Rita Ora i Taika Waititi uchodzą obecnie za jedną z najpopularniejszych par Hollywood. Zachwycają swoimi talentami, urodą, mają miliony fanów i apetyt na więcej. O swoich sukcesach mówią chętnie i nie mają oporów przed pozowaniem fotografom na czerwonym dywanie. O łączącym ich uczuciu wręcz przeciwnie – prywatność jest dla nich bardzo ważna, dlatego na Instagramie pokazują tylko mały wycinek wspólnego życia. Co wiemy o ich relacji, którą tak skrzętnie skrywają przed światem?

Rita Ora i Taika Waititi - jak się poznali i kiedy po raz pierwszy pokazali się razem?

Rita Ora i Taika Waititi poznali się w 2018 roku. Nie znamy co prawda dokładnych okoliczności ich pierwszego spotkania (wiemy, że połączyli ich wspólni znajomi), ale możemy zobaczyć, jak prezentowali się w tym dniu. Reżyser z okazji walentynek 2022 udostępnił zdjęcie, do którego pozuje z ówczesną koleżanką, a dziś żoną. Przy okazji zdradził również, że w związku są od lutego 2021:

Pierwsze zdjęcie z nocy, kiedy poznaliśmy się cztery lata temu. Od tamtej pory jesteśmy kumplami. Rok temu postanowiliśmy „skomplikować” rzeczy, ale to w zasadzie wiele ułatwiło. Szczęśliwych Walentynek dla mojej psiapsi – napisał oznaczając na końcu Ritę Orę.

Po kilku miesiącach ukrywania związku, w kwietniu 2021 roku po raz pierwszy napisano w mediach o łączącym ich uczuciu. Potwierdzeniem miały być zdjęcia ze wspólnego wypadu do Australii, na których przytulali się i ewidentnie wyglądali na zakochanych. Co ciekawe, ze względu na biseksualną orientację Rity, plotkowano wówczas, że tworzą trójkąt z Tessą Thomson, 37-letnią aktorką, z którą wymieniali czułości uchwycone przez paparazzi na kilku fotografiach.

Na czerwonym dywanie oficjalnie zadebiutowali jako para dopiero cztery miesiące później, 2 sierpnia 2021 roku. Pojawili się na premierze filmu „Legion samobójców” w Los Angeles. Kilka dni później na instagramowym profilu autorki hitu „Let You Love Me” pojawiła się relacja z urodzin Taiki, na których bawili się m.in. Rami Malek i Kristen Stewart.

Jestem w świetnym miejscu w moim życiu. To wszystko, co mam zamiar o tym powiedzieć – przyznała Rita Ora w rozmowie z „Vogue Australia” we wrześniu 2021 roku, kiedy została zapytana o jej związek z cenionym reżyserem. I nie było to żadnym zaskoczeniem – w przeszłości wokalistka również stroniła od opowiadania o swoich partnerach w wywiadach (była związana m.in. z Robem Kardashianem, Calvinem Harrisem, czy Andrew Garfieldem). Relacji z wokalistką nie skomentował także Taika Waititi, który w 2018 roku (bez tłumaczenia się mediom) zakończył trwające siedem lat małżeństwo z Chelsea Winstanley.

Rita Ora i Taika Waititi na premierze filmu "Legion samobójców" / fot. Getty Images

Zobacz także:

Rita Ora i Taika Waititi - sekretny ślub piosenkarki i zdobywcy Oscara

W sierpniu 2022 roku media obiegła sensacyjna wiadomość o sekretnym ślubie pary, poprzedzonym owianymi tajemnicą zaręczynami. Oba wydarzenia miały mieć niezwykle intymny charakter. To była intymna i wyjątkowa ceremonia [...]. Tylko ich najbliżsi widzą, jak są w sobie zakochani. Chcieli utrzymać ślub w tajemnicy, żeby nie odzierać własnego związku z prywatności – obwieścił magazyn „The Sun”. Źródło brytyjskiego brukowca twierdziło również, że wkrótce odbędzie się huczne wesele, na którym pojawi się plejada gwiazd światowego show-biznesu, lecz wszystko wskazuje na to, że była to wyłącznie plotka.

Niedługo później wokalistka była gościnią podcastu Jaime Winstone „Greatest Night Ever”. Z jej słów jasno wynikało, że jest zakochana i szczęśliwa u boku reżysera:

Jestem zakochana [...] Zawsze chciałam bajki, to jest to, o czym marzyłam dorastając [...] Zawsze chodziło mi o tę miłość, o znalezienie partnera, więc jestem naprawdę szczęśliwa. Kocham Taikę. Pozdro dla Taiki – powiedziała wyraźnie rozradowana.

Miesiąc później w wywiadzie udzielonym amerykańskiemu wydaniu „Vogue'a” o ukochanej kilka słów powiedział Taika. Przyznał, że jego partnerka jest niesamowicie romantyczna i stale go zaskakuje.

W międzyczasie na palcach pary dostrzeżono obrączki, a ich zbliżenia pokazywano w kolejnych artykułach, próbujących udowodnić, że są małżeństwem.  

Ostatecznie, na oficjalne potwierdzenie faktu, że Rita Ora i Taika Waititi są mężem i żoną czekaliśmy pół roku. 

W styczniu 2023 roku w teledysku do swojego najnowszego singla „You Only Love Me” Rita Ora w metaforyczny sposób nawiązała do plotek o swoim ślubie. Na reakcję mediów nie trzeba było długo czekać. W wywiadzie, którego udzielała Heart Radio Breakfast padło bezpośrednie pytanie, czy to prawda, że ona i Taika Waititi są już po ślubie.

Tak, jesteśmy [...] Mówią, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Oficjalnie znikam z rynku, ludzie! – powiedziała bez ogródek.

W sierpniu 2023 roku do mediów trafiły nigdy wcześniej niepublikowane ślubne zdjęcia pary, a na profilu instagramowym artystki pojawiło się wideo z jej ślubu, które zostało wykorzystane do teledysku „You&I”.

Jak się okazało, Rita Ora w tym wyjątkowym dniu miała na sobie aż trzy kreacje projektu Toma Forda i biżuterię Lorraine Schwartz.

Tom Ford to jeden z moich ulubionych projektantów wszech czasów. Jest jednym z moich najbliższych przyjaciół, bardzo go lubię. Wyjście za mąż w sukni jego projektu stanowiło dla mnie spełnienie marzeń. A ponieważ nie było to planowane, nie wiedziałam, czy znajdę odpowiednią kreację. Zaryzykowałam i poszłam do sklepu Toma Forda, gdzie czekała na mnie doskonała suknia z welonem – w moim rozmiarze. Żadne poprawki nie były potrzebne. Tak właśnie miało być. I naprawdę mnie to uszczęśliwiło – ujawniła po roku artystka.

W wywiadzie dla amerykańskiego „Vogue'a” zakochani w dniu pierwszej rocznicy, która miała miejsce 4 sierpnia 2023 roku, opowiedzieli o swoim ślubie nieco więcej.

Nie było to w Londynie ani Francji, jak wszyscy informowali Ślub odbył się w Los Angeles w towarzystwie małej grupy przyjaciół – ujawnił Taika. W naszym domu! – dodała Rita.

Zakochani przyznali również, że śledzili nieprawdziwe informacje publikowane przez media:

Naprawdę bawiło nas czytanie różnych historii, które ludzie zmyślali, gdy jednocześnie przez cały ten czas byliśmy w stanie zachować to dla siebie. I bardzo się cieszę, że teraz – w pierwszą rocznicę ślubu – możemy podzielić się z wami tym, co naprawdę się wydarzyło – powiedziała Rita Ora.

Co ciekawe, to właśnie ona oświadczyła się Taice! Rita zadała TO pytanie na wakacjach w Palm Springs latem 2022 roku. Ślub zaplanowali od razu - odbył się zaledwie kilka tygodni później.

Rita oświadczyła mi się, a ja natychmiast się zgodziłem – ujawnił reżyser.

Rita Ora i Taika Waititi - wspólne życie z dala od blasku fleszy

Rita Ora i Taika Waititi konsekwentnie unikają komentowania swojego małżeństwa. W lutym 2023 roku (tuż po oficjalnym ogłoszeniu zmiany stanu cywilnego) artystka w komediowym show Jimmy Fallon przystała jednak na prośbę prowadzącego i pokazała swój pierścionek zaręczynowy.

Właściwie nie pokazałam nikomu mojego pierścionka, to mój pierwszy raz, kiedy go pokazuję, a ponieważ cię kocham i czuję, że jesteś częścią naszego związku, ponieważ oglądamy Twoje show każdego wieczoru... spójrz, oto on – powiedziała, jednocześnie pokazując Jimmy'emu złoty pierścionek z okazałym szmaragdem. Żartowała również, że ​​„być może” pomogła mężowi go wybrać.

Para, choć na stałe mieszka w USA, ze względu na pracę stale podróżuje. Romantyczne kadry, które możemy znaleźć na ich instagramowych profilach pokazują, że mimo niełatwego trybu życia każdą wolną chwilę starają się spędzać razem.

Niech żyje miłość! :)