Tatuaże dla kobiet

Tatuaże damskie to małe lub duże ozdoby, które pięknie zdobią kobiece ciało. Kobiety mają ogromny wachlarz możliwości, jeśli chodzi o tatuaże. Miłośniczki sztuki, które chcą ozdobić swoje ciało mogą znaleźć setki tysięcy gotowych wzorów lub wymyślić własne, oryginalne tatuaże. Niektóre z nich są delikatne i niepozorne, inne zaś odważne i przyciągające wzrok. Niezależnie od rozmiaru, odcienia czy wzoru, tatuaże są doskonałym sposobem na wyróżnienie się spośród mas, pokazanie swoich cech czy wartości lub okazanie miłości drogim osobom. Dla jednych tatuaż jest tylko stylową ozdobą ciała, inni wybierają motyw niosący w sobie głęboki przekaz. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu tatuażu, warto dokładnie przemyśleć swój wybór. Należy bowiem wiedzieć, że niemal każdy wzór coś symbolizuje i może się zdarzyć, że zupełnie nieświadomie ozdobimy skórę wzorem, z którego znaczeniem nie chcemy się identyfikować. Chcesz zrobić tatuaż, ale nie wiesz, jaki wybrać dla siebie? Poniżej zamieszczamy najpiękniejsze inspiracje i wzory.

Tatuaż damski mały - damskie wzory

Wybór wzoru tatuażu damskiego jest kwestią mocno indywidualną, bo o ile nie zdecydujemy się na jego usunięcie, zostanie z nami do końca życia. Nie każda z nas jest jednak obdarzona talentem, który pozwoli stworzyć unikalny, a jednocześnie zachwycający projekt. W takiej sytuacji można skorzystać z katalogu gotowych motywów lub zlecić tatuażyście/tatuażystce zaprojektowanie indywidualnego rysunku, zgodnego z naszymi oczekiwaniami. Taką usługę oferuje praktycznie każde renomowane studio i stanowi idealny wybór dla kobiet, którym zależy, by ich tatuaż był unikalnym dziełem. Najpierw trzeba jednak wybrać motyw przewodni, a to nie jest takie proste. Jeżeli potrzeba ci inspiracji, z pewnością znajdziesz ją w naszych propozycjach.

Delikatny tatuaż damski - pomysły na tatuaż

Delikatny tatuaż damski powinien świetnie ozdobi ciało, zwykle też łatwo go schować. Przede wszystkim to świetne uzupełnienie codziennych stylizacji. W takiej roli idealnie sprawdzi się wzór przedstawiający motyla. Szczególnie efektownie prezentuje się jako tatuaż 3D. Może być wykonany na dowolnej części ciała, ale szczególnie atrakcyjnie prezentuje się na karku, za uchem, na wewnętrznej stronie nadgarstka i na kostce. Motyl symbolizuje młodość, wolność, szczęście i pokój, więc jest idealną propozycją dla osób pozytywnie nastawionych do świata i cieszących się każdą chwilą swojego życia.

Hit 2022 to tatuaż przedstawiający słońce i księżyc. Ten jeden z najchętniej wybieranych wzorów jest reprezentacją dwóch przeciwstawnych sił - życia i śmierci, dobra i zła, kobiecości i męskości. Ten motywy cieszy się popularnością wśród kobiet, a my nie możemy zaprzeczyć, że jest piękny.

Ciekawą propozycją na subtelny tatuaż jest też delfin. Taki wzór można wykonać na tych samych obszarach skóry, co efektownego motyla, ale najczęściej pojawia się jako tatuaż na kostce. Motyw delfina jest wyrazem radości i umiłowania dobrej zabawy, ale można interpretować go także jako wyraz chęci niesienia pomocy. Ten wzór najczęściej wybierają kobiety młode, które nie cierpią nudy i rutyny.

Sprawdź również >>> Tatuaż róże - znaczenie i galeria wzorów

Intymny tatuaż damski - subtelny i delikatny wzór

Wiele kobiet nie chce eksponować swoich tatuaży. Symbole na skórze mają być widoczne wyłącznie dla nich i dla osoby najbliższej ich sercu. Taki tatuaż prawie zawsze ma charakter intymny, nie tylko ze względu na miejsce wykonania, ale także na zawarte w nim znaczenie.

Zobacz także:

Jednym z najpopularniejszych intymnych motywów są skrzydła anioła. Tatuaż pod biustem prezentuje się wyjątkowo efektownie, choć można go wykonać także na plecach i w bardziej wyeksponowanych miejscach - na karku lub przedramieniu. Taki symbol wyraża wolność i niezależność, choć niektórzy interpretują go także w kategoriach czystej miłości. Pasuje do kobiet, które chcą w ten sposób wyrazić uczucie lub zamanifestować wolność swoich wyborów.

Duży tatuaż damski - inspiracje

Coraz więcej z nas decyduje się na duże tatuaże. Dobrym motywem na duży tatuaż jest wzór przedstawiający smoka. Mityczny gad ziejący ogniem wspaniale prezentuje się jako tatuaż na przedramieniu lub udzie. Symbolizuje siłę, mądrość i ochroną, ale także wolnego ducha. Motyw smoka często wybierają kobiety niezależne, obdarzone silnym charakterem.

Równie ciekawie (ale nieco delikatniej) prezentuje się motyw kwiatów wiśni. Tatuaż pokrywający bok kobiety prezentuje się wyjątkowo, ale jednocześnie delikatnie i bardzo kobieco. Nic dziwnego, ten symbol odwołuje się przecież do kobiecości i energii seksualnej. Właśnie z tego względu wybierają go kobiety pewne siebie.

Piękny damski tatuaż - wzór

Tatuaż damski może zachwycić nie tylko delikatnością i subtelnością, ale także pięknem. Tribale i napisy są passe, teraz na topie są znacznie efektowniejsze wzory.

Jednym z nich jest łapacz snów. Taki wzór doskonale nadaje się na tatuaż na szyję, ale sprawdzi się też jako minimalistyczny tatuaż na nadgarstek lub kostkę. Wzór ten zwykle jest wykonywany jako amulet, którego zadaniem jest zatrzymywanie negatywnej energii. W związku z tym, zwykle wybierają go kobiety głęboko uduchowione, które wierzą, że świat niematerialny może wpływać na losy ludzi.

Inna propozycja pięknego wzoru to koliber. Taki motyw wspaniale prezentuje się dosłownie na każdej partii skóry. Odnosi się do radości i niezależności, symbolizuje życiodajny nektar. W związku z tym, zwykle wybierają go kobiety cieszące się życiem, które charakteryzuje artystyczne usposobienie.

Modny damski tatuaż - wzór

Moda w dziedzinie tatuażu zmienia się niezwykle dynamicznie. Oczywiście, wiele wzorów ma charakter ponadczasowy, ale niektóre cieszą się szczególną popularnością. Które są obecnie wybierane najczęściej?

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się wzór przedstawiający ptaki. Odwołuje się do szczęścia, nadziei, miłości i wierności, więc często wybierają go kobiety hołdujące tym wartościom. Ptaki są tatuowane na różnych częściach ciała - szyi, ramieniu, plecach, a nawet na dłoni.

Kolejny niezwykle popularny wzór to dmuchawiec. Jest symbolem bezgranicznych możliwości i wolności, więc na taki wzór zwykle stawiają kobiety ciekawe świata i które są pewne swojej pozycji. Wspaniale prezentuje się jako tatuaż na kostce lub minimalistyczny tatuaż na szyi.

Minimalistyczny tatuaż damski

Wiele kobiet decyduje się na tatuaż w mało widocznym miejscu (niestety) ze względu na szkodliwe stereotypy, które cały czas potrafią krążyć na temat tatuaży. Jeżeli nie chcesz mocno eksponować tatuażu, zdecyduj się na mały damski tatuaż. Jednym z popularnych miejsc jest mały tatuaż damski na ręce. Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się również tatuaże za małżowiną uszną. Tatuaże za uchem szybko zasłonisz rozpuszczając włosy. Jeżeli nie chcesz, żeby twój tatuaż rzucał się w oczy, postaw na minimalizm i tatuaż geometryczny. Inspirujące wzory znajdziesz również wśród motywów kwiatowych.

Tatuaże damskie - najpopularniejsze i najmodniejsze wzory (ważki, łapacz snów, kwiaty, róże, znaki zodiaków)

10 najpopularniejszych wzorów tatuaży damskich to: owady, w tym ważki, łapacz snów, pióro, kwiaty, w tym róże, znaki zodiaków, napisy, zwierzęta domowe, gwiazdy, serca oraz motywy znane ze sztuki. Te kategorie dają duże pole do popisu i nawet wśród nich możesz znaleźć oryginalne motywy. Jeżeli cały czas nie jesteś zdecydowana na wzór tatuażu, który pozostanie na twoim ciele na całe życie, sprawdź tatuaże tymczasowe i tatuaże zmywalne.