Jeśli regularnie zaglądacie na Glamour.pl o inicjatywie Sewing Together na pewno już słyszałyście i słyszeliście. Jeśli nie, zachęcam do posłuchania naszego podcastu „20 minut mody”, w którym pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Maja Kotala, opowiada, jak to się stało, że porzuciła wielki świat mody w Paryżu, by... uczyć szyć kobiety w Afryce. W ramach inicjatywy Sewing Together projektantka nie tylko założyła w Mombasie bezpłatną dla kenijskich kobiet szkołę krawieckiego fachu, by wesprzeć je w drodze do uzyskania finansowej niezależności, ale i aktywnie walczy z ubóstwem menstruacyjnym, które w Afryce jest niestety dość powszechnym zjawiskiem. Kotala postanowiła więc szyć podpaski wielorazowego użytku, a następnie dystrybuować je w lokalnych wioskach. O pomoc poprosiła zresztą kilka polskich marek, które podarowały jej potrzebne do tego tkaniny. Jedną z nich jest właśnie Chiara Wear, której założycielką jest Sara Tomiczek. Co ciekawe, obie dziewczyny pochodzą z Chorzowa i mają po 32 lata. Obie także mają słabość do mody i od lat siedzą w branży, co dodatkowo je połączyło. 

Chiara Wear i Sewing Together połączyły siły! 

Polska marka Chiara Wear i inicjatywa Sewing Together postanowiły połączyć siły. Sara Tomiczek nie chciała poprzestać na przekazaniu ścinków materiałów do szycia podpasek (a także innych artykułów do szycia potrzebnych kursantkom szkoły w Mombasie), postanowiła podzielić się także swoim biznesowym doświadczeniem (pierwszą firmę założyła, mając 22 lata, a dziś prowadzi już trzy), a także know-how, jeśli chodzi o prowadzenie odzieżowej marki – dotyczące sprzedaży, marketingu czy organizowania sesji zdjęciowych. Podczas jej dwutygodniowego wyjazdu do Afryki powstały więc dwie sesje zdjęciowe. I dużo dobra, które się z nimi wiąże. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.