Najmodniejsza biżuteria na wiosnę-lato 2023 to nie tylko sezonowe hity z wybiegów. Podczas tygodni mody projektantki i projektanci lansowali wiele ozdób, które warto zatrzymać na dłużej. Ich uniwersalny i ponadczasowy charakter sprawia bowiem, że zawsze dobrze mieć je w swojej szkatułce z biżuterią. Wśród propozycji, które można dodać do istniejącego już zbioru błyskotek, są nie tylko modne pierścionki, o których zdążyliśmy już napisać. Możliwości jest znacznie więcej. Dziś sprawdzamy, jak prezentują się najmodniejsze naszyjniki na wiosnę-lato 2023. Oglądając zdjęcia z pokazów naszą uwagę zwróciły 4 propozycje, które maja w sobie to coś, dzięki czemu nie znudzą się po kilku miesiącach i nie zostaną zastąpione kolejnymi przebojami z kolekcji czołowych domów mody. Co zatem można przenieść z wybiegów do szkatułki z biżuterią na stałe? Naszyjniki wiosna-lato 2023 czekają poniżej.

Naszyjniki wiosna-lato 2023 – Perły

Analizując najgorętsze trendy biżuteryjne na 2023 rok na pierwszym miejscu ulokowaliśmy perły. Trend na biżuterię z dna morskiego był widoczny w wielu kolekcjach. W dodatku i bez takiego wsparcia nigdy nie znika ze stylizacji na dobre, więc zainteresowanie projektantek i projektantów mody, to tylko dodatkowy wkład w ich i tak ogromną popularność. Na liście ulubionej biżuterii Francuzek mocne miejsce mają sznury pereł, które przed laty wylansowała Coco Chanel. Inspirując się ich stylem, widać, że taką ozdobę zawsze warto mieć w swojej szkatułce z biżuterią i dodawać ją do dowolnych stylizacji. Naszyjnik z pereł może być dodatkiem do małej czarnej, garnituru, jeansów i koszulki lub nawet do dresu. Inspiracji na wiosnę-lato 2023 w tym temacie można szukać nie tylko na Instagramie, ale również na zdjęciach z pokazów Rejina Pyo czy wspomnianego już domu mody Chanel.

 

 

Naszyjniki wiosna-lato 2023 – Obroża

Modne naszyjniki mogą wyróżniać nie tylko ozdoby czy kolory. Czasami kluczowa okazuje się długość. Wiosną i latem 2023 widać to doskonale, bo zdaniem projektantek i projektantów mody warto tym razem postawić na obroże. Rozmaite wydania chokerów można było zobaczyć jako dodatki w wielu wybiegowych stylizacjach. Kolorowy choker na wybiegu Versace, perłowa obroża z kolekcji Rejina Pyo czy srebrna obręcz u Karoline Vitto lub kryształki zestawione z okazałą różą od Alessandry Rich to tylko niektóre z propozycji. Jak wybrać najlepszy? Jeżeli krótki naszyjnik ma w przyszłości nie tylko leżeć w szkatułce z biżuterią, ale przede wszystkim zdobić stylizacje, to kluczowe jest dopasowanie go do własnego stylu. Każda z wymienionych propozycji może być uniwersalna i ponadczasowa, jeżeli w 100% trafia w nasz gust.

 

 

Zobacz także:

Naszyjniki wiosna-lato 2023 – Kolorowy naszyjnik

Kolorowa biżuteria to jeden z trendów, który tylko przybiera na sile. Jego rosnącą popularność obserwujemy już od jakiegoś czasu. Pisaliśmy nawet o kolorowych kolczykach Anny Lewandowskiej, które trenerka wybrała w kilku odsłonach. Ten trend biżuteryjny dotyczy jednak nie tylko ozdób na uszy. Kolorowe naszyjniki także nie należą do rzadkości. Ich popularność sprawiła, że różni designerzy i designerki mieli całkowicie odmienne pomysły. Z jednej strony można zatem wybrać kolorową obrożę, którą lansuje dom mody Versace. Z drugiej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby był to sznur kolorowych korali Coach. Swoje dokładają do tego nie tylko marki prezentujące kolekcje podczas tygodni mody, ale również brandy jubilerskie. Dzięki temu wprowadzenie koloru do stylizacji za sprawą biżuterii jest niezwykle proste.

 

 

Naszyjniki wiosna-lato 2023 – Srebrny naszyjnik

Trendy wiosna-lato 2023 jasno wskazują, że to sezon, który należy do metalicznych tkanin. Ubrania i dodatki w wersji srebrnej, złotej i w innych błyszczących kolorach, podbiły wybiegi i szybko trafiły do stylizacji fashionistek. W trendach biżuteryjnych ich obecność nie budzi takich emocji. Ciężko sobie bowiem wyobrazić, że nagle miałyby zniknąć złote lub srebrne naszyjniki. W każdym sezonie można jednak zauważyć dominujące tendencje. Przez lata złoto było numerem jeden. Teraz szala zaczyna przechylać się na korzyść srebra, które dla wielu domów mody stało się wiodącym kolorem w biżuterii. Przykładów jest wiele. Srebrne naszyjniki także to potwierdzają. Inspiracji z rozmaitymi modelami w tym kolorze można szukać na zdjęciach z pokazów: Coperni, Karoline Vitto i Simone Rocha.