Wielki finał 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” za nami. Po wielu tygodniach emocjonujących zmagań na najsłynniejszym parkiecie tanecznym w kraju w końcu poznaliśmy zwycięzców. Przypomnijmy, że o Kryształową Kulę oraz 100 tysięcy złotych dla gwiazdy i 50 tysięcy złotych dla tancerza walczyły: para numer 1, czyli influencerka, prowadząca program „Farma” Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński, a także para numer 10, czyli model Jacek Jelonek i Michał Danilczuk.

Finał marzeń – oznajmiła z ekscytacją już na początku finałowego odcinka jurorka Iwona Pavlović.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – co działo się w finałowym odcinku?

Podobnie jak w przypadku finałów poprzednich sezonów „Tańca z Gwiazdami”, producenci tym razem również postarali się o moc dodatkowych atrakcji. Do występu w dzisiejszym odcinku show zaproszono specjalnych gości muzycznych. Doda przygotowała dla widzów Polsatu specjalne wersje przebojów ze swojego nowego, bestsellerowego albumu pt. „Aquaria” – hitu „Melodia ta” i swojego najnowszego singla „Wodospady”. Z kolei pochodząca z Ukrainy wokalistka oraz uczestniczka tej edycji show, Jamala, zaprezentowała medley złożony z jej eurowizyjnego hitu „1944” oraz premierowego utworu „Take Me To A Place”.

fot. mat. prasowe Polsat

Każda z finałowych par zaprezentowała w finale aż po trzy tańce. Konkursową część odcinka rozpoczął mroczny jive Ilony i Roberta, za który finaliści zgarnęli 39 punktów. Jacek i Michał podtrzymali imprezowy klimat swoją halloweenową salsą ocenioną przez jury na 38 punktów.

W drugiej rundzie finałowe pary zaprezentowały tańce wybrane dla nich przez konkurentów. Ilona i Robert zatańczyli wskazanego im przez chłopaków swinga w rytm przeboju „Be My Baby” z repertuaru zespołu The Ronettes. Z kolei Jacek i Michał wykonali jeden z najtrudniejszych tańców, czyli foxtrota. Podczas występu męskiej pary na żywo zaśpiewał znany doskonale wszystkim widzom „Tańca z Gwiazdami” Stefano Terrazzino. Tancerz, który w tej edycji show odpowiada za kostiumy uczestników, wykonał kultowy polski przebój „Jesienne róże” z repertuaru Mieczysława Fogga.

Trzecim w tym odcinku i zarazem ostatnim w programie tańcem Ilony i Roberta był freestyle. Za występ, który uświetniła swoimi wokalnymi popisami Sabina Jeszka, para numer 1 otrzymała maksymalną liczbę punktów.

Przez całą edycję czegoś brakowało, a tu niczego nie zabrakło – stwierdził Michał Malitowski.

Imponujący freestyle zaprezentowali także na zakończenie swojej przygody w „Tańcu z Gwiazdami” Jacek i Michał. Jury zgotowało jednopłciowej parze owację na stojąco i oczywiście przyznało panom cztery dziesiątki.

Jest mi bardzo miło, że mogę was oceniać. Jestem dumna z nas, z Polsatu, że para jednopłciowa wzięła udział w tym programie. Pokazuje to, że Polska jest pięknym krajem i jest tu miejsce dla wszystkich – podsumowała Iwona Pavlović.

Na zakończenie we wspólnym tańcu w rytm miłosnej ballady „I Will Always Love Love You” wystąpili wszyscy pozostali uczestnicy 13. edycji „Tańca z Gwiazdami”.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – kto wygrał?

W końcu poznaliśmy odpowiedź na najbardziej nurtujące pytanie tego sezonu. O tym, do kogo trafiła Kryształowa Kula oraz wysoka nagroda pieniężna tradycyjnie zdecydowali już tylko i wyłącznie widzowie biorący udział w głosowaniu. Jurorzy co prawda przyznawali swoje noty, ale nie miały one wpływu na końcowy rezultat.

Ostateczne wyniki przekazał prowadzący Krzysztof Ibisz. Decyzją widzów, zwycięzcami 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” została para numer 1, czyli Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński.

Gratulacje!

fot. AKPA