Margot Robbie zagra jedną z ikon popkultury. Australijska aktorka wcieli się w Barbie. A za film odpowiedzialna jest Greta Gerwig, utytułowana reżyserka młodego pokolenia, twórczyni Lady Bird czy nowej wersji Małych kobietek. Zdjęcia do jej nowego filmu Barbie ruszyć mają w przyszłym roku w studiu Warner Bros w Londynie, a jak donosie serwis Indie Wire, premiera planowana jest na 2023 rok.

Margot Robbie zagra Barbie w filmie Grety Gerwig. Co wiemy o tej produkcji?

Co ciekawe, Margot Robbie, która jest również jedną z producentek filmu, nie była pierwszą kandydatką do roli Barbie. O produkcji Barbie mówi się już bowiem od jakiegoś czasu, a pod uwagę brane były również Amy Schumer oraz Anne Hathaway. Nie wiadomo, kto jeszcze znajdzie się w obsadzie. Z kolei współtwórcą scenariusza jest Noah Baumbach, z którym Greta Gerwig pracowała m.in. przy okazji obrazu Frances Ha

Na ten moment nie wiemy niestety zbyt wiele o fabule filmu Barbie. Ale już w zeszłym roku, w wywiadzie dla magazynu Variety, Margot Robbie mówiła, że taka produkcja „będzie czymś, czego nie spodziewałeś się, że możesz chcieć”. My nie mamy wątpliwości, że kiedy za kamerą stoi Gerta Gerwig, to co powstanie, będzie miało mocno feministyczny przekaz, mówiący o kobiecej sile i przełamujący krzywdzące i często bardzo niebezpieczne w skutkach stereotypy.

Margot Robbie – co warto o niej wiedzieć?

Margot Robbie to jedna z najpopularniejszych aktorek w Hollywood. Urodziła się w lipca 1990 roku w Dalby w Australii, a pierwsze kroki w aktorstwie stawiała w wieku 17 lat. Przełomowym momentem w jej karierze był rok 2013, kiedy to Margot zagrała w komedii romantycznej Czas na miłość u boku Rachel McAdams i Domnhalla Gleesona, a także w hicie Wilk z Wall Street Martina Scorsese. Margot o zagranie postaci Naomi, filmowej żony Leonardo DiCaprio, rywalizowała m.in. z Blake Lively i Rosie Huntington-Whiteley. To właśnie ten obraz przyniósł aktorce największy rozgłos i kolejne, coraz większe role, m.in. we Francuskiej suicie (2014), Focusie (2015), Legionie samobójców (2016), Tarzanie: Legendzie (2016), aż w końcu Jestem najlepsza. Ja, Tonya (2017), gdzie wcieliła się w słynną łyżwiarkę Tonyę Harding i zdobyła nominację do Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Kolejne wyróżnienie ze strony Akademii przyszło w 2020 roku przy okazji roli w filmie Bombshell opowiadającym o kobietach molestowanych seksualnie przez Rogera Ailesa, byłego szefa stacji The Fox News. W tym samym roku osiem nominacji i dwie statuetki zgarnął także nowy film Quentina Tarantino Pewnego razu… w Hollywood, gdzie Margot Robbie zagrała także Sharon Tate. I nie jest tajemnicą, że była jedyną aktorką w pełni zaakceptowaną przez bliskich tragicznie zmarłej żony Romana Polańskiego. W zeszłym roku widzieliśmy ją również w Ptakach Nocy (i fantastycznej emancypacji pewnej Harley Quinn) i wiemy, że to jeszcze nie koniec jej historii bohaterki rodem z komiksów DC Comics.

Jeżeli chodzi o życie prywatne, Margot Robbie od 2016 roku jest żoną Toma Ackerleya. Para zaczęła się spotykać trzy lata wcześniej, a ślub wzięła w tajemnicy, z dala od reporterskich fleszy.