Grzywka bywa problematyczna. Podobnie jak zapuszczanie jej. Powiedzmy sobie szczerze: odrastająca grzywka nie zawsze wygląda korzystnie. Niedawno pisałyśmy o tym, jak gwiazdy radzą sobie z niesfornymi kosmykami. Inspiracje na modne fryzury do odrastającej grzywki w stylu popularnych aktorek, wokalistek i modelek czekają na was TUTAJ. Jeżeli borykacie się z odrastającą grzywką, zainwestujcie w spinki, wsuwki czy opaski do włosów. Natomiast my podpowiemy, co zrobić, aby szybko zapuścić grzywkę i (po prostu) nie zwariować.

Ile trwa zapuszczanie grzywki?

Na pewno większość z was zastanawia się, ile trwa zapuszczanie grzywki. Włosy rosną zazwyczaj o jeden centymetr miesięcznie. W związku z tym powinnyście uzbroić się w cierpliwość. Zapuszczanie grzywki może potrwać nawet kilka miesięcy! Istnieją jednak sposoby, dzięki którym będziecie w stanie przyspieszyć ten proces. Od czego zacząć? Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja włosów.

Jak szybko zapuścić grzywkę? Oto skuteczne sposoby!

Jeżeli chcecie szybko zapuścić grzywkę, musicie zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów. Pamiętajcie, że kosmyki w okolicach twarzy i na czole są szczególnie narażone na zniszczenia. Właśnie dlatego powinnyście zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki, przede wszystkim w maskę do włosów i wcierkę. Dodatkowo powinnyście zrezygnować z używania prostownicy. Wysokie temperatury negatywnie wpływają na kondycję włosów. Natomiast dziewczyny, który noszą prostą grzywkę, powinny odwiedzić fryzjera i ściąć ją na bok. Gwarantujemy, że zapuszczanie jej stanie się mniej kłopotliwe.

Zapuszczanie grzywki – jak radzić sobie z niesfornymi kosmykami?

W „walce” z niesfornymi kosmykami pomogą wam wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów, o których wspominałyśmy już wcześniej – spinki, opaski, klamerki oraz wsuwki. Podpinanie grzywki jest bowiem najpopularniejszą, a zarazem najskuteczniejszą opcją. Nieco dłuższe kosmyki możecie założyć za ucho, albo wpleść je w dobierany warkocz. Ten ostatni sposób jest naszym ulubionym!

Trendy jesień 2019: Modne fryzury z grzywką w stylu Miley Cyrus, Lili Reinhart, Seleny Gomez i innych gwiazd >>>