Czy słyszałaś kiedyś o horoskopie partnerskim? Astrologia może pomóc nam sprawdzić dopasowanie dwóch potencjalnych kochanków lub kochanek, porównując cechy przypisane ich znakom zodiaku. W tym artykule skupimy się na kompatybilności Lwa i Wodnika. Czy ogień i powietrze są w stanie stworzyć udaną i szczęśliwą relację? Jak będzie wyglądać ich życie erotyczne? Jakie są najsłabsze i najmocniejsze strony tego połączenia? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Czy Lew i Wodnik do siebie pasują?

Czy osoby urodzone pod gwiazdozbiorami Lwa i Wodnika będą do siebie pasować? Zacznijmy od krótkich opisów każdego ze znaków. Żywiołem pierwszego z nich jest ogień, a planetą, która mu patronuje: Słońce. Lwy to urodzeni przywódcy. Są ambitne, wytrwałe i niezwykle charyzmatyczne. Świetnie czują się w centrum uwagi, są kontaktowe i towarzyskie. Wodnik to znak żywiołu powietrza, jego planetą-patronem jest Uran. Cechy, które są mu przypisywane, to przede wszystkim oryginalność, progresywność, i niezależność poglądów. Wodniki to myśliciele, wizjonerzy, czasem mogą być odbierani jako osoby ekscentryczne.

Teoretycznie, najlepsze dopasowania astrologiczne tworzą żywioły o podobnej energii. Będą to między innymi połączenia takie jak:

 • ziemia i woda (np. Ryby i Byk, Byk i Rak, Byk i Skorpion),
 • woda i woda (np. Rak i Ryby, Ryby i Skorpion),
 • powietrze i powietrze (np. Wodnik i Waga, Waga i Bliźnięta),
 • ogień i ogień (np. Lew i Strzelec, Baran i Strzelec), 
 • ogień i powietrze (np. Baran i Wodnik, Lew i Wodnik).

Idąc tym tropem, Wodnik i Lew to znaki, które mają szansę na stworzenie trwałej i szczęśliwej relacji. Nie zapominajmy jednak, że zodiak słoneczny to tylko niewielka część naszych horoskopów urodzeniowych. Jeśli chcemy dokładnie sprawdzić kompatybilność astrologiczną kochanków, musimy szczegółowo porównać ich kosmogramy. Pamiętajmy też, że zbudowanie udanego i zdrowego związku będzie wymagało pracy i zaangażowania obojga partnerów. Miłość trzeba nieustannie pielęgnować, nawet przy najlepszym, astrologicznym dopasowaniu pary.

Lew i Wodnik - dopasowanie

Zanim przejdziemy do horoskopu partnerskiego zobaczmy, jak każdy ze znaków podchodzi do kwestii miłości i związków. Jakim partnerem jest Lew? Czego w relacji szuka Wodnik?

Jakim partnerem jest Lew?

Lwy kochają romansowanie. Bardzo łatwo jest je zauroczyć, szczególnie… poprzez prawienie im dużej ilości komplementów. Lgną do atencji i uwagi, uwielbiają być adorowane. Nie spieszy im się jednak do ustatkowania, czy wejścia w poważną relację. Przygody miłosne traktują najczęściej jako jeden z ekscytujących elementów ich życia, na równi ze zwiedzaniem świata, imprezami czy spotkaniami towarzyskimi.

Zodiakalny Lew zdecyduje się na trwały związek dopiero, kiedy spotka osobę spełniającą wszystkie jego wyobrażenia o bratniej duszy. Wtedy nie będzie zwlekał z podjęciem odpowiednich kroków w celu ustatkowania, a nawet zalegalizowania relacji. Aby ogień w związku nie gasł, Lew będzie potrzebował stałej, dużej dawki zaangażowania i uwagi. Jeśli poczuje się opuszczony lub niedoceniony, może zacząć dystansować się od partnera, i zamykać się w sobie.

Zobacz także:

Jakim partnerem jest Wodnik?

Zodiakalne Wodniki mają niezwykle skomplikowane podejście do związków. Z jednej strony pragną wielkiej miłości, a z drugiej świetnie bawią się w swoim własnym towarzystwie. Jako powietrzny znak, Wodnik bardzo ceni sobie poczucie niezależności, trudno zrezygnować mu z wolności, nawet dla zbudowania wymarzonej relacji z drugą osobą. Wizja poważnego związku może być dla niego przytłaczająca, dlatego nie spieszy mu się do ustatkowania. W miłości jest idealistą, pragnie znaleźć osobę, która spełni wszystkie jego oczekiwania co do drugiej połówki.

Wraz z wiekiem Wodnik odczuwa coraz silniejszą potrzebę znalezienia osoby, z którą rozpocznie budowę ogniska domowego. Jako niezwykle towarzyski i otwarty znak, nie będzie miał problemu z poznawaniem potencjalnych kochanków czy kochanek. Niestety, nie zadowoli się partnerką czy partnerem, który się będzie zapewniał mu stymulacji intelektualnej na oczekiwanym poziomie. Kiedy jednak znajdzie już odpowiednią osobę, będzie szczerym i lojalnym partnerem, z niezwykle pozytywnym podejściem do budowania i rozwijania wspólnego życia.

Horoskop partnerski - Lew i Wodnik

Z astrologicznego punktu widzenia, Lew i Wodnik to dobre dopasowanie, a osoby urodzone w tych znakach mają szansę na zbudowanie silnej i udanej relacji, która przetrwa próbę czasu. Ze względu na podobny temperament oraz ambicję partnerów / partnerek, ich związek będzie pełen potencjału na rozwój, i wzajemnej motywacji. Osobowości Lwów i Wodników dobrze się dopełniają, a dzięki spójności energii ich żywiołów, mają podobną percepcję świata i podejście do budowania relacji. Zarówno znak ognisty, jak i powietrzny, ma silną potrzebę niezależności, dlatego w większości sytuacji żaden z kochanków czy kochanek nie powinien wchodzić drugiemu w drogę, ani zbyt bardzo go osaczać.

Niestety, w pewnych sytuacjach związek może okazać się… jednostronny. O ile Wodnik nie potrzebuje Lwa do funkcjonowania, drugi ze znaków zodiaku często staje się współzależny od swojego partnera czy partnerki. Powietrze podsyca ogień, dzięki czemu zodiakalny Lew, będąc w relacji z Wodnikiem, ma niezwykle duży potencjał rozwoju. Jeśli jego powietrzny kochanek bądź kochanka zacznie się dystansować, może stracić grunt pod nogami. Wizja zaburzonego poczucia bezpieczeństwa będzie czynnikiem zapalnym dla zazdrosnych i zaborczych zachowań ze strony Lwa, które jeszcze mocniej zniechęcą kochającego wolność Wodnika.

Lew i Wodnik jako para

Lew i Wodnik to tak zwana power couple, która inspiruje i zachęca do działania. Ich związek będzie pełen ambitnych planów, ciekawych projektów, wielogodzinnych rozmów, szalonych podróży i spotkań towarzyskich. Progresywny i idealistyczny Wodnik będzie wymyślał coraz to nowe sposoby na ulepszenie świata. Lew pokocha jego kreatywność i inteligencję, a sam wniesie do relacji siłę i energię do działania. Ich związek będzie pełen wzajemnego szacunku i niezależności. W sprawach łóżkowych na pewno nie będą narzekać na nudę czy rutynę.

Problemem, na który mogą natrafić, jest przede wszystkim moment życiowy, w którym rozpoczną tworzenie relacji. Zarówno Lwom, jak Wodnikom, nie spieszy się do ustatkowania. Aby zdecydować się na poświęcenie części siebie dla budowania związku, każdy z partnerów musi zdecydować, że jest na to gotowy. W innym wypadku relacja może rozpaść się wraz z pierwszą kłótnią lub nawet delikatnymi wątpliwościami jednego z kochanków.

Lew i Wodnik w łóżku

W kwestiach związanych z seksem, Lew i Wodnik to niemal idealne dopasowanie. Znaki znajdują się dokładnie naprzeciwko siebie na kole zodiaku, co w astrologii oznacza, że czują do siebie niezwykłą chemię i przyciąganie. Jako, że ich planety-patroni mają zbliżoną energię, świetnie dogadają się w sprawach łóżkowych. Zarówno Lew, jak i Wodnik, zrobią wszystko, żeby w życiu erotycznym pary nie było miejsca na nudę i rutynę. Ich zbliżenia będą pełne przekraczania granic oraz eksperymentów, w niektórych przypadkach mogą rozważyć zaproszenie innych osób do swojej sypialni. Będą nawzajem odkrywać i poznawać swoją seksualność, dostarczając sobie przy tym masę cielesnych przyjemności.

Lew i Wodnik w związku - mocne i słabe strony

Lew i Wodnik to dobrana i nietuzinkowa para, która zdobywa uznanie i inspiruje innych. Pamiętajmy jednak, że w każdej relacji dochodzi czasem do zgrzytów i nieporozumień. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony związku tworzonego przez ognisty i powietrzny znak?

Mocne strony związku Lwa i Wodnika to przede wszystkim:

 1. Niezwykła chemia i przyciąganie. Lew i Wodnik to znaki, które znajdują się naprzeciw siebie na kole zodiaku. Według astrologii oznacza to, że mają między sobą wyjątkową energię seksualną. Ich życie erotyczne będzie namiętne i nietuzinkowe, pełne przekraczania granic, eksperymentów, i całych mórz rozkoszy.
 2. Wzajemna motywacja. Osoby urodzone w obu tych znakach są niezwykle ambitne, mają tysiąc pomysłów na minutę. Chcą osiągnąć w życiu sukces i spełnienie, być częścią czegoś większego. Dzięki temu będą wzajemnie motywować się do działania, i wspólnie rozwijać skrzydła, na niespotykaną skalę.
 3. Towarzyskość. Lew i Wodnik to niezwykle otwarte i kontaktowe osoby, które uwielbiają spotykać i poznawać ludzi. Dzięki temu związek będzie pełen imprez i spotkań towarzyskich, za to zabraknie w nim zaborczości i zazdrości, na które, w większości sytuacji, Lwy i Wodniki mają uczulenie.
 4. Kreatywność. Osoby urodzone w znakach Lwa i Wodnika są bardzo kreatywne, uwielbiają wymyślać, tworzyć, poszerzać horyzonty. Dzięki temu nigdy nie zabraknie im tematów do rozmów, zainteresowań, które będą mogli wspólnie rozwijać, oraz aktywności, które będą dostarczać im wrażeń. Lew i Wodnik to znaki, które potrzebują ciągłej stymulacji i życia w stosunkowo szybkim tempie, dlatego bez problemu tworzą codzienność, która będzie odpowiadać obu partnerom.

Słabe strony relacji Lwa i Wodnika to między innymi:

 1. Zły timing relacji. Aby związek przetrwał próbę czasu, musi rozpocząć się w odpowiednim momencie życiowym obojga partnerów / partnerek. Ani Wodnikowi, ani Lwowi, nie spieszy się do ustatkowania, w początkowych fazach dorosłości wizja związania się z jedną osobą może ich przerażać.
 2. Siła charakterów kochanków. W sytuacjach spornych, albo podczas poważnych kłótni, żaden z partnerów nie będzie chciał odpuścić. Zarówno Lew, jak i Wodnik, będą przekonani o swojej racji, co może prowadzić do eskalacji konfliktu, i rosnącego zniechęcenia w stosunku do partnera. Na szczęście, kiedy emocje opadną, kochankom najprawdopodobniej uda się dojść do porozumienia.
 3. Współzależność jednego z kochanków. Czasami zdarza się, że związek jest jednostronny, a Lew czerpie z niego o wiele więcej niż Wodnik. Dopóki tego typu dynamika relacji odpowiada partnerom / partnerkom, nie ma żadnego problemu. Jednak jeśli powietrzny znak zauważy, że dużo daje, i mało otrzymuje w zamian, może zacząć mieć wątpliwości co do relacji, co będzie prowadziło do kłótni i nieporozumień między kochankami.