Tatuaże dla par to wciąż bardzo kontrowersyjny temat, wiele osób uważa, że robienie wspólnych tatuaży to zły pomysł, bo związki nie zawsze trwają wiecznie, a tatuaż zostanie z wami do końca życia. Niewątpliwie jest to decyzja, która wymaga dokładnego przemyślenia, ale ostatecznie należy ona tylko i wyłącznie do was i waszego partnera lub partnerki – to wy będziecie nosić ten tatuaż, a nie inni ludzie, którzy będą waszą decyzję krytykować.

Czytaj również >>> Tatuaże damskie. Oto najpiękniejsze kobiece wzory

Tatuaże dla dwojga – wzór

Wzory na tatuaże dla dwojga to najczęściej dwie pasujące do siebie lub uzupełniające się rzeczy. Najważniejsze przy wyborze wzoru jest to, aby oba tatuaże były wykonane w tym samym stylu i miały element łączący, w ten sposób unikniemy sytuacji, w której fakt, że tatuaże są wspólne, nie będzie zauważalny i będziecie musieli o tym informować. Co może stanowić takie wzory? Oto kilka propozycji:

Ulubione postaci z bajek, kreskówek czy gier to bardzo częsty motyw wykorzystywany w tatuażu, możemy skorzystać z niego również w tatuażach dla par. Wystarczy, że znajdziecie wśród waszych ulubieńców dwie postacie, które łączyła szczególna relacja, być może nawet podobna do waszej relacji z drugą połówką. W zależności od charakterów wybieramy która postać bardziej odzwierciedla was, a która waszego partnera i pomysł na wzór gotowy! Rozmiar, miejsce wykonania i styl, w jakim będą tatuaże, zależy już tylko od waszych preferencji i wizji tatuatora.

Jeśli wolicie zachować znaczenie tatuaży dla siebie i niekoniecznie zależy wam na tym, aby każdy widział, że są one wspólne, możecie stworzyć własne wzory, które tylko wam będą kojarzyć się ze sobą nawzajem. Jakie wzory wybrać? Wszystko zależy tutaj od was, zastanówcie się, co jako pierwsze przychodzi wam do głowy, gdy myślicie o drugiej połówce, może będzie to coś związanego z waszą pasją? Gotowanie, szachy, a może muzyka – z każdego zainteresowania można stworzyć wzór, który będzie je prezentował, np. przybory kuchenne, bierka do gry w szachy, czy nuty na pięciolinii. Kiedy wiecie już jaki element będzie odpowiedni, wystarczy, że wybierzecie styl tatuażu i poszukacie tatuatora, który w takowym się specjalizuje.

fot. Getty Images

Tatuaże łączone dla par

Tatuaże łączone to wyjątkowy typ tatuaży dla par. Nie pozostawiają one żadnych wątpliwości co do tego, że tatuaże mają się wzajemnie uzupełniać. Pełny wzór jest widoczny dopiero wtedy, gdy złączycie swoją część wzoru z częścią na skórze partnera.

Zobacz także:

Pomysłów na takie tatuaże jest cała masa, najpopularniejsze z nich to mandale, najróżniejsze serca czy napisy, które razem tworzą jedną sentencję. Możecie skorzystać z modnych wzorów i dostosować szczegóły według własnych preferencji lub wykazać się kreatywnością i razem z tatuatorem stworzyć niepowtarzalne wzory od początku do końca. Ogranicza was jedynie wyobraźnia.

Tatuaże dla zakochanych – pomysł

Pomysłów na tatuaże dla par jest nieskończenie wiele, tak naprawdę wszystko, co nawet w najmniejszym stopniu do siebie pasuje, może być inspiracją do stworzenia wzorów. Warto wybierać rzeczy, które w jakiś sposób nas dotyczą i mają dla nas osobiste znaczenie, choć niekoniecznie bardzo głębokie, np. tatuaż jaskółki i orła, które będą przywoływać wspomnienie o wspólnym obserwowaniu ptaków na pierwszych razem spędzonych wakacjach, butelki wina i kieliszka, bo towarzyszyły wam przy pierwszej kolacji lub filiżankę i torebkę herbaty symbolizujące wasze pierwsze spotkanie w herbaciarni, do której chętnie wracacie. Tutaj wszystko zależy od waszej historii. Szukanie wzoru, który ma dla was znaczenie sentymentalne to przy okazji świetny sposób na wspólne spędzenie wieczoru – przypomnicie sobie wasze najlepsze momenty z całego związku!

Jeżeli jednak symbolika nie ma dla was większego znaczenia, to nic was nie ogranicza i wystarczy, że wybierzecie coś, co wam się po prostu podoba. Dwa pasujące do siebie puzzle, klucz i kłódka, dwie korony, a nawet tost i toster – to tylko kilka bardziej popularnych propozycji, a może być to coś zupełnie innego, bardziej indywidualnego, dajcie się ponieść wyobraźni!

Tatuaże dla niej i dla niego – inspiracja

Zdecydowanie jeden z popularniejszych motywów na tatuaże dla par to myszka Mickey i Minnie. Te dwie bajkowe postacie reprezentują relację, z którą wiele par się utożsamia, dlatego wzór jest tak często wybierany. Mogą to być minimalistyczne tatuaże w postaci konturów myszek i ich charakterystycznych elementów lub bardziej realistyczne tatuaże – liczą się wasze preferencje.

Jeśli lubicie tatuaże w formie napisów, to macie mnóstwo sposobów na wykorzystanie ich w tatuażu dla pary, może to być lubiany i znaczący coś dla was cytat, którego każde z was wytatuuje sobie po połowie, ważna dla was data, np. rozpoczęcie związku, pierwsza randka, ślub, czy klasycznie – wasze imiona.

Tatuaże dla par przedstawiające dwie postacie, które po zbliżeniu ich do siebie trzymają się za ręce to motyw, który wygląda świetnie i możecie go spersonalizować, jak tylko chcecie. Postacie mogą być fikcyjne, ale istniejące, np. z gier lub kreskówek, czy też zupełnie wymyślone, stworzone na potrzeby tatuażu, a może nawet trochę przypominające was samych.

Małe tatuaże dla par – zdjęcia

Pomysły na tatuaże dla par można znaleźć nawet tam, gdzie się tego nie spodziewacie, a wszystko zależy od tego, jaką wagę przywiązujecie do indywidualnego znaczenia tatuaży. Jeśli tatuaże to dla was tylko i wyłącznie forma estetycznej ekspresji i ich funkcją jest zdobienie ciała, to szukanie będzie z pewnością łatwiejsze, jeśli jednak wolicie, aby tatuaże przedstawiały jakieś wspomnienie czy miały symbolikę, to także nie będzie to większy problem. Koniecznie sprawdźcie te propozycje i inspirujcie się do woli!