Biedronka wychodzi naprzeciw osobom zmagającym się z ubóstwem menstruacyjnym i uruchamia program „Razem zacznijmy okres zmian”. Już od 20 maja za zakup wybranych artykułów menstruacyjnych marki Femina, które prawdopodobnie doskonale znacie, będzie można uzyskać voucher o wartości tych zakupów (za maksymalnie 3 opakowania). A opcje jego wykorzystania będą następujące: albo wykorzystacie go na dowolne produkty ( z wyłączeniem alkoholu, papierosów, produktów żywienia początkowego i doładowań kart) z oferty Biedronka w ciągu 7 dni, albo przekażecie jego wartość na rzecz organizacji społecznych działających w obszarze ubóstwa menstruacyjnego, zrzeszonych w ramach inicjatywy „Okresowa Koalicja”

Według badań Kulczyk Foundation nawet co piątej Polce zdarza się nie mieć środków na zakup środków higienicznych na czas menstruacji. Stąd pojawił się pomysł na stworzenie inicjatywy „Okresowa Koalicja” by nie tylko położyć kres ignorowaniu kwestii menstruacji, ale także zwrócić uwagę na palące problemy związane z brakiem świadomości, edukacji o miesiączce oraz ubóstwem menstruacyjnym. W jej skład weszły Akcja Menstruacja, magazyn „Szajn”, Fundacja One Day, Fundacja Ja, Nauczyciel, Fundacja Pokonać Endometriozę, Grupa Ponton, Kulczyk Foundation, Moonka, Natalia Miłuńska – autorka miesiączka.com, Pani Miesiączka, Polski Czerwony Krzyż, Różowa Skrzyneczka oraz Stowarzyszenie „Pogotowie Społeczne”.

- Ogromnie się cieszymy, że Biedronka zdecydowała się na tak odważny krok i pokazała, jak ważny jest dostęp do środków higienicznych dla wszystkich osób menstruujących. Mamy nadzieję, że możliwość przekazania artykułów menstruacyjnych dla Okresowej Koalicji zwiększy świadomość ubóstwa menstruacyjnego, o którym ciągle w Polsce mało się mówi. Współpraca pozwoli nam pomóc szczególnie osobom przebywającym w szkołach, domach dziecka, domach samotnej matki, czy ośrodkach dla osób w kryzysie bezdomności – mówi Anna Frankowska, Dyrektorka Działu Projektów Pomocowych w Kulczyk Foundation, reprezentująca Okresową Koalicję.

Aby wesprzeć akcję „razem zacznijmy okres zmian” musicie posiadać kartę Moja Biedronka, której założenie jest bezpłatne, trwa kilka sekund i ma się ją w swoim telefonie. Pamiętajcie również, aby zarejestrować niewykorzystany, a nadal ważny voucher na stronie www.biedronka.pl/okres-zmian. Tylko wtedy sieć Biedronka będzie mogła przekazać produkty o wartości voucheru na rzecz Okresowej Koalicji.