Sposób na udaną randkę? Metoda trójkąta

Osoby randkujące wiedzą, że spotkanie z obcą osobą w „romantycznych” celach może być prawdziwym poligonem doświadczalnym. Nie zawsze wychodzimy z niego obronną ręką. Niemałym wyzwaniem są czasem słowa (to na pewno był żart czy może osoba siedząca naprzeciwko mnie jest po prostu kiepsko wychowana?), a co dopiero gesty. Skąd wiedzieć, co znaczy zmrużenie oczu czy uniesienie kącika ust? To sygnał, że się podobam, a może informacja całkiem odwrotna: lepiej wziąć nogi za pas i uciekać, gdzie pieprz rośnie?

Jeśli wydaje ci się, że randki to zło w czystej postaci, a flirtowanie – rzecz tak niepojęta jak tajemnica czarnych dziur i teoria względności, z pomocą przyjść może... metoda trójkąta. Najnowszy miłosny „wynalazek” TikToka jest wielkim hitem na tej platformie społecznościowej. O co chodzi?

Metoda trójkąta – co to jest i czemu robi furorę na TikToku?

Filmy z hashtagiem #thetrianglemethod i #thetriangletechnique (metoda trójkąta bądź technika trójkąta) zamieszczane przez użytkowniczki i użytkowników TikToka (jak chociażby Valeriafune), uzyskały ostatnio miliony wyświetleń w serwisie. Skąd ta popularność? Otóż owe nagrania prezentują sposób flirtowania, który ma w niezawodny sposób „przełamać lody” pomiędzy dwójką niepewnych następnego kroku osób.

Mówiąc najkrócej, jak to możliwe, te nieskomplikowane instrukcje pokazują, jak wykorzystać metodę kontaktu wzrokowego, by przekazać chęć pocałowania drugiej strony. „Sztuczka” ma na celu złagodzenie lęku lub napięcia oraz okazanie zainteresowania w subtelny sposób, który zdejmuje presję z obu stron. Przede wszystkim jednak ten trik ma spowodować, że twój crush totalnie straci dla ciebie głowę.

Metoda trójkąta – na czym polega i czy rzeczywiście działa?

Sama technika jest bardzo prosta. Patrząc na swoją „randkę” podczas rozmowy, kolacji lub drinka, utrzymuj kontakt wzrokowy przez kilka chwil. Następnie szybko przenieś wzrok z jednego oka na usta i z powrotem na drugie oko, tworząc wzór przypominający kształt odwróconego trójkąta. „Zabieg” ten powtarzaj od czasu do czasu przez całe spotkanie. Pocałunek na zakończenie randki masz jak w banku – twierdzą osoby rekomendujące ten sposób na TikToku.

Oczywiście zwrócenie uwagi na język ciała i kontakt wzrokowy nie jest niczym nowym, jeśli chodzi o psychologię flirtu i miłości. Według rozmaitych badań intencjonalny kontakt wzrokowy z kimś, do kogo wzdychamy, wyzwala uwalnianie substancji chemicznych poprawiających samopoczucie, w tym oksytocyny i fenyloetyloaminy. Te chemikalia wzmacniają atrakcyjność i służą budowaniu poczucia więzi. Jeśli zaś chodzi o spoglądanie na usta drugiej osoby, a także oblizywanie czy też przygryzanie własnych warg, to również jeden z potwierdzonych przez psychologię sygnałów świadczących o zainteresowaniu kimś, z kim mamy do czynienia. Połączenie tych dwóch „obszarów działania” ma gwarantować skuteczność metody trójkąta. Jak jest w rzeczywistości? Cóż, na pewno nie szkodzi spróbować!