To dobra pora na metamorfozę. Jeśli chodzi o modne fryzury na jesień 2023, w tym sezonie obserwujemy kilka powrotów. Dzięki TikTokowi znów jest głośno o Alice Cullen hair, czyli cięciu w stylu bohaterki filmów z serii „Zmierzch”. Kolejna – nostalgiczna propozycja to Posh Spice bob inspirowany fryzurą, którą Victoria Beckham (wtedy jeszcze Adams) nosiła pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Nie sposób przejść obok niej obojętnie w tym sezonie. Zresztą, nie warto, bo ta fryzura prezentuje się naprawdę cool. A do tego jest bardzo uniwersalna.

Modne fryzury na jesień 2023: Fryzura Victorii Beckham powróciła w wielkim stylu

Nieprzypadkowo o charakterystycznej fryzurze Victorii Beckham z czasów Spice Girls właśnie teraz zrobiło się głośno. Na początku października tego roku światło dzienne ujrzał bowiem mini-serial dokumentalny o Davidzie Beckhamie – legendzie piłki nożnej, a prywatnie jej męża i ojca jej dzieci. Choć całość koncentruje się przede wszystkim na (momentami wyboista) droga sportowca do sukcesu, twórczynie i twórcy nie pominęli tematów, związanych bezpośrednio z jego życiem prywatnym, w tym z małżeństwem. Dokument uzupełniono o archiwalne zdjęcia i filmy. Dzięki temu wiele osób przypomniało sobie, jak Beckhamowie wyglądali ponad dwie dekady temu. Natomiast młodsze widzki oraz młodsi widzowie zobaczyli ich młodsze wersje po raz pierwszy. 

fot. Getty Images / John Giles - PA Images / Contributor

Modne fryzury na jesień 2023: Posh Spice bob – czym się wyróżnia? 

Posh Spice bob, czyli fryzura, którą Victoria Beckham nosiła w latach 1996-1998, jest dość klasyczna. Idealnie odzwierciedla to, co było modne pod koniec tamtej dekady. Wyróżnia się przede wszystkim przedziałkiem na środku, lekkością i prostym wykończeniem. W przypadku tej wersji boba włosy sięgają mniej więcej linii obojczyków, a końcówki są delikatnie pocieniowane, wręcz postrzępione. Przód jest nieco krótszy niż tył (ale, uwaga, nie można z tym przesadzić). Fryzura w tym stylu jest nie tylko piękna i zgodna z trendami (bob oraz wszelkie wariacje na temat tego kultowego cięcia nadal są bardzo, bardzo hot), ale również uniwersalna. 

W naszej galerii (na dole strony) znajdziesz kilka zdjęć Victorii Beckham z okresu, w którym z dumą lansowała Posh Spice bob. Naszym zdaniem to świetna inspiracja na ten sezon. A jeżeli chcesz jeszcze bardziej upodobnić się do gwiazdy, zainteresuj się nie tylko jej włosami, ale też stylizacją. Chcąc stworzyć look w jej stylu, zaopatrz się w czarną sukienkę mini. Najlepiej taką z cienkimi ramiączkami. Przyda się również biżuteria, na czele z bransoletkami i małym zegarkiem. Naszym zdaniem to świetna opcja na imprezę albo na koncert.