Carrie Bradshaw, jedna z głównych bohaterek i narratorka w serialu Seks w wielkim mieściena ubrania i buty nigdy nie żałowała pieniędzy. Nawet, jeśli nie miała ich zbyt wiele. Kolejna para szpilek od Manolo Blahnika wiele razy poprawiała jej humor. A perspektywa wejścia w posiadanie ozdobionych klejnotami majtek od Dolce&Gabbana przekonała ją do wzięcia udziału w pokazie, do którego od początku nie była przekonana (w ostatecznym rozrachunku, mimo upadku na wybiegu, był to jeden z tych momentów, kiedy Carrie czuła się najbardziej spełnioną nowojorską singielką pod słońcem). Jej szafa to także ubrania i dodatki z metką Dior, Chanel czy Prada, a o to wszystko zadbała stylistka serialu, kostiumolożka i projektantka Patricia Field.


20 rzeczy, których NA PEWNO nie wiedzieliście o serialu „Seks w wielkim mieście” >>>
 

Historia i cena słynnej tiulowej spódnicy Carrie Bradshaw może was zaskoczyć!

Oprócz swojego uwielbienia dla luksusowych marek, Field ponad dwie dekady temu robiła to, co dzisiaj namiętnie praktykują blogerki i influencerki. Czyli projekty brandów z najwyższej półki łączyła z rzeczami upolowanymi za grosze. Dosłownie. A najlepszym przykładem jest spódnica tutu, w której Sarah Jessica Parker pojawia się czołówce serialu. Stylistka SATC zdradziła, jaka jest historia tego tiulowego elementu bogatej – też dosłownie – garderoby Carrie. Okazuje się, że Field kupiła tę spódnicę w jednym z nowojorskich sklepów z tanią odzieżą za całe 5 dolarów, czyli niecałe 20 zł. Zaskoczone?


Sukienka Carrie z finału „Seksu w wielkim mieście” – nie zgadniecie, która gwiazda ma ją w swojej szafie! >>>
 

Gdzie kupić tiulową spódnicę w stylu Carrie Bradshaw?

Z taką wiedzą zapewne niejedna fanka ponadczasowych stylizacji Carrie Bradshaw pobiegnie do najbliższego second handu w poszukiwaniu swojej własnej tutu skirt. Natomiast Patricia Field zrobiła jeszcze jedną rzecz, aby zadowolić miłośniczki stylu Carrie i sama zaprojektowała dwuwarstwową tiulową spódnicę na wzór znalezionego przez siebie przez przypadek oryginału. Projekt ten dostępny jest w ramach kolekcji Sex And The City, którą można znaleźć na oficjalnej stronie Patricii Field. A jego cena, to już niestety nie 5, a 140 dolarów. Oprócz spódniczki tutu w sklepie internetowym można skusić się również na takie perełki odtworzone przez stylistkę SATC, jak naszyjnik z imieniem Carrie (pozłacany, złoty lub wysadzany diamentami), czy pierścionek zaręczynowy z 5-karatowym diamentem i 18-karatowym białym złotem – oczywiście od Mr. Biga – za 10 tysięcy dolarów.
 

fot. materiały dystrybutora


[QUIZ] Którą bohaterką serialu „Seks w wielkim mieście” jesteś? >>>