„Kontrola” – międzynarodowy przebój YouTube’a z Polski

Serial autorstwa Nataszy Parzymies, studentki Warszawskiej Szkoły Filmowej, powstał jako etiuda szkolna. W 2018 r., kiedy pojawil się na YouTube, nikt chyba nie spodziewał się, jaką furorę opowieść o Natalii i Majce zrobi w sieci. „Kontrola” podbiła internet – wszystkie osiem odcinków zostało wyświetlonych w sumie ponad 66 milionów razy.

Serial został doceniony m.in. za poruszające przedstawienie tematyki LGBTQIA i nieheteronormatywnej relacji. „Kontrola” ma fanów na całym świecie - najwięcej w Brazylii, Indii i USA. Wielokrotnie pokazywana była na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych.

„Kontrola” – o czym jest serial?

„Kontrola” mówi o przypadkowym spotkaniu dwóch dziewczyn, które kiedyś łączyło wielkie uczucie. Majka i Natalia wpadają na siebie przypadkiem podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Wracają dawne wspomnienia, znów pojawiają się silne emocje. Trudne wyznania, studenckie życie, pędząca Warszawa i nieprzespane noce – to wszystko zachwyciło miliony ludzi.

„Kontrola” sezon 2. – obsada i twórcy

Za scenariusz i reżyserię 2. sezonu serialu „Kontrola” odpowiada niezmiennie Natasza Parzymies.

W rolach Natalii i Majki ponownie wystąpią Adrianna Chlebicka i Ewelina Pankowska. Na ekranie gościnne pojawią się m.in. Magdalena Boczarska („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej") i Cezary Żak („Miodowe lata”).

„Kontrola” 2. sezon - gdzie oglądać online?

„Kontrola” to serial, który można oglądać online – od 2018 r. w serwisie YouTube, gdzie wszystkie osiem odcinków miało swoje premiery i dystrybucję. Od września 2021 r. losy Majki i Natalii można śledzić również na platformie streamingowej Player.pl. Z racji na olbrzymią popularność produkcja będzie miała swoją kontynuację – 2. sezon będzie dostępny na VOD Player.

„Kontrola” sezon 2. – kiedy premiera nowych odcinków?

Kontynuację losów Natalii i Majki zobaczymy jeszcze w tym roku. Premiera 2. sezonu miniserii zaplanowana została na 21 grudnia. Nowe odcinki będą pojawiać się na platformie Player dwa razy w tygodniu.

Zobacz także:

„Kontrola” – zwiastun 2. sezonu

W 2. sezonie miniserialu Parzymies drogi Natalii i Majki ponownie się skrzyżują. Majka za chwilę wyjeżdża na studia do Hiszpanii, Natalia próbuje się uporać z kłopotami w związku. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, więc atmosfera sprzyja refleksji. Czy dziewczyny podejmą walkę o swoje uczucia i szczęście? By poznać odpowiedź na to pytanie, musimy jeszcze trochę poczekać. W międzyczasie obejrzyjmy trailer 2. sezonu serii.