Czy wiedzieliście, że według zasady „rhyme-as-reaction” ludzki mózg szybciej zapamiętuje zdania, w których słowa się rymują? Więc wykorzystując ten efekt Adam Mickiewicz mógłby w dzisiejszych czasach wypromować „Balladynę” na bestseller! Więcej o tym, jak i o wielu innych niebanalnych zagadnieniach ze świata nauki opowiada na swoim nowym kanale właśnie Janina Bąk, czyli współczesna autorka bestselleru Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla

Kim jest Janina Bąk?

Autorka popularnonaukowego bestselleru, wykładowczyni statystyki na trzech uczelniach wyższych, nagradzana mówczyni, właścicielka dwóch wspaniałych kotów, influencerka roku 2018 oraz autorka bloga, dzięki któremu zachęciła tysiące czytelników i czytelniczek do poznawania statystyki, bo szczerze mówiąc – statystyka z Janiną po prostu nie może być nudna.

Opisać postać taką jak Janina Bąk / Janina Daily w kilku zdaniach naprawdę nie jest łatwo, a to dlatego, że stale się rozwija i wprowadza w życie nowe projekty, które w mgnieniu oka stają się hitami – tak jak jej nowy kanał na YouTube, który zaledwie w tydzień zyskał ponad 3 tysiące subskrypcji!

fot. archiwum prywatne

Lubię uczyć ludzi i pokazywać im, jak łatwo można - a właściwie należy zaprzyjaźnić się z nauką! Statystyka to nie tylko długie wzory i dziwne znaczki, które musimy kopiować z Wikipedii, bo nie umiemy ich znaleźć na klawiaturze. Nauka otacza nas z każdej strony i pozwala nam znaleźć odpowiedzi na szereg kluczowych pytań dla rozwoju ludzkości, jak i luźnych zagwozdek na przykład – czy jak wsadzimy głowę do piekarnika, a nogi do lodówki, to będzie nam w sam raz? I właśnie o tym, zamierzam mówić na swoim kanale – mówi blogerka, instagramerka, a teraz także youtuberka.

Janina Daily na platformie YouTube

Na kanale Statystycznie rzecz biorąc już teraz obejrzeć można pierwsze premierowe odcinki, w których Janina opowiada m.in., jak można stracić 24 miliony dolarów na puszce coca-coli oraz udowadnia, że Adam Mickiewicz byłby fantastycznym influencerem. W jednym z odcinków Janina i jej gościni Kasia Gandor tłumaczą, dlaczego nie należy bać się szczepień na COVID-19.

W następnych odcinkach dowiemy się m.in. czy lepszym księgowym byłby niemowlak, czy... ryba. Zastanowimy się, czy na maturę z matematyki warto zabrać ze sobą mątwę, obejrzymy wywiady z równie inspirującymi twórcami i twórczyniami internetowymi, odpowiemy na pytanie, czy gołębie ograłyby nas w ruletkę oraz będziemy mogli wyszukiwać w tle futrzastych współtwórców kanału, kotów Janiny – Piksela i Kartofla. Nowe odcinki pojawiać się będą co tydzień w ramach programu „Social Stars” organizowanego przez sieć partnerską LifeTube, do której należy Janina Bąk.

Janina Daily Instagram

Janina prowadzi popularne konto na Instagramie @janina.daily, gdzie ma ponad 72,6 tysięcy obserwatorek i obserwatorów. Oprócz statystycznych ciekawostek znajdziemy tam także codzienność Janiny. Influencerka za pośrednictwem swojego instagramowego konta zabiera także głos w ważnych społecznie sprawach. 

Zobacz także: