Jak piłować paznokcie na kwadratowo?

Nadanie paznokciom kwadratowego kształtu nie jest zbyt trudne, szczególnie, jeśli znasz kilka trików, które ułatwią ci to zadanie. Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego pilnika. Jeśli chcesz zrobić kwadraty na naturalnej płytce paznokci, powinnaś zaopatrzyć się w pilniczek o wysokiej gradacji (najlepiej 180/240). Dzięki temu będziesz miała pewność, że przypadkowo jej nie uszkodzisz. W przypadku piłowania paznokci przedłużonych żelem, wybierz pilnik o niskiej gradacji (najlepiej sprawdzi się 80/100). Kolejną rzeczą, o której musisz pamiętać, to żeby nigdy nie piłować paznokci w powietrzu. Dłoń zawsze musi mieć stabilne podparcie. Dzięki temu będzie ci łatwiej piłować paznokcie z większą precyzją.

Aby uzyskać kwadratowy kształt, najpierw spiłuj boki paznokci równolegle do płytki. Następnie spiłuj górę prostopadle do nich. Możesz lekko zaokrąglić boki, aby zapobiec pękaniu czy zadzieraniu się paznokci. Naturalną płytkę paznokcia piłuj tylko w jednym kierunku: zapobiegnie to jej rozdwajaniu. 

Gdy masz już kwadratowe paznokcie i chciałabyś zamienić je na inny, bardziej zaokrąglony kształt, będziesz potrzebowała trochę wprawy. Zacznij od nadawania kształtu bokom. Najlepiej rozpocznij od wewnętrznej strony paznokcia, i prowadź pilnik pod kątem 45 stopni, długimi pociągnięciami w jednym kierunku, starannie zaokrąglając płytkę. Powtórz czynność od zewnętrznej strony paznokcia. Następnie połącz obie strony paznokcia, zaokrąglając czubek. Jeśli chcesz mieć paznokcie w kształcie migdałków, mocno zaostrz czubek, piłując go „w szpic”. Okrągłe paznokcie mogą za pierwszym razem nie wyjść ci idealnie równo. Nie martw się. Efekt będzie coraz lepszy z każdą kolejną próbą! 

Jak zrobić kwadratowe paznokcie żelowe 

Chciałabyś mieć długie, kwadratowe paznokcie, jednak twoja naturalna płytka ci na to nie pozwala? Nic straconego. Możesz spokojnie przedłużyć paznokcie żelem. Jeśli zaopatrzysz się w przyrządy i produkty niezbędne do zabiegu, jesteś w stanie wykonać tę stylizację samodzielnie w domu. Akcesoria potrzebne do zrobienia kwadratowych paznokci żelowych to: 

 • lampa UV lub LED
 • żel do przedłużania paznokci 
 • formy do przedłużania paznokci 
 • cleaner do paznokci, primer, baza pod żel 
 • lakier hybrydowy w wybranym przez ciebie kolorze, top coat 
 • pilnik o odpowiedniej gradacji, polerka do paznokci 
 • nożyczki do skórek 
 • pędzelek do żelu 
 • waciki, drewniane patyczki. 

Kiedy zgromadzisz już wszystkie niezbędne akcesoria, możesz zabrać się za stylizację: 

 1. Przygotuj płytkę paznokcia do zabiegu: odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka, spiłuj paznokcie tak, aby nieznacznie wystawały poza palec. 
 2. Przetrzyj paznokcie cleanerem, nałóż primer, poczekaj aż wyschnie. Nałóż cienką warstwę bazy pod żel i utwardź ją w lampie. 
 3. Przyklej formy do przedłużania paznokci. Pamiętaj, aby dokładnie dopasować je do paznokcia, tak, aby między nim a formą nie było nawet najmniejszej przerwy. 
 4. Zacznij nakładać pierwszą warstwę żelu za pomocą pędzelka. Na formie zbuduj oczekiwany kształt paznokcia, czyli kwadrat. Pamiętaj, aby zachować naturalną krzywiznę: najwyższy punkt paznokcia powinien znajdować się na środku płytki. Utwardź żel w lampie. 
 5. Nałóż drugą warstwę żelu pamiętając o zachowaniu naturalnej krzywizny, utwardź ją w lampie. 
 6. Zdejmij z paznokci formy i przetrzyj je cleanerem. 
 7. Zacznij nadawać kształt paznokciom za pomocą pilnika o gradacji odpowiedniej dla żelu (80/100). Pamiętaj, aby dokładnie szlifować boki. Wygładź paznokcie polerką. 

W ten prosty sposób wykonasz paznokcie żelowe w kształcie kwadratów, które możesz pomalować dowolnym kolorem lakieru hybrydowego. 

Paznokcie kwadratowe baby boomer

Baby boomer to beauty trend, który zrobił furorę kilka sezonów temu i wciąż jest bardzo modny. To nic innego jak połączenie dwóch jasnych kolorów na paznokciach: białego i pudrowego różu. Baby boomery zazwyczaj są robione właśnie na paznokciach kwadratowych. Ta stylizacja świetnie sprawdza się bez względu na porę roku. Fajnym pomysłem na kwadratowe paznokcie typu baby boomer będzie manicure francuski. Paznokcie kwadratowe french wykonane białym i jasnoróżowym lakierem wyglądają bardzo elegancko.

Matowe paznokcie kwadratowe

Paznokcie matowe to klasyka manicure, a ta stylizacja świetnie pasuje do paznokci w kształcie kwadratów. Nam najbardziej podobają się paznokcie matowe w kolorze butelkowej zieleni. Manicure w tej barwie to absolutny hit tego sezonu, który będzie dobrze grał z praktycznie każdą stylizacją. Kolejnym, klasycznym kolorem, który dobrze wygląda na kwadratach jest matowa czerwień. Bordowe, matowe paznokcie nigdy nie wychodzą z mody. I są bardzo sexy!