej, no ale... Także pamiętaj w drugą stronę - umawiasz się z kimś spod znaku Ryb, licz się z inwigilacją!