Mniej znaczy więcej to hasło, które coraz częściej odnosi się nie tylko do naszych szaf. Okazuje się, że urodowy minimalizm także ma sens. Niedawno pisaliśmy nawet o tym, że powstał trend o nazwie skinmalism, który opiera się na 5 podstawowych kosmetykach. Do ograniczenia liczby używanych produktów zachęca również quiet quitting. Trend urodowy polega na ograniczeniu ilości kosmetyków przy równoczesnej maksymalizacji korzyści, które mogą dawać. Każde z tych podejść skupia się na tym, czego nasza skóra faktycznie potrzebuje. Nie ma tu przestrzeni na testowanie nowości i przechowywanie kosmetyków, których użyjemy tylko raz lub dwa. Oszczędność dotyczy tu zatem nie tylko tego, co ostatecznie trafia na nasze twarze, ale również pieniędzy. Te zaoszczędzone na niepotrzebnych tubkach i słoikach można odłożyć na coś innego lub zainwestować w lepsze formuły, po które sięga się każdego dnia. Kosmetyczka kapsułowa to zatem więcej niż jedna korzyść. Jesteśmy zdania, że pielęgnacja twarzy może opierać się na 7 kosmetykach. W zależności od potrzeb można taką listę skrócić lub wydłużyć, bo kluczowa w każdym przypadku jest personalizacja, która pozwoli czerpać maksimum korzyści.

Kosmetyczka kapsułowa – Kosmetyk do demakijażu

Demakijaż powinien być podstawową czynnością w wieczornej pielęgnacji. Zostawianie na twarzy make-upu nie tylko uniemożliwia poprawne wykonanie kolejnych kroków codziennej rutyny, ale jeszcze może niekorzystnie odbić się na kondycji skóry. Pozostawiony na twarzy makijaż może powodować zatykanie porów, a w konsekwencji prowadzić do wyprysków. Z tego powodu nawet w kosmetyczce, której zawartość jest ograniczona do niezbędnego minimum, nie powinno zabraknąć kosmetyku do demakijażu. Jakiś czas temu pisaliśmy o zielonym smoothie dla cery, które sprawdzi się w tej roli. Emulsja do demakijażu, oczyszczania i detoksu od Say Hi to nasz typ.

Kosmetyczka kapsułowa – Kosmetyk oczyszczający

Usunięcie z twarzy makijażu to tylko jeden z kroków pozwalający oczyścić twarz. W ciągu dnia osiadają nowiem na niej też różne zanieczyszczenia. Stąd pojawił się trend na podwójne oczyszczanie twarzy. Polega on na tym, żeby po kosmetyku do demakijażu na bazie oleju dodać jeszcze formułę wodną, która oczyści cerę z brudu, kurzu i ewentualnych pozostałości kosmetyków. W tej roli sprawdzi się między innymi żel Your Relief od Your Kaya. Kosmetyk poradzi sobie z zanieczyszczeniami, a przy okazji może być też wsparciem demakijażu oczu. Dzięki temu po użyciu dwóch produktów oczyszczających skóra będzie najlepiej przygotowana do dalszych etapów pielęgnacji.

Kosmetyczka kapsułowa – Serum na dzień

Serum na dzień to kosmetyk, który powinien przygotować cerę na wszystkie wyzwania dnia codziennego. Z tego powodu formuła z antyoksydantami idealnie sprawdza się właśnie jako element porannej rutyny pielęgnacyjnej. Rano dobrze jest nałożyć na twarz serum z witaminą C. To właśnie ona zapobiega negatywnym skutkom stresu cywilizacyjnego, przywraca blask i promienny wygląd. Jednym z kosmetyków, który sprawdzi się w takiej roli może być serum Alkmie Wake-up Shot z potrójną witaminą C. Po aplikacji warto pamiętać też o kremie SPF.

Kosmetyczka kapsułowa – Krem na dzień z filtrem SPF

Jednym z podstawowych kosmetyków w każdej kosmetyczce powinien być krem z filtrem SPF. Ochronę przeciwsłoneczną oferują oczywiście również inny produkty. Przed promieniowaniem UV można zabezpieczyć się nawet z pomocą odpowiednich kosmetyków do makijażu, ale jeżeli chodzi o samą pielęgnację, to polecamy właśnie to rozwiązanie. Obecność kremu z wysokim filtrem SPF jest wskazana nie tylko latem czy w same słoneczne dni, ale codziennie. Tylko w ten sposób można zapobiec nie tylko fotostarzeniu się skóry, ale także ewentualnym chorobom. W roli tarczy ochronnej sprawdzi się na przykład lekki krem ochronny BasicLab z filtrem SPF 50+.

Kosmetyczka kapsułowa – Serum na noc

Po wieczornym oczyszczeniu skóry kolejne etapy warto rozpocząć od serum na noc. Ten kosmetyk może być dedykowany rozmaitym potrzebom naszej skóry. Jedną z najbardziej uniwersalnych właściwości jest nawilżanie. Odpowiednia dawka nawodnienia jest potrzebna każdej cerze niezależnie od jej typu. Jeżeli właśnie to ma być jednym z celów wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych, to można wybrać na przykład serum The Ordinary 100% Skwalan Pochodzenia Roślinnego.

Kosmetyczka kapsułowa – Krem na noc

Krem na noc to kosmetyk, który ma możliwość wykorzystać potencjał regeneracyjny naszej skóry, kiedy śpimy. Naturalne procesy zachodzące wtedy w naszym ciele są świetnym sprzymierzeńcem pielęgnacji. Wystarczy tylko dobrać kosmetyk, który będzie dedykowany szczególnym potrzebom naszej skóry. Noc to czas, żeby skupić na profilaktyce przeciwstarzeniowej, rozprawić się z trądzikiem lub po prostu dać cerze zastrzyk odżywienia i nawilżenia. W tym ostatnim może pomóc krem Say Hi Aqua Resort. Ostatnio pisaliśmy, że jest w stanie zafundować skórze nawilżające wakacje all-inclusive każdego dnia.

Zobacz także:

Kosmetyczka kapsułowa – Maska do twarzy

Nawet w bardzo oszczędnej kosmetyczce powinno znaleźć się miejsce dla chociaż jednego kosmetyku do zadań specjalnych. W takiej roli świetnie sprawdzają się różnego rodzaju maski. Te mogą dawać zastrzyk intensywnego nawilżenia, rozświetlać, wygładzać i na wiele innych sposobów poprawiać kondycję i wygląd skóry. Pod ręką w razie potrzeby warto mieć chociażby maskę błyskawicznie upiększającą Phlov Pump Up The Beauty. Ta działa kompleksowo. Wystarczy ją stosować 2-3 razy w ciągu tygodnia.