Jest młody, utalentowany, współpracuje z najlepszymi w branży i wzbudza skrajne emocje. Przepis na sukces? Na to wygląda! Oto Sobel, wchodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej, o której w ostatnich miesiącach było bardzo głośno w mediach – nie tylko ze względu na jego kolejne sukcesy na listach przebojów.

Ile ma lat? Skąd pochodzi? Co go tak naprawdę łączy z piosenkarką Sanah? Garść najważniejszych informacji na temat Sobla (nigdy nie Sobela) znajdziecie poniżej.

Kim jest Sobel? 

Szymon Sobel, bo tak brzmi jego pełne nazwisko, urodził się 22 listopada 2001 roku. Artysta jest więc zodiakalnym Skorpionem i skończył w tym roku 20 lat. Co ciekawe, podczas wizyty wokalisty w programie Kuby Wojewódzkiego okazało się, że do tej pory w sieci krążyły błędne informacje o jego wieku. Na stronie Wikipedia przeczytać można bowiem, że Sobel przyszedł na świat w 1999 roku, a w rzeczywistości jest aż o dwa lata młodszy. Wykonawca przebojów „Bandyta”, „Fiołkowe Pole” i „Impreza” pochodzi ze Świdnicy (woj. dolnośląskie).

Muzyczna twórczość Sobla jest dość zróżnicowana, dlatego internauci często spierają się, czy powinno określać się go mianem rapera czy piosenkarza. Warto dodać, że poza tym, że śpiewa i rapuje, jest także autorem tekstów, kompozytorem i producentem.

Sobel jest stosunkowo świeżą postacią na polskiej estradzie. Na szerszą skalę zaczął bowiem działać dopiero w 2019 roku. Eklektyczna mieszanka popu, rapu, hip-hopu i trapu okazała się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Młody wykonawca w ekspresowym tempie zdobył rzesze wiernych fanów i fanek. Dowód? Jego oficjalny profil na Insagramie (@szymonsobel) obserwuje na ten moment już przeszło 600 tysięcy użytkowników serwisu, a jego debiutancki album pt. „Pułapka na motyle” z kwietnia 2021 roku uzyskał już status platynowej płyty.

Co łączy Sobla z Sanah?

W październiku światło dzienne ujrzał jego duet z Sanah. Singiel zatytułowany „Cześć, jak się masz?” stał się w Polsce jednym z największych hitów tegorocznej jesieni. Oficjalny teledysk do utworu ma już blisko 40 milionów wyświetleń w serwisie YouTube!

Czy między tym dwojgiem jest coś więcej niż przyjaźń? Nic z tych rzeczy! Wbrew pojawiającym się w sieci spekulacjom, artystów nie łączy nic poza współpracą zawodową i znajomością pozostającą wyłącznie na stopie koleżeńskiej.

Zobacz także:


Macie zamiar śledzić karierę Sobla?