Trendy wiosna-lato 2023 to przegląd najważniejszych tendencji na cały sezon. Na nich jednak nie koniec. W obrębie każdego elementu garderoby można bowiem zbudować całą listę wiodących kierunków, w których podążali projektanci i projektantki mody. Biżuteria wiosna-lato 2023 to jeden z najlepszych przykładów na to, jak nawet najdrobniejsze akcesoria są w stanie odmienić nasze stylizacje. Designerom i designerkom nie zabrakło inspiracji, żeby przedstawić je na wiele różnych sposobów. My tym razem wybraliśmy 7 ciekawych propozycji, które bez trudu można przenieść do własnej szkatułki z biżuterią. Każda z nich może dać stylizacji coś zupełnie innego, a wszystkie łączy tylko jedno – są nie tyle hitami na wiosnę-lato 2023, co ponadczasowymi propozycjami, które jeżeli dopasuje się do własnego stylu, to będzie się chciało zatrzymać już na zawsze.

[Biżuteria wiosna-lato 2023]: Perły

Biżuteria 2023 to między innymi perły. Projektantki i projektanci mody niejednokrotnie podkreślali to w swoich kolekcjach. Ich fascynacja dobrami natury prosto z morskich toni sięgała zresztą znacznie głębiej. Stąd w kolekcjach także biżuteria z muszlami. Wracając jednak do głównego tematu, numerem jeden była pozycja z listy ulubionej biżuterii Francuzek. Perły wylansowane przed laty przez Coco Chanel teraz na wybiegach zaprezentowało wiele domów mody. Tym razem zresztą jasno podkreślono, że to nie tylko świetny pomysł na naszyjnik. Obok sznurów pereł pojawiły się ozdobione nimi kolczyki i pierścionki. Jak prezentuje się taka modna biżuteria, można zobaczyć między innymi na zdjęciach z kolekcji: Givenchy, Rejina Pyo i Ralph Lauren.

Rejina Pyo Fot. materiały prasowe

 

 

[Biżuteria wiosna-lato 2023]: Kolorowa biżuteria

Złota czy srebrna biżuteria – to nie jedyny dylemat, przed którym można stanąć w sezonie wiosna-lato 2023. Wiele kolekcji udowodniło, że świetną alternatywą dla tych najpopularniejszych wyborów, może być kolorowa biżuteria. Carolina Herrera, Jil Sander, Coach, Versace czy Yuhan Wang pokazują, że to trend, za którym warto podążać. Już jakiś czas temu pisaliśmy o kolorowych kolczykach Anny Lewandowskiej, które z pomocą trenerki stały się przebojem. Wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie tylko przybierał na sile. Pozostaje zatem wybór ulubionego koloru lub po prostu tego, w którym najlepiej się czujemy i najłatwiej będzie nam go dopasować do rzeczy, które już mamy w swoich szafach.

Carolina Herrera Fot. materiały prasowe

Zobacz także:

 

[Biżuteria wiosna-lato 2023]: Biżuteria boho

Trendy biżuteryjne na wiosnę-lato 2023 są tak różnorodne, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Z jednej strony bogate i pełne przepychu ozdoby z kryształami, a z drugiej wyglądająca na projekt DIY biżuteria w stylu boho. Ta druga idealnie podkreśla artystyczną duszę noszących ją osób i uwypukla przywiązanie do natury. Pomysł na lansowanie biżuterii boho miały takie domy mody jak: Ulla Johnson, Coach i Tory Burch. W ich kolekcjach pojawiły się różne interpretacje tego trendu. Naszyjniki z kolorowymi koralikami lub wielkie kolczyki z rozmaitymi ozdobami idealnie oddawały ten charakterystyczny styl.

Tory Burch Fot. materiały prasowe

 

[Biżuteria wiosna-lato 2023]: Pierścionki XXL

Biżuteria XXL pojawiła się w wielu kolekcjach. Louis Vuitton zaproponował ogromny naszyjnik, Michael Kors okazałe bransoletki typu cuff, Tory Burch postawiła natomiast na wielkie kolczyki. Na tym jednak nie koniec. Do najbardziej charakterystycznych i najczęściej powtarzających się reprezentantów tego trendu warto bowiem zaliczyć pierścionki XXL, a właściwie można by powiedzieć, że sygnety. Propozycji z kolekcji takich domów mody jak: Dries Van Noten, Masha Popova i Lariucci po prostu nie da się przeoczyć. Wielkie kamienie, ogromne perły lub jeszcze inne detale od razu przyciągają spojrzenia.

Versace Fot. materiały prasowe

 

[Biżuteria wiosna-lato 2023]: Bransoletki typu cuff

Sztywne bransoletki typu cuff to jeden z najgorętszych trendów biżuteryjnych na wiosnę-lato 2023. Okazałe obręcze ozdobiły nie tylko nadgarstki, ale również bicepsy modelek. Na pomysł wylansowania ich na jeden z przebojów sezonu wpadli: Michael Kors, Jonathan Simkhai i Tory Burch. Wybiegowe looki tylko potwierdziły, że taka ozdoba może dodać charakteru nawet najprostszym zestawom. Pozostaje tylko znalezienie idealnego modelu. Szersze i cieńsze, złote i srebrne, gładkie i z rzeźbieniami, bez ozdób lub z kamieniami – możliwości jest mnóstwo. Wszystkie łączy jednak fakt, że robią wrażenie za każdym razem, kiedy pojawiają się w stylizacji.

Michael Kors Fot. materiały prasowe

 

[Biżuteria wiosna-lato 2023]: Kolczyki koła

Niektóre z pomysłów zaprezentowanych podczas tygodni mody wydają się tak naturalne, że właściwie wsparcie projektantek i projektantów mody nie jest im potrzebne. Mają pewne miejsce w każdym sezonie. Najlepiej oddają to kolczyki koła. Te mają już ugruntowaną pozycję w wielu szkatułkach z biżuterią. W zależności od upodobań może być mowa o dużych lub małych, srebrnych albo złotych, gładkich lub z dodatkowymi ozdobami. Według projektantek i projektantów opcji jest nawet więcej. Na sezon wiosna-lato 2023 dla potwierdzenia tego przygotowali modele, które składają się z kilku obręczy. Inspiracji w tym temacie dostarczyli Balmain czy Knswls. Gucci natomiast postawił na czarne kolczyki koła.

Balmain Fot. materiały prasowe

 

[Biżuteria wiosna-lato 2023]: Srebrna biżuteria

Od wielu lat kolekcje należały do złotej biżuterii. W ostatnich sezonach jednak projektantki i projektanci mody wykonują coraz bardziej zauważalny zwrot ku srebru. Jest to zatem okazja do małej odmiany, choć oczywiście w kolekcjach stale są dostępne oba warianty, bo kluczowy jest nasz indywidualny styl. Jeżeli wiosna-lato 2023 mają należeć do srebra to inspiracji z biżuterią w tym kolorze można szukać na fotografiach z prezentacji takich domów mody jak: Jil Sander, Coperni, Missoni, Loewe lub Ports 1961. Można tam znaleźć pełny przekrój srebrnej biżuterii – kolczyki, naszyjniki, bransoletki i pierścionki.

Jil Sander Fot. materiały prasowe