Jeśli lata 2000. wzwyż kojarzą wam się z french maniure, to przypominamy, że tenże miał swoje wariacje. Pojawiały się zdobienia. Miało lśnić! Więc kamienie, cyrkonie potocznie zwane diamencikami pojawiały się na paznokciach dość klasycznych jako małe urozmaicenie, lecz także, z biegiem lat coraz zdobienia w tym stylu zaczęły stawać się podstawą manicure. Można go było zobaczyć na imprezach, na czerwonym dywanie czy w teledyskach. Podpowiadamy zatem, jak tego typu zdobienia zrobić!

Diamenciki na paznokciach

Diamenciki na paznokciach to cyrkonie, które zdecydowanie przyciągają uwagę. Sprawiają, że paznokcie od razu stają się bardziej wyraziste i w dodatku niezwykle szykowne. Oczywiście, można umieścić taki diamencik na wszystkich paznokciach, albo na jednym wybranym. Można też ozdobić jeden czy dwa paznokcie więcej niż jednym takim szkiełkiem. Diamenciki prezentują się ładnie zarówno w zimie, jak i w lecie. W pełnym słońcu wspaniale lśnią - podobnie jak w sztucznym świetle. To częste zdobienie, wykonywane na ważne okazje w salonach kosmetycznych. Można jednak spróbować wykonać podobną dekorację w swoim domu. Jakie połączenia są modne?

 • czarne paznokcie z diamencikami
 • cyrkonie na białych paznokciach
 • paznokcie nude z diamencikami
 • paznokcie baby boomer z diamencikami
 • wzory z cyrkonii na paznokciach
 • kratka z cyrkoniami na paznokciach
 • serce z cyrkonią
 • cyrkonie o geometrycznych kształtach
 • cyrkonie ułożone wzdłuż górnej części paznokcia
 • cyrkonie biegnące przez środek i całą długość paznokcia.

Każda z nas oczywiście ocenia, co jej się podoba i co wybierze. Część osób preferuje mniej ozdobne paznokcie, podczas gdy inne uwielbiają, gdy dużo się na nich dzieje. Warto też pamiętać, że można zdecydować się na podobne wzory na paznokciach, albo też podjąć decyzję, że każdy z nich będzie nieco inny. 

fot. Adobe Stock

Zdobienie paznokci diamencikami

Paznokcie z diamencikami są bardzo popularne. Uznawane są za dość dekoracyjne, jednak wszystko zależy od liczby diamencików, które są na nich umieszczone. Sylwestrowe paznokcie mogą być bardziej ozdobne, a jeśli jesteśmy po prostu zaproszeni do kogoś na uroczystą kolację rocznicową nie musimy przesadzać z ozdobami. Wiele zależy też od kreacji i makijażu. Podobnie jeśli zamierzamy mieć na sobie dużo biżuterii paznokcie powinny być nieco bardziej stonowane i mniej się wyróżniać, żeby nie uzyskać wrażenia przesady. Mniej biżuterii daje zaś pole do popisu w przypadku paznokci. Pamiętajmy, że paznokcie z diamencikami same w sobie są rodzajem biżuterii. 

Diamenciki zwykle przymocowywane są u nasady paznokcia, a nie na jego końcu - dzięki temu mocniej się na nim trzymają. Niekoniecznie są srebrne - dostępne są też w złotej oprawie. Mogą być zatapiane w zwykłym lakierze do paznokci, jednak zdecydowanie częściej wybierane są jako dodatek do lakieru hybrydowego lub żelowego. Najlepiej by uzyskana przy ich wykorzystaniu warstwa była możliwie jak najmniej wypukła - wówczas nie będzie przeszkadzać właścicielce, na przykład zawadzając o ubranie.

Jak nałożyć diamenciki na paznokcie hybrydowe?

Czarne paznokcie z diamentami to prawdziwy, sylwestrowy hit. Bez względu jednak na to jaki kolor paznokci wybierzemy, najważniejsza w nakładaniu na lakier cyrkonii jest dokładność. Wszystko trzeba zrobić tak, by lakier się nie zwinął, nie porysował, a diamenciki nie zabrudziły się. Diamencik można ułożyć na warstwie schnącego lakieru, umieścić pod lampą, a następnie zabezpieczyć od góry topem i znów włożyć do lampy. Można też najpierw utrwalić lakier, a później nałożyć na niego diamencik, zabezpieczyć całość topem i utwardzić. Z uwagi na fakt, iż ważna jest precyzja, diamenciki można umieszczać na paznokciach na przykład przy pomocy pęsety. 

Zobacz także:

Podobnie postępujemy w przypadku paznokci żelowych. Ekspert radzi: "Najlepiej położyć jedną lub dwie cienkie warstwy żelu, zatopić w nich ozdoby, utwardzić w lampie UV i następnie jedną warstwą żelu przykryć ozdoby." Pamiętajmy, że pod wpływem działania lampy diamenciki mogą nieco zmatowieć. Przezroczysty top sprawi, że będą nadal lśniące. 

Jak przykleić diamenciki na paznokcie?

Paznokcie z diamencikami są chętnie wybierane przez wiele kobiet i na wiele różnych okazji. Panie jednak czasami obawiają się czy taka ozdoba utrzyma się na paznokciach odpowiednio długo. Zdarza się, niestety, że odpadnie, pozostawiając na pięknym paznokciu ślad, który trzeba uzupełnić. By zminimalizować ryzyko odklejenia się, trzeba w odpowiedni sposób przytwierdzić diamencik do płytki paznokcia. Jak to zrobić?

 1. Przyklejanie cyrkonii klejem (na przykład tym do przyklejania tipsów) - to jedna z metod przytwierdzania cyrkonii do paznokcia. Najpierw trzeba przygotować paznokieć, a więc pomalować go lakierem czy to zwykłym, czy też hybrydowym. Następnie ozdobę należy zamoczyć w kleju i ułożyć na paznokciu lub nałożyć klej punktowo i docisnąć do niego cyrkonię. 
 2. Przyklejanie na lakier hybrydowy - metoda dość skuteczna, trwała. Najlepiej nałożyć na paznokieć top, utwardzić go w lampie, a następnie nałożyć kolor i też do utwardzić. Potem znów malujemy płytkę topem, ale tym razem zatapiamy w nim diamencik. Utwardzamy całość w lampie. 

Paznokcie z diamencikami to tylko jeden ze sposobów na modne zdobienie paznokci. Sprawdzi się też między innymi lakier magnetyczny - czyli ten z metalicznymi opiłkami, które przy oddziaływaniu specjalnej płytki magnetycznej układają się w różne wzory. Ciekawym połączeniem będzie oczywiście nałożenie zarówno takiego lakieru, jak i cyrkonii na płytkę paznokcia i na przykład uzyskanie wrażenia kwiatu, słońca czy świecącej gwiazdy.