Kilka dni temu dowiedziałyśmy się, że Netflix zamierza inwestować więcej w polskie produkcje. Coraz chętniej kupuje także prawa do polskich tytułów, które regularnie zasilają jego bazę. Dzięki temu nasze rodzime filmy i seriale mają szansę na zdobycie popularności na świecie. Dużym międzynarodowym sukcesem okazał się choćby slasher W lesie dziś nie zaśnie nikt, który wkrótce doczeka się kontynuacji. Pytanie jednak, jaki film tym razem przykuł uwagę amerykańskich abonentów i abonentek Netflixa.

Polska komedia romantyczna hitem Netflixa w Stanach

Okazuje się, że widzkom i widzom w Stanach spodobała się polska komedia romantyczna! W dodatku jest  to pierwsza polska komedia romantyczna wyprodukowana przez platformę Netflix. Chodzi o Miłość do kwadratu z Adrianną Chlebicką i Mateuszem Banasiukiem w rolach głównych, która pojawiła się na popularnej platformie streamingowej chwilę przed tegorocznymi Walentynkami.  

„Miłość do kwadratu” - fabuła

Miłość do kwadratu opowiada o nauczycielce ze szkoły podstawowej Monice (w tej roli wspomniana Adrianna Chlebicka). Ta praca jest jej pasją. Monika skrywa pewien sekret. W tajemnicy przed bliskimi zajmuje się też modelingiem pod przybranym imieniem Klaudia. Pewnego dnia podczas zdjęć do reklamy Monika poznaje Enzo (Banasiuk) – znanego dziennikarza, którego pasją z kolei jest uwodzenie kobiet. Razem biorą udział w projekcie, rodzą się między nimi skrajne emocje, najpierw pałają do siebie niechęcią, a potem... Pewnie się domyślacie. 

fot. materiały prasowe

„Miłość do kwadratu” - twórcy i obsada

Reżyserem Miłość do kwadratu jest Filip Zylber, który ma na swoim koncie takiefilmy jak Serce nie sługa czy Jak poślubić milionera. Oprócz Adrianny Chlebickiej (znanej choćby ze świetnego serialu Kontrola) i Mateusza Banasiuka na ekranie pojawia się również Mirosław Baka, Wojciech Kalarus, Krzysztof Czeczot, Anna Smołowik czy Jacek Knap.

A wy już oglądałyście tę polską produkcję na Netfliksie?