Modne paznokcie na wiosnę 2023? W tym sezonie nie sposób przejść obojętnie obok takich propozycji jak m.in. lipgloss nails, clean girl nails czy milkshake nails. Hitem są również całkowicie transparentne alien nails, o których zrobiło się głośno dzięki Anne Hathaway. Paznokcie wykonywane w myśl zasady „mniej znaczy więcej” są piękne i ponadczasowe, poza tym pasują do wielu elementów garderoby i sprawdzają się na różne okazje. Nie zapominamy jednak o osobach, które chętnie eksperymentują z kolorami, wzorami oraz innymi zdobieniami, a co za tym idzie: szukają czegoś bardziej efektownego. Jeśli znudziły ci się minimalistyczne paznokcie (algo nigdy nie byłaś ich fanką czy fanem), świetnie trafiłaś lub trafiłeś. Oto pearl nails, czyli spektakularny trend w manicure, na który warto zwrócić uwagę – już wkrótce będzie o nim naprawdę głośno. 

Modne paznokcie na wiosnę 2023: pearl nails – na czym polega ten trend w manicure?

Nazwa pearl nails nie jest przypadkowa. Ten trend w manicure jest inspirowany perłami – ich kolorami, a także – co wydaje nam się szczególnie interesujące – nieregularną strukturą. Stylizacje w tym stylu są zazwyczaj niezwykle spektakularne. Powstają nie tylko przy użyciu lakierów do paznokci z odpowiednim wykończeniem czy pyłków dających charakterystyczny efekt, ale również zdobień 3D, które zawdzięczają swoją popularność m.in. twórcom i twórczyniom bijącego rekordy popularności serialu „Euforia”. Najczęściej decydują się na nie posiadaczki oraz posiadacze długich (lub przedłużanych) paznokci. Ale, oczywiście, nie jest to wymóg konieczny.

 

 

Modne paznokcie na wiosnę 2023: pearl nails to (wbrew pozorom) najbardziej uniwersalny trend w manicure tego sezonu

Pearl nails są (wbrew pozorom) bardzo uniwersalne. Zdobywają coraz więcej fanek i fanów, których preferencje – oczywiście – różnią się od siebie. W związku z tym wspomniany trend w manicure ewoluuje. Gdy wpiszesz frazę pearl nails w przeglądarkę internetową albo wyszukiwarkę na Instagramie (lub innej aplikacji działającej na podobnych zasadach), twoim oczom ukażą się zarówno spektakularne stylizacje (jak ta, którą widzisz na zdjęciu na górze strony), jak i te wykonane za pomocą lekko transparentnych lakierów do paznokci w perłowych odcieniach. Jeżeli bardziej przemawia do ciebie opcja nr dwa, pamiętaj, że możesz połączyć pearl nails z innymi trendami. Jedną z naszych ulubionych opcji jest pearl french manicure. Jak łatwo się domyślić, w tym przypadku charakterystyczna dla francuskiej stylizacji linia powinna zostać namalowana perłowym lakierem. Ciekawą inspiracją na pearl nails może okazać się również małża, w której znajduje się perła. Na taki pomysł wpadła m.in. Betina Goldstein, czyli światowej sławy stylistka paznokci. Warto przyjrzeć się jej pracom. A skoro już o inspiracjach mowa...

Modne paznokcie na wiosnę 2023: pearl nails – inspiracje 

Jak wspomniałyśmy, pearl nails to trend w manicure, który stwarza wiele możliwości. Warto eksperymentować z wykończeniem paznokci czy formą. Mimo to prawdopodobnie każdej i każdemu z nas przyda się trochę inspiracji. Jeśli też tak uważasz, scrolluj dalej. Na dole strony czekają na ciebie (naszym zdaniem) najpiękniejsze stylizacje w tym stylu.