Met Gala 2022: Cara Delevingne topless, w samym złocie

Cara Delevingne potraktowała motyw przewodni Met Gali 2022 – „Gilded Glamour” (pozłacany glamour) – bardzo dosłownie.  Na czerwonym dywanie pojawiła się w czerwonym garniturze Dior Haute Couture, do którego dobrała laskę w stylu wiktoriańskim. Szybko jednak okazało się, że pod spodem ma niespodziankę.

W trakcie spaceru po czerwonym dywanie 29-latka zdjęła bowiem marynarkę i odsłoniła – jak przystało na pozłacany glamour – pozłacane ciało... Nagi tors przyozdobiła jedynie złotymi nakładkami zakrywającymi sutki i kilkoma złotymi łańcuszkami, które uformowały wokół jej biustu coś w rodzaju szelek.

Ramiona, dłonie, a nawet stopy Delevingne (choć z pewnością te przykuwały najmniej uwagi) były pokryte złotą farbką. Złoto połyskiwało pierścieniami na palcach modelki, lśniło na jej powiekach. Całość uzupełniały spływające falami po plecach blond włosy oraz rubinowe szpilki na platformie, które nadały stylizacji nieco burleskowego charakteru. Bez dwóch zdań kreacja Cary (a raczej jej brak) była jedną z najszerzej dyskutowanych z Met Gali 2022.

Cara Delevingne szokuje na Met Gali

To nie pierwszy raz, gdy odważnie głosząca swe poglądy Cara Delevingne zaszokowała na Met Gali. W ubiegłym roku zaprezentowała się w stroju z politycznym przesłaniem: białym garniturze z kuloodporną kamizelką (również od Diora), na której widniał czerwony napis „Peg The Patriarchy”.

Hasło stworzone w 2015 roku przez aktywistkę i seksedukatorkę Lunę Matatas miało uświadamiać, że feminizm nie ma płci, a obalenie opresyjnego systemu, w którym żyjemy, przysłuży się wszystkim: kobietom, mężczyznom oraz tym, którzy nie identyfikują się z żadną płcią.

Jak odczytujecie wiadomość, którą w tym roku Cara wysłała światu swoim strojem z Met Gali ?

--

Zobacz także:

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.