Rodzina Elona Muska: skandale i kontrowersje

Elon Musk dba o to, by nuda nie zawitała do show-biznesu. Pod koniec lipca pisaliśmy o tym, że znów jest w centrum skandalu z romansem w tle (założyciel Google'a Sergey Brin oskarżył najbogatszego człowieka na świecie o rozbicie jego małżeństwa z Nicole Shanahan). Znów, bo chwilę wcześniej donosiliśmy, że biznesmen został rzucony przez swoją najnowszą dziewczynę. Aktorka Natasha Basset podjęła decyzję o rozstaniu po tym, jak świat obiegła informacja o „tajemnych” bliźniakach, będących owocem romansu Muska z jego podwładną. Miliarder powitał maluchy na świecie tuż przed narodzinami jego córeczki z Grimes, z którą rozstał się w drugiej połowie ubiegłego roku (tym samym okazało się, że Elon nie jest ojcem siódemki, a dziewięciorga potomstwa).

Na tym jednak sensacje dotyczące życia prywatnego szefa SpaceX się nie kończą. O naszą uwagę walczą też inni członkowie i członkinie rodziny. Transpłciowa córka Elona, Xavier Alexander Musk, do tej pory funkcjonująca w urzędach jako osoba płci męskiej, zwróciła się do sądu o zmianę imienia i nazwiska zgodnie ze swą tożsamością płciową i by odciąć się od ojca, z którym „nic ją nie łączy”.

Od jakiegoś czasu oleju do ognia konsekwentnie dolewa senior rodu. 76-letni dziś Errol Musk niedawno przyznał, że w 2017 roku on i jego pasierbica, 35-letnia Jana Bezuidenhout, zostali rodzicami chłopca, Elliota Rusha.  Teraz najstarszy w rodzinie podzielił się swoimi przemyśleniami odnośnie dokonań swojego słynnego na cały syna, który chce skolonizować Marsa.

fot. Getty Images

Errol Musk o Elonie Musku

Nie jest tajemnicą, że o ile Elon Musk utrzymuje dobre relacje z matką, modelką Maye Haldeman, to jego stosunki z ojcem należą, mówiąc eufemistycznie, do skomplikowanych. W wywiadzie dla „The Rolling Stone” miliarder nazwał seniora „strasznym człowiekiem” i wiele wskazuje na to, że szybko nie zmieni o nim zdania.

Na antenie australijskiego radia, w audycji „Kyle i Jackie O”  76-letni Errol został bowiem zapytany o to, czy jest dumny ze swojego syna. Odpowiedź nie mogła chyba być bardziej nieczuła.

Twój potomek jest geniuszem. Jest wart tyle pieniędzy i stworzył tak wiele rzeczy... Czy jesteś z niego dumny? – spytała Jackie O.

Jest sfrustrowany pracą, co jest zrozumiałe – odparł ojciec Errol. Wiem, że to brzmi to jak szaleństwo, ale właśnie tak postrzegany jako jego rodzina. Ma teraz 50 lat i chociaż nadal myślę o nim jako o małym chłopcu, 50 lat oznacza, że jest już starym człowiekiem.

Dla kontrastu mężczyzna scharakteryzował też młodszego brata Elona, Kimbala, ​​jako swoją „dumę i radość”. Następnie senior został zapytany o głośne zdjęcia głównego architekta Tesli z jego wakacji w Grecji. W tym przypadku ojciec również nie szczędził słów krytyki.

Zobacz także:

Elon jest bardzo mocno zbudowany, ale źle się odżywia – skomentował Errol, zalecając synowi suplement diety (garcinia cambogia), który „bardzo pomaga obniżyć wagę”.

Też macie wrażenie, że czasem lepiej się nie odzywać?