Już w listopadzie premiera czwartego sezonu jednego z najpopularniejszych i najdroższych seriali Netflixa. 15.11 w serwisie streamingowym pojawi się kontynuacja The Crown i jak zapowiedzieli już twórcy,będzie to przedostatnia część produkcji. Ale na pewno niesamowicie emocjonująca! W serialu opowiadającym o losach brytyjskiej monarchii pojawią się kluczowe dla mieszkańców Pałacu Buckingham z królową Elżbietą II na czele postacie, czyli legendarna premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, w którą wcieliła się Gillian Anderson, a także pierwsza żona księcia Karola, księżna Diana. Matkę księcia Williama i Harry’ego zagrała Emma Corrin.

The Crown 4 –  nowy zwiastun 

W nowym zwiastunie The Crown 4, który właśnie ujrzał światło dzienne, pojawie się sporo urywek z udziałem księżnej Diany. Już od dawna wiadomo, że w tej części serialu książę Karol (w tej roli Josh O’Connor) wda się w romans z Dianą Spencer i stanie z nią na ślubnym kobiercu. Niedawno Netflix opublikował zdjęcie serialowej Lady D. w sukni ślubnej, która do złudzenia przypomina tą oryginalną z 1981 roku. Czego jeszcze dowiemy się o tragicznie zmarłej Dianie?
 


Zobaczymy początki oraz kulisy związku, który pokrzepiał serca zmęczonych trudami życia Brytyjczyków, a znając twórców The Crown, w tym temacie na pewno nie będą poprawni politycznie. Relacja Karola i Diany od samego początku była skomplikowana. Kiedy przyszła księżna poznała swojego przyszłego męża, on spotykał się wówczas z jej starszą siostrą, Sarah. Młoda Co ciekawe, to właśnie ona doprowadziła w końcu do tego, że następca brytyjskiego tronu zainteresował się Dianą.
 


The Crown 4
– fabuła. Co się wydarzy?

Czego oprócz wątku Diany i Karola, na którym ciąży presja zabezpieczenia linii sukcesji do tronu, możemy spodziewać się w 4. sezonie The Crown? Tym razem akcja toczy się pod koniec lat 70. XX wieku. Brytyjczycy zaczynają odczuwać skutki kontrowersyjnej polityki prowadzonej przez premier Margaret Thatcher (Gillian Anderson). Chłodne stosunki między pierwszą kobietą premier w historii kraju a królową (Olivia Colman) stają się coraz bardziej napięte, gdy Thatcher wciąga monarchię w wojnę o Falklandy-Malwiny, wywołując tym samym tarcia we Wspólnocie Narodów.

The Crown 4 – obsada

Oprócz wspomnianych już nowych twarzy w obsadzie czwartego sezonu The Crown, czyli Gillian Anderson i Emmy Corrin, na ekranie pojawią się także Olivia Colman jako królowa Elżbieta II, Helena Bonham Carter w roli jej siostry Małgorzaty, Tobias Menzies grający księcia Filipa, Josh O’Connor (książę Karol), Erin Doherty (księżniczka Anna), Emerald Fennel (Camilla Parker Bowles), Marion Bailey (królowa matka), Georgie Glen (lady Fermoy), Tom Byrne (książę Andrzej), Angue Imrie (książę Edward) oraz Charles Dance (lord Mountbatten).


Zobacz także: Tego wątku z historii rodziny królewskiej nie zobaczycie w „The Crown”. Jest zbyt kontrowersyjny

Zobacz także: