W Dzień Ojca, 23 czerwca, na Netfliksie pojawiła się produkcja „Królowa”, czyli długo wyczekiwany, 4-odcinkowy miniserial o krawcu z Polski, który wyjechał do Paryża i zrobił tam karierę. Jednak szycie garniturów na miarę to nie jedyna pasja Sylwestra. Otóż wieczorami w jednym z paryskich klubów wciela się on w diwę Lorettę, której znakami rozpoznawczymi są powłóczyste, błyszczące suknie wysadzane kamieniami czy ozdobione cekinami. Do tego mocny wieczorowy makijaż, długie satynowe rękawiczki, biżuteria w stylu glamour, pióra... Jednak Sylwester postanawia udać się na zasłużoną emeryturę, kupić dom na francuskim wybrzeżu, porzucić Paryż. Plany krzyżuje mu list z ojczyzny. Od wnuczki Izy... 

Jak powstawała choreografia do serialu Netfliksa „Królowa”? Jak Andrzej Seweryn wchodził w rolę Loretty?

Ekscytującym elementem serialu „Królowa” jest to, jak Sylwester z dystyngowanego, eleganckiego mieszkańca francuskiej metropolii przemienia się w zjawiskową, uwodzicielską, kochającą scenę i występy przed publicznością drag queen Lorettę. Za choreograficzne przygotowanie Andrzeja Seweryna do tej roli odpowiadał Konrad Bikowski. Uczyli się razem poruszania w kreacjach, chodzenia na obcasach i perfekcyjnego odtwarzania choreografii. Zresztą najlepiej posłuchajcie i zobaczcie same oraz sami, jak wyglądała praca na planie!

Na naszej stronie znajdziecie też wywiady wideo z Andrzejem Sewerynem, w którym opowiada Robertowi Choińskiemu o przemianie w drag queen, jak i z Marią Peszek, która w serialu wcieliła się w Wiolę, córkę Seweryna. A w najnowszym, wakacyjnym wydaniu magazynu GLAMOUR przeczytacie rozmowę Angeliki Kucińskiej z odtwórcą tytułowej roli i jego serialową wnuczką!