Wiedzieliście, że włosy często potrzebują mocniejszego nawilżenia niż skóra? Nasze kosmyki są narażone na uszkodzenia mechaniczne (i nie tylko), przez co łatwo i szybko tracą wodę. Promieniowanie UV, niskie temperatury, a także farbowanie, to kolejne czynniki, które wysuszają i osłabiają włosy. Jak o nie zadbać? Znamy odpowiedź! Jeżeli wasze włosy wymagają regeneracji i odżywienia, sauna fryzjerska okaże się wybawieniem. Sprawdźcie, na czym polega sauna na włosy, jakie są ceny zabiegu w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Wolicie wykonać saunę do włosów w domu? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Sauna do włosów: na czym polega sauna fryzjerska?

Sauna na włosy to zabieg odżywczo-regenerujący. Możecie go wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub samodzielnie – w domowym zaciszu. Warto jednak wspomnieć, że pierwsza opcja jest zdecydowanie popularniejsza. Większość z nas woli oddać się w ręce profesjonalisty i mieć pewność, że sauna do włosów zostanie wykonana w należyty sposób.

Jak wygląda zabieg? Na samym początku włosy muszą zostać odpowiednio przygotowane. Fryzjerka lub fryzjer umyje dwukrotnie nasze kosmyki. Następnie nałoży specjalne kosmetyki – dedykowane nie tylko temu zabiegowi, ale również poszczególnym typom włosów. Do wykonania sauny fryzjerskiej niezbędne jest urządzenie z kopułą, które przypomina suszarkę. Jest jednak nieco większe. Urządzenie posiada również pojemnik na wodę destylowaną. Gdy woda nagrzeje się do 40 stopni Celsjusza, zaczyna ono generować parę wodną, a tym samym oddziaływać na nasze włosy. Sauna na włosy trwa około dwadzieścia minut. Jednak po wyjściu spod kopuły należy wypłukać włosy – tym razem letnią wodą. Dzięki temu łuski włosa ponownie się zamkną.

Sauna na włosy – efekty i opinie

Czy sauna do włosów jest skuteczna? Dziewczyny, które wykonywały ten zabieg w profesjonalnych salonach fryzjerskich, przyznają, że efekty są naprawdę zadowalające. Włosy są nawilżone, zregenerowane i lśniące. Do tego łatwiej się rozczesują – ten fakt docenią przede wszystkim blondynki, których kosmyki z natury są cienkie i szybko się plączą. Musicie jednak wiedzieć, że sauna na włosy to zabieg, który trzeba wykonywać regularnie. Tylko wtedy włosy pozostaną mocne, zdrowe, jak również odżywione na dłużej.

Nanoplastia, czyli innowacyjny zabieg prostujący włosy. Wszystko, co musicie wiedzieć o tej technice! >>>

Sauna na włosy – cena

Mogłoby się wydawać, że sauna na włosy nie jest zbyt kosztownym zabiegiem. Ceny wahają się od 50 do 200 złotych. Są zazwyczaj uzależnione od popularności poszczególnych salonów fryzjerskich, jak również od wielkości miast, w których się znajdują. Ale chcąc wykonywać zabieg regularnie (na przykład co dwa lub trzy tygodnie), musimy liczyć się ze zdecydowanie wyższymi kosztami.

Sauna na włosy w domu. Jak wykonać zabieg?

Jeśli chciałybyście trochę zaoszczędzić, możecie wykonać saunę na włosy w domu. Musicie jednak wiedzieć, że efekty nie będą tak spektakularne, jak po wykonaniu zabiegu w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Sauna na włosy w domu – jak ją wykonać? To całkiem proste! Aby wykonać saunę do włosów samemu, potrzebujecie odpowiednich kosmetyków, czepka kąpielowego, ręcznika i suszarki. Podobnie jak w przypadku sauny fryzjerskiej, musicie umyć dwukrotnie włosy. Drugi krok to nałożenie odpowiednich ampułek czy olejku i rozprowadzenie ich po włosach. Następnie musicie nałożyć na głowę czepek kąpielowy i ciepły ręcznik. Teraz do akcji wkracza suszarka. Niezwykle ważne jest to, aby podtrzymać odpowiednią temperaturę. Po około 25 minutach możecie zdjąć turban z głowy i opłukać włosy chłodną wodą. Gotowe!