Kiedy nie było jeszcze Stranger Things, The End Of The F***ing World czy Riverdale, czyli seriali o nastolatkach nie tylko dla nastolatków, oglądało się m.in. Słodkie kłamstewka. To produkcja, która zadebiutowała ponad dekadę temu i została zrealizowana na podstawie młodzieżowych książek autorstwa Sary Shepard. Serial Pretty Little Liars, bo tak brzmi oryginalny tytuł, doczekał się w sumie siedmiu sezonów oraz dwóch spin-offów, czyli Ravenswood i Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki. A rok temu okazało się, że na fani Słodkich kłamstewek doczekają się także rebootu, czyli zupełne nowej wersji doskonale znanej im historii. I co ciekawe, będzie za to odpowiedzialny twórca Riverdale właśnie, Roberto Aguirre-Sacasa.

„Słodkie kłamstewka” – powstaje nowa wersja kultowego serialu. Kto pojawi się na ekranie?

Autor Riverdale oraz Chilling Adventures of Sabrina jest także producentem wykonawczym produkcji razem z Leslie Morgenstein i Giba Girolamo ze studia Alloy Entertaiment, które posiada prawa do Słodkich kłamstewek. A co wiemy o obsadzie? Serwis Deadline donosi, że w reboocie Słodkich kłamstewek, który będzie nosił tytuł Pretty Little Liars: Original Sin, zagrają Chandler Kinney (Zombi 2, serial Zabójcza broń) oraz Maia Reficco (Evita, Zmiksowana Kally, niebawem pojawi się też w filmie Netflixa Strangers). Ta pierwsza wcieli się w Tabby, początkującą reżyserkę i miłośniczkę horrorów, która podobnie jak jej pierwowzór ze Słodkich kłamstewek, skrywa pewien sekret. Z kolei Reficco zagra Noę, sarkastyczną gwiazdę, która próbuje wrócić na właściwe tory po wyjściu z aresztu dla nieletnich. 

Jeżeli chodzi o fabułę, nie wiemy o niej zbyt wiele. Ale magazyn Variety pisze, że akcja będzie rozgrywać się dwie dekady po wydarzeniach z premierowej serii, które miały miejsce w miasteczku Millwood. Zaś główne bohaterki, czyli grupa nastolatek, będą nękane przez nieznanego napastnika i będę również zmuszone zapłacić za sekretny grzech, jakiego ich rodzice dopuścili się 20 lat wcześniej. Przypomnijmy, że w głównymi postaciami Słodkich kłamstewek jakie pamiętamy, były przyjaciółki: Spencer, Hanna, Aria i Emily. Piąta z nich – Alison – znika w tajemniczych okolicznościach. Po roku o jej zaginięcia jej koleżanki, które nie są już ze sobą tak blisko jak kiedyś, zaczynaja otrzymywać pogróżki. Osoba, która je wysyła, podpisuje się literą „A”…

„Pretty Little Liars: Original Sin” – kiedy premiera i gdzie będzie można obejrzeć serial?

Zdjęcia do rebootu Pretty Little Liars mają ruszyć późnym latem tego roku w Upriver Studios w Nowym Jorku. Nie wiadomo jeszcze, na kiedy planowana jest premiera. Ale wiemy za to, że Pretty Little Liars: Original Sin obejrzymy w HBO Max, gdyż jakiś czas wytwórnia Warner Bros., odpowiedzialna za serial Słodkie kłamstewka, połączyła siły z platformą.