Modne fryzury na lato 2024? Ten sezon będzie należeć do jednego trendu. Ale takiego, który można łatwo dopasować do swoich upodobań, jak również do potrzeb swoich włosów. Doskonale wiedzą o tym Julia Wieniawa, Magda Mołek oraz Anita Sokołowska, czyli fanki tego cięcia, a także – według wielu osób – rodzime ikony współczesnego stylu. Urodowe wybory tych polskich gwiazd mogą posłużyć wam za inspirację w nadchodzących miesiącach. 

Modne fryzury na lato 2024: bob w różnych wersjach 

Bob od lat nie wychodzi z mody. Ten klasyczny jest uznawany za jedną z najpopularniejszych fryzur wszech czasów. Ale co kilka miesięcy dowiadujemy się o kolejnych wersjach kultowego cięcia. Old Hollywood bob, long bob (lob), french bob, bixie bob, sliced bob to tylko kilka z wielu, naprawdę wielu opcji. Choć różnią się od siebie, można wyróżnić kilka punktów wspólnych. Dotyczy to m.in. długości włosów. W przypadku (różnych wersji) boba kosmyki powinny sięgać gdzieś pomiędzy linią żuchwy a obojczykami. Ważna jest także charakterystyczna forma fryzury, a mianowicie niedo dłuższy przód oraz krótszy tył. Lubimy boba, ponieważ jest nie tylko stylowy, ale też bardzo uniwersalny. Jak wspomniałyśmy wyżej, można go z łatwością dopasować do siebie. No i jeszcze jedno. Bob jest bardzo praktyczny. Włosy są bowiem na tyle długie, że można je związać w mini kitkę albo spiąć klamerką (jak robią to duńskie influencerki). To dla nas wyjątkowo ważne (nie tylko) w kontekście letnich upałów. 

Modne fryzury na lato 2024 w stylu Julii Wieniawy, Magdy Mołek i Anity Sokołowskiej 

Jeśli szukacie inspiracji na fryzurę w tym stylu, zatrzymajcie się na chwilę przy najnowszych zdjęciach Julii Wieniawy, Magdy Mołek i Anity Sokołowskiej. Ich fryzury absolutnie zachwycają. Sprawiają, że same i sami myślimy o metamorfozie. 

Modne fryzury na lato 2024: bob w stylu Julii Wieniawy

W ubiegłym roku Julia Wieniawa wyraźnie skróciła swoje długie włosy w przepięknym odcieniu kasztanowego brązu. Tak krótko jeszcze nie było – napisała wtedy na swoim profilu na Instagramie. Gwiazda ujawniła, że zmieniła fryzurę ze względu na film, w którym zagra. Nowe cięcie absolutnie zachwyciło jej fanki oraz fanów. Nie wiadomo, na jakim etapie jest wspomniany projekt, ale wszystko wskazuje na to, że przynajmniej na razie Julia Wieniawa pozostaje przy bobie. 

Modne fryzury na lato 2024: bob w stylu Magdy Mołek

Blond bob to już znak rozpoznawczy Magdy Mołek, której styl uwielbiamy. Znana dziennikarka od lat lansuje fryzurę w tym stylu. Czasem pokazuje się z przedziałkiem na środku. Jednak najchętniej zaczesuje swoje włosy na bok. Dzięki temu całość wygląda bardzo lekko. 

Modne fryzury na lato 2024: bob w stylu Anity Sokołowskiej 

Anita Sokołowska także należy do grona fanek boba. Gwiazda serialu „Przyjaciółki” i najnowszej edycji programu „Taniec z gwiazdami” udowadnia, że fryzura w tym stylu daje wiele możliwości, jeśli chodzi o stylizację. Na jej oficjalnym profilu na Instagramie można znaleźć zdjęcia zarówno z prostymi, jak i pofalowanymi czy lekko zmierzwionymi włosami. Każda z nich jest top.

Bob – jak wybrać najlepszą wersję fryzury dla siebie?

Pozostaje tylko jedno pytanie. A konkretnie: jak wybrać idealnego boba dla siebie? Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze – typ i kondycję włosów. U posiadaczek oraz posiadaczy cienkich kosmyków sprawdzą się inne fryzury niż u osób z tymi grubymi, mocnymi. Kolejna kwestia to kształt twarzy. Klasyczny bob jest najbardziej uniwersalny – pasuje niemal każdemu. Jeżeli chodzi o inne wersje, warto przegadać ten temat z fryzjerem bądź fryzjerką, która będzie odpowiadać za waszą metamorfozę. Ekspercka porada na pewno się przyda. I last but not least... własne upodobania. Nie zapominajcie, że ważne jest to, by czuć się dobrze ze swoją fryzurą. 

Zobacz także:

Która wersja boba podoba wam się najbardziej?