Wszyscy znamy Nicolę Coughlan z hitowego serialu Netfliksa „Bridgertonowie”, w którym wciela się w postać Penelope Featherington. Przyjaciółka Eloise ukrywa się pod pseudonimem „Lady Whistledown” i swoim bezlitosnym „tabloidem” nieźle miesza w londyńskim towarzystwie. Drugi sezon „Bridgertonów”, którego premiera przypadła na marzec tego roku, bił rekordy oglądalności. Fani i fanki produkcji już nie mogą doczekać się kolejnych części – trzeciej i czwartej. W końcu w następnym sezonie serialu głównym wątkiem miłosnym ma stać się relacja Colina (w tej roli Luke Newton) i Penelope, granej przez Nicolę. Sprawdźcie wszystko, co wiemy o aktorce.

Nicola Coughlan – pochodzenie, wzrost, rodzina, kariera

Nicola urodził się w Galway w Irlandii 9 stycznia 1987 roku, czyli ma 35 lat. Jej wzrost to 155 cm. Jeśli chodzi o rodzinę, wiemy, że ma siostrę o imieniu Mary, a jej ojciec zmarł w 2013 roku. Kształciła się pod kątem aktorstwa w rodzinnej Irlandi, a następnie na Oxford School of Drama oraz w Birmingham School of Acting. Dziś mieszka w Londynie, ale osiągnięcie sukcesu nie było wcale łatwe. W wywiadzie dla brytyjskiego wydania Glamour wyznała, że na początku jej kariery wszystkie przesłuchania szły źle i musiała wrócić z powrotem do domu rodziców. Czuła, że ​​rozczarowała swoich bliskich. Tymczasowo pracowała w optyku. Mając 28 lat, sądziła, że już nigdy jej się nie uda. Zachorowała na depresję, ale z pomocą przyszła jej siostra, dzięki której Nicole stanęła na nogi.

Nie mogłam wstać z łóżka. Czułam, że zawiodłam we wszystkim. Czułam się, jakbym nic nie miała, że zawiodłam swoją rodzinę. Myślisz te wszystkie okropne rzeczy o sobie, a to się jeszcze pogorszyło, ponieważ wziełam pożyczkę i po prostu myślałam tylko o zadłużeniu finansowym. (...) Nie chciałam przebywać wśród ludzi, ponieważ nie chciałam, aby poczuli się przygnębieni z mojego powodu. Myślałam, że jeśli wyjdę z przyjaciółmi, będę bezwartościową osobą siedzącą w kącie, ale to  niebezpieczny sposób myślenia.

Jakiś czas później zyskała rozgłos za sprawą serialu „Derry Girls”. Jednak to rok 2020 okazał się dla niej przełomowy, bo właśnie wtedy świat błyskawicznie zakochał się w kostiumowym komedio-dramacie Netfliksa „Bridgertonowie”, a Nicole dała się poznać jako urocza Penelope Featherington.

Nicola Coughlan – filmy i seriale

Nicola zadebiutowała jako dziecko w filmie „My Brother’s War”. Później wystąpiła filmie krótkometrażowym Toma Collinsa „The Phantom Cnut”. Podkładała również głos w serialach animowanych. Po wygranym castingu do „Jess and Joe Forever” w The Old Vic w Londynie stanęła na deskach teatru. 2018 rok przyniósł jej rolę w sitcomie „Derry Girls” (2018-2022), który zyskał wielu fanów i wiele fanek. Zanim jednak na Netfliksie pojawili się „Bridgertonowie”, którzy przynieśli Nicoli międzynarodową sławę, aktorka miała szansę wystąpić w innym kostiumowym serialu – „Rozspustnice” (2017-2019) oraz w sztuce „The Prime of Miss Jean Brodie” w londyńskim The Donmar Warehouse. Nicola pojawiła się także w specjalnym odcinku programu „The Great British Bake Off”.

Nicola Coughlan – chłopak

O życiu prywatnym Nicoli Coughlan niewiele wiadomo. Według doniesień, była w związku z brytyjskim aktorem Lauriem Kynastonem. Nie wiemy jednak, jak długo trwała ich historia miłosna. Teraz wszystko wskazuje na to, że Nicola jest singielką, a dowodem są jej media społecznościowe. Nie zamieściła na nich żadnego zdjęcia w towarzystwie kogoś, kto mógłby być jej partnerem czy partnerką. Pozostaje tylko czekać na ewentualne, oficjalne oświadczenie aktorki.

Nicola Coughlan, a ciałopozytywność

Po swoim występie w sztuce „The Prime of Miss Jean Brodie” Nicola usłyszała od krytyka, że jest "małą dziewczynką z nadwagą". Aktorka w udostępnionym w mediach społecznościowych poście odpowiedziała:

A co z moim aktorstwem? Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​mogę wykorzystać swoje ciało, aby stać się tymi wszystkimi fascynującymi kobietami. Ale pryzmat, przez który patrzy się na moje ciało, jest nieunikniony. (...) Podczas rozdania nagród BAFTA ludzie mówili: "ta aktorka opowiada się za ciałopozytywnością”. Chciałam na chwilę przerwać tę rozmowę. Jestem na czerwonym dywanie, jest nas pięć, wszystkie przyszłyśmy na to samo wydarzenie ładnie ubrane, więc dlaczego chodziło o mnie? Twoja relacja z ciałem jest tak osobista i ciągle się zmienia.

Nicola swoje możliwości i głos wykorzystuje również w innej słusznej sprawie. W 2020 wystawiła na aukcji swoją sukienkę i zebrała 5 tysięcy euro, które przekazała na rzecz irlandzkiego hospicjum dziecięcego Laury Lynn. Teraz jest jego ambasadorką.

Zobacz także:

Nicola Coughlan – Instagram

Nicola przez długi czas była aktywna na Twitterze, gdzie śledziło ją ponad 300 000 użytkowniczek i użytkowników serwisu. Niestety jej profil już nie istnieje. Możecie ją za to znaleźć na Instagramie, na którym obserwuje ją 2,3 miliona osób. Publikuje głównie zdjęcia, na których widzimy ją za kulisami seriali i filmów. Czasem pokazuje się w towarzystwie przyjaciół spoza planu. Od czasu do czasu udostępnia swoje selfie.