Najbogatsze Polki 2023

Kobiety mają moc. I przekonujemy się o tym codziennie. Biznes nie jest już zarezerwowany tylko dla mężczyzn w garniturach. Teraz to właśnie dziewczyny stają się najbardziej wpływowymi osobami w firmach i biznesach. Za granicą najpopularniejszymi przedsiębiorczyniami są Kim Kardashian, Kylie Jenner czy Rihanna. W Polsce również nie brak nam super przedsiębiorczych kobiet, które inspirują i pokazują, że marki zbudowane przez dziewczyny przynoszą nieprawdopodobne dochody. Portal FashionBiznes.pl opublikował ranking 10 najbogatszych Polek 2023. Zobaczcie, kto się w nim znalazł. 

10 najbogatszych Polek 2023 – Agnieszka Radwańska

Zestawienie otwiera jedna z naszych najlepszych tenisistek – Agnieszka Radwańska. Przez długi czas była ona w pierwszej trójce najlepiej zarabiających tenisistek na świecie! To właśnie na samej grze dorobiła się 100 milionów złotych. A do tego dochodzą jeszcze współprace, linia ubrań i seria gier wideo.

10 najbogatszych Polek 2023 – Kamila Błażejewska

Jeśli malujecie paznokcie, to z pewnością nieobca jest wam marka NeoNail. Za jej sukcesem stoi Kamila Błażejewska. Razem z mężem jest ona właścicielką firmy Cosmo Group. Jej majątek wynosi niemal 150 milionów złotych.

10 najbogatszych Polek 2023 – Magdalena Malaczyńska

Kolejna marka, która zajmuje się „paznokciowym” biznesem to Indigo Nails. Nie każdy wie, że marka, która obecna jest w aż 44 krajach założona została przez Polkę. Magdalena Malaczyńska, bo tak nazywa się właścicielka Indigo, zarobiła na swoim biznesie 190 milionów złotych. Warto wspomnieć, że spółka powstała zaledwie kilka lat temu. Wow!

10 najbogatszych Polek 2023 – Maria Magdalena Kwiatkiewicz

Kolejną kobietą w Polsce, która dorobiła się fortuny jest Maria Magdalena Kwiatkiewicz – właścicielka marki biżuteryjnej YES. Jej biznes ma już ponad 40 lat, a nadal bardzo dobrze prosperuje. YES to jedna z najpopularniejszych marek z biżuterią w naszym kraju. Kwiatkiewicz zasiada teraz w radzie nadzorczej spółki, a jej majątek to 200 milionów złotych.

10 najbogatszych Polek 2023 – Ewa Chodakowska

Chyba nie jest zaskoczeniem, że w rankingu znajduje się Ewa Chodakowska. Sportsmenka jest stałą bywalczynią tego typu zestawień od wielu lat. 41-latka pasję do sportu przemieniła w biznes. I dobrze na tym wyszła. Jej majątek szacuje się na 210 milionów złotych. Do tego celebrytka inwestuje także w branżę deweloperską i kupuje nieruchomości. W zeszłym roku dokonała zakupu hotelu w Grecji wartego 8 milionów.

10 najbogatszych Polek 2023 – Anna Lewandowska

Kolejna pewniaczka to Anna Lewandowska, która znalazła się na 5. miejscu w rankingu najbogatszych Polek 2023. Tak jak jej poprzedniczka, gwiazda dorobiła się fortuny dzięki sportowi. Ania stworzyła prawdziwe sportowe imperium. Organizuje obozy, przygotowuje plany treningowe i diety. Otworzyła firmę cateringową, ma również własną markę ze zdrową żywnością. To jednak nie wszystko. Od kilku lat najpopularniejsza polska WAG jest też właścicielką marki kosmetycznej Phlov. Dzięki temu oraz wielu innym współpracom dorobiła się majątku wartego 313 milionów złotych.

Zobacz także:

10 najbogatszych Polek 2023 – Anna Podniesińska

Kiedyś dziennikarka, dzisiaj bizneswoman. Jej majątek to 800 milionów złotych. Czemu to zawdzięcza? Anna Podniesińska wprowadziła na polski rynek czeską firmę obuwniczą Bata. Od tego się zaczęło. Teraz jej firma zarządza markami odzieżowymi i nieruchomościami.

10 najbogatszych Polek 2023 – Małgorzata Adamkiewicz

Podium otwiera Małgorzata Adamkiewicz – lekarka i endokrynolożka. Razem z mężem jest ona właścicielką medycznego giganta – Adamed, który swoje produkty sprzedaje w 76 krajach na świecie. Majątek Adamkiewicz to 2 miliardy złotych.

10 najbogatszych Polek 2023 – Barbara Komorowska

Drugą najbogatszą Polką jest Barbara Komorowska, założycielka marki Bakoma. Oprócz tego jest jeszcze współwłaścicielką największej w kraju firmy rolno-spożywczej BZK Group. Bizneswoman dorobiła się imponującej kwoty 2,2 miliarda złotych.

10 najbogatszych Polek 2023 – Dominika Kulczyk

Niekwestionowana zwyciężczyni rankingu 10 najbogatszych kobiet w Polsce to Dominika Kulczyk. I nie jest to zaskoczenie. Bizneswoman rok w rok znajduje się przynajmniej na podium takich i podobnych zestawień. Córka miliardera Jana Kulczyka zarządza majątkiem wartym 9 miliardów złotych. W spadku od ojca otrzymała firmę Polenergia, którą kieruje. Oprócz tego Dominika inwestuje w nieruchomości i działa w wielu innych branżach.