Miłość z poprzedniego życia: co to za koncept?

Koncepcja miłości z poprzedniego życia jest związana z wiarą w reinkarnację i przeświadczeniem, że dusze mogą spotkać się w różnych wcieleniach. Zgodnie bowiem z przekonaniami zakorzenionymi w wielu kulturach i systemach wierzeń (jak choćby hinduizm, buddyzm, dżinizm, sikhizm), dusza jest nieśmiertelna i przechodzi przez serię kolejnych postaci, aby doświadczać rozwoju duchowego i zdobywać wiedzę.

W każdym wcieleniu mamy okazję do nauki, rozwoju, naprawienia błędów z poprzednich żyć i osiągnięcia wyzwolenia lub ostatecznego uwolnienia od cyklu reinkarnacji. Na tej drodze dusze, które zetknęły się ze sobą w jednej egzystencji, mają szansę odnaleźć się nawzajem w nowych odsłonach. A jeśli mogą się ponownie spotkać, mogą się też ponownie pokochać!

Miłość z poprzedniego życia: jak ją rozpoznać?

Według zwolenników tego wyobrażenia istnieją znaki sugerujące, że wasze dusze ponownie spotkały się w tym życiu. Oto najważniejsze z nich:

Silne przyciąganie

Przyciągacie się jak magnes neodymowy (wyjaśnienie dla osób, którym z fizyką nigdy nie było po drodze: to najsilniejszy wśród magnesów). Jesteście niczym naelektryzowane cząsteczki, protony i elektrony, które za sprawą siły dośrodkowej muszą się spotkać. Nawet w warunkach zerowej grawitacji znaleźlibyście sposób, by się ze sobą połączyć. Jeśli wasze dusze zeszły na Ziemię, by się ponownie odnaleźć, powyższe stwierdzenia prawdopodobnie mają zastosowanie w waszym przypadku.

Intuicyjne połączenie

Jeżeli jesteście kochankami z poprzednich wcieleń, możecie mieć zdolność przewidywania myśli lub reakcji drugiej osoby. Jesteście w stanie wychwycić subtelne zmiany w nastroju, emocjach i energii ukochanego/ukochanej. Możecie też przeżywać nawzajem swoje emocje, jakby były wasze własne. Czasami wrażenia są tak silne, że zakrawają na telepatię.

Harmonia i partnerstwo

Zakładając, że wasze dusze połączyły się na nowo w obecnym życiu, wasza relacja prawdopodobnie jest jak taniec, w którym nikt nie gubi rytmu, czy też - ujmując rzecz mniej pompatycznie - opiera się na głębokiej harmonii. Odczuwacie głębokie porozumienie i kompatybilność na wielu poziomach, a wasz związek jest pełen miłości, szacunku i wzajemnego wsparcia.

Wspólne „wspomnienia”

Jeżeli wasze dusze ponownie zeszły na ten świat, by się odszukać i połączyć, niewykluczone, że macie wspólne „wspomnienia” z poprzednich wcieleń. Mogą się one objawiać w formie déjà vu, sennych marzeń, mistycznych przeżyć czy nawet pewnych obrazów obrazów lub dźwięków, które wydają się dziwnie znajome, choć żadne z was nie potrafi ich umiejscowić w swoich doświadczeniach.

Zobacz także:

Miłość z poprzedniego życia: czy to ma sens?

Warto oczywiście pamiętać, że koncepcja miłości z poprzedniego życia jest niezwykle romantyczną, ale tylko ideą, związaną ze pewnym rodzajem duchowości. To indywidualne przekonanie i - rzecz jasna - nie ma żadnych naukowych dowodów potwierdzających istnienie reinkarnacji czy też możliwość spotkania dusz w kolejnych wcieleniach.

Każdy ma jednak prawo interpretować swoje doświadczenia i relacje w sposób, który najlepiej pasuje do jego własnych przekonań i wartości. I to jest w tym wszystkim najpiękniejsze, prawda?