Justin Bieber i Hailey Bieber – jak się poznali?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ta piękna i zdolna para poznała się… ponad dekadę temu! Przez te wszystkie lata sporo się wydarzyło. Ich pierwsze wspólne zdjęcia pochodzą z lutego 2011 roku. To właśnie wtedy 14-letnia wówczas Hailey i jej sławny tata, aktor Stephen Baldwin, spotkali się z 16-letnim wówczas Justinem Bieberem w Nowym Jorku, za kulisami, podczas oficjalnej premiery filmu biograficznego o Bieberze, pod tytułem „Never Say Never”. Hailey Baldwin, jeszcze nastolatka, na zdjęciu wydaje się dość onieśmielona. Pamiętajmy, że były to czasy, gdy Bieber był już wielką gwiazdą, o której zresztą nakręcono film. Kto by pomyślał, że to spotkanie to początek wspaniałej miłosnej historii, której finał wszyscy już dziś znają.

Justin Bieber i Hailey Bieber – historia związku i przeszkody na drodze do szczęścia

Przez kolejne lata ich ścieżki kariery wciąż się przecinały, co zupełnie zrozumiałe – w końcu w świecie show-biznesu nikt nie jest anonimowy. Jednak te pojedyncze spotkania nie przeradzały się początkowo w obustronne zainteresowanie, choć mniej więcej od 2014 roku krążyły pogłoski, że młodych ludzi łączy coś więcej niż przyjaźń. Obydwoje jednak temu zaprzeczali.

Zmieniło się to dopiero w 2015 roku, gdy Justin Bieber oficjalnie przyznał, że zakochał się w Hailey. Mniej więcej w tym czasie paparazzi przyłapali parę na czułościach. To właśnie wtedy, w 2015 roku, oficjalnie mówiło się już o ich związku. Jak się okazało, uczucie było na tyle płomienne, że 3 lata później, a więc w 2018 roku, Bieber oświadczył się Hailey, a kolejne miesiące przyniosły ślub.

Ta piękna historia nie byłaby jednak kompletna bez przeszkód na drodze do szczęścia. Otóż pierwsze spotkanie w 2011 roku miało miejsce w problematycznym okresie życia Biebera. Młody piosenkarz miał wówczas przerwę w dość medialnym związku z Seleną Gomez, z którą zresztą był związany przez prawie 4 lata. Media od razu zaczęły więc spekulować: kto będzie nową dziewczyną Biebera. Piosenkarz odniósł się do tego w jednym z wywiadów. Z perspektywy czasu przyznał, że wówczas, a więc w 2011 roku, nie umiał jeszcze związać się na stałe z Hailey, bo wciąż myślał o Selenie.

Justin Bieber i Hailey Bieber – związek bez zobowiązań i nieoczekiwane zerwanie. Justin wrócił do Hailey 2 miesiące po zerwaniu z Seleną

Hailey i Justin przez kilka lat spotykali się bez zobowiązań i raczej na stopie przyjacielskiej, choć pojawiały się głosy, że jest to po prostu luźny i otwarty związek. Co ciekawe, para spędziła razem Boże Narodzenie 2015 i Sylwestra 2015/2016, ale już na początku 2016 roku fanów zaskoczyła informacja: Justin Bieber i Hailey Baldwin zerwali. Powodem miał być brak czasu, bo mniej więcej w tym okresie Justin kontynuował trasę koncertową Purpose, a Hailey na poważnie zajęła się modelingiem i sporo podróżowała. Pojawiły się plotki, że Bieber wrócił do Gomez, a Hailey Baldwin rzekomo związała się z innym znanym piosenkarzem z Kanady, Shawnem Mendesem. W 2018 roku między Bieberem i Baldwin ponownie zaiskrzyło. Justin po raz ostatni, tym razem już definitywnie, rozstał się z Seleną i już dwa miesiące później poprosił Hailey o rękę. Szybkie zaręczyny i ślub cywilny mogą stanowić dowód na ich niegasnące uczucie, które musiało dojrzeć, pomimo przeszkód.

Justin Bieber i Hailey Bieber – zaręczyny

Justin Bieber oświadczył się Hailey Baldwin w lipcu 2018 roku podczas romantycznych wakacji na wyspach Bahama. Wykonawca hitu „Sorry” ponoć uklęknął przed ukochaną przy jednej z romantycznych zatoczek, w otoczeniu gapiów. Brzmi romantycznie? Jak najbardziej. Te zaręczyny w tradycyjnym stylu niestety nie zostały przez nikogo uwiecznione. Ponoć ekipa Justina postarała się o to, by nikt z obecnych nie fotografował zakochanych podczas tego pięknego momentu.

Justin Bieber i Hailey Bieber – ślub

Justin i Hailey tak naprawdę wzięli dwa śluby. Pierwszy, potajemny, odbył się w tym samym roku, co zaręczyny, mniej więcej po dwóch miesiącach od przyjazdu z wysp Bahama. Ceremonia cywilna miała miejsce 13 września 2018 roku w urzędzie stanu cywilnego w Nowym Jorku, ale nie zaproszono na nią gości weselnych, a całość odbyła się w kameralnej atmosferze. Co ciekawe, fani przez długi czas nie mieli pojęcia, że ich idole się pobrali. Ta informacja była więc skrzętnie ukrywana również przez samych zainteresowanych. Nowożeńcy nie kryli jednak, że są wierzący, zatem marzy im się ślub kościelny i wystawne wesele. Te plany wciąż jednak odkładano na potem, a główną przeszkodą był stan psychiczny Justina, który zmagał się w tamtym czasie z depresją. Na szczęście wsparcie bliskich osób pomogły Bieberowi uporać się z chorobą i już rok później para mogła w pełni oddać się przygotowaniom do wymarzonej ceremonii.

Zobacz także:

Huczny ślub kościelny odbył się 30 września 2019 roku w luksusowym hotelu w Karolinie Południowej. Obydwoje przyznawali potem w wywiadach, że aż do kościelnego „tak” nie do końca postrzegali się jako małżeństwo.

W ramach ciekawostki warto dodać, że na youtubowym kanale „Vogue” pojawiło się również nagranie z przymiarki sukni Hailey. Panna młoda zdecydowała się na klasyczny koronkowy model z długim rękawem, który fantastycznie współgrał z tradycyjnym welonem. Na weselnych zdjęciach widać również uroczą skórzaną ramoneskę z napisem „Wife”. W magazynie „Vogue” nowożeńcy mieli też swoją pierwszą oficjalną sesję po ślubie kościelnym.

Justin Bieber i Hailey Bieber – jak wyglądała ceremonia?

Właściwa ceremonia ślubna państwa Bieber miała miejsce w luksusowym hotelu Montage Palmetto Bluff. Imprezę zaplanowano na około 150 osób, a listę gości tworzyli głównie członkowie rodzin oraz przyjaciele i bliscy znajomi pary. Wesele trwało do białego rana. Po głośnej uroczystości goście jeszcze przez wiele dni chętnie dzielili się w mediach społecznościowych relacjami i zdjęciami weselnymi. Urocze zdjęcia  ze ślubnej fotobudki pojawiły się także w mediach społecznościowych Hailey i Justina.

Kto ze sławnych osób był zaproszony na ślub Hailey i Justina Biebera?

Na przyjęciu weselnym pojawiło się wiele sław ze świata show-biznesu. W większości były to osoby bliskie nowożeńcom. Zaproszenie zaakceptowali między innymi: siostry Kendall i Kylie Jenner, aktorka i modelka Camila Morrone, Katy Perry, Jaden Smith, modelka Joan Smalls, Ed Sheeran oraz Scooter Braun, menedżer Biebera.

Justin Bieber i Hailey Bieber - dzieci. Trudny temat dla Hailey Bieber, który jest przedmiotem medialnej dyskusji

Mogłoby się wydawać, że w tych czasach już wszyscy wiedzą, że pytania o ciążę lub plany rodzicielskie są nie na miejscu. Okazuje się jednak, że wcale nie. Od kiedy tylko Justin i Hailey zostali małżeństwem, praktycznie bez przerwy muszą mierzyć się z plotkami, spekulacjami i wścibskimi pytaniami dziennikarzy na temat ich życia rodzinnego. 

Hailey Bieber na temat macierzyństwa otworzyła się w wywiadzie udzielonym „The Sunday Times Style” w maju 2023 roku. Modelka zdobyła się na szczere wyznanie sugerujące, że winni jej obawom o założenie rodziny są hejterzy i wszystkie osoby, które plotkują na jej temat. Żona Justina Biebera wyznała, że choć desperacko pragnie dzieci, martwi się o to, jak poradzą sobie z komentarzami nieżyczliwych osób.

Dosłownie cały czas płaczę z tego powodu! Tak bardzo chcę mieć dzieci, ale się boję. Wystarczy, że ludzie mówią różne rzeczy o moim mężu lub moich przyjaciołach. Nie wyobrażam sobie konfrontacji z ludźmi, którzy mówią różne rzeczy o dziecku - przyznała Hailey Bieber na łamach „The Sunday Times Style”.