Ksantohumol to zaskakujący swoją skutecznością antyoksydant, który po prostu trzeba poznać. Czy wiele lat badań nad tym przełomowym składnikiem ma szansę zaowocować pielęgnacyjną rewolucją? Jaką rolę ksantohumol może odegrać w terapiach profesjonalnych? Na te pytania odpowiada dr Marta Błażewicz – lekarz medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej oraz właścicielka DerClinic.

Materiały prasowe

Ksantohumol – co kryje się pod tą, egzotycznie brzmiącą, nazwą?

Ksantohumol to nic innego jak najsilniejszy poznany dotąd antyoksydant. Ksantohumol wykazuje 30 razy silniejsze właściwości od witaminy C i aż 200 razy mocniejsze działanie od resweratrolu.

Materiały prasowe

Liczby robią wrażenie. Jak przekłada się to na działanie preparatów z jego zawartością?

Jako wysoce aktywny wiązek Ksantohumol wykazuje bardzo szerokie zastosowanie zarówno w prewencji przeciwstarzeniowej, jak i pielęgnacji skóry problematycznej. Jego działanie znacząco wzmacnia system antyoksydacyjny skóry. Przekłada się to na dłuższe życie naszych komórek oraz zmniejszenie częstotliwości ich uszkodzeń. W formie kompleksu o wysokiej biodostępności i zwiększonej przenikalności przez warstwę rogową naskórka składnik ten znajdziemy w produktach marki PRO XN.

Czy stosuje doktor produkty z Ksantohumolem w zabiegach gabinetowych?

Oczywiście. Ksantohumol zwiększa znacząco efektywności zabiegów inwazyjnych poprzez dostarczenie w głąb skóry substancji niezbędnych do prawidłowych procesów jej odbudowy i różnicowania tkanek. PRO XN stworzyło specjalne preparaty, które można stosować w połączeniu ze wszystkimi zabiegami przerywającymi ciągłość skóry jak m.in. mezoterapia mikroigłowa, mezoteria igłowa, laseroterapia, chemabrazja. Zastosowanie Ksantohumolu jako terapii uzupełniającej to ultranowoczesne rozwiązanie intensyfikujące procesy regeneracji skóry poprzez zwiększenie podaży antyoksydantów. Dla pełnej skuteczności zabieg ten obejmuje dwa etapy.

Jak wygląda ich przebieg?

Zaczynamy od ampułki Xantohumol Complex Ampoule. Jej zadaniem jest wzmocnienie systemu antyoksydacyjnego skóry, wyłagodzenie podrażnień pozabiegowych takich jak opuchlizna, zaczerwienienie oraz zwiększona podatność na zakażenia bakteryjne. Jednocześnie ampułka redukuje przebarwienia, a także dodatkowo stymuluje biosyntezę włókien kolagenu i elastyny. Jej skład wzbogacono o substancje niezbędne do prawidłowych procesów odbudowy skóry (niacyd, czy koenzym Q10).

Zobacz także:

Drugi etap obejmuje nałożenie na twarz specjalistycznej maski wykonanej z nano-włóknistej struktury - Sterile Biocel Facial Mask. Dzięki temu, że jej włókna są znacznie mniejsze od porów skóry, a także za sprawą wysokiej higroskopijności, posiada ona bardzo dużą zdolność zatrzymywania wody, przez co pełni funkcję podobną do naskórka. W efekcie zapewnia silne i trwałe nawodnienie. Perfekcyjnie przylegając do skóry tworzy idealną okluzję i jednocześnie zwiększa absorpcję substancji aktywnych z położonej wcześniej ampułki. To jednak nie wszystko. Wiedząc, że planujemy zabieg, możemy przygotować skórę w domowym zaciszu, by zwiększyć jego efektywność.

Materiały prasowe

Co doktor proponuje nam jako terapię domową?

W tej roli doskonale sprawdzają się produkty z linii PRO XN Antioxidant Therapy, które warto zacząć stosować na około 2-3 tygodnie przed zabiegiem. Dzięki temu poprawimy strukturę skóry. Oczywiście jeszcze ważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja domowa po zabiegu. Należy podkreślić, że pacjenci poprzez swoje działania mają olbrzymi wpływ na finalny efekt. Dlatego zalecam stosowanie Antioxidant Therapy po zabiegu w celu przywrócenia prawidłowej fizjologii skóry. Domowa pielęgnacja PRO XN zapewnia intensywną ochronę antyoksydacyjną, odbudowę bariery hydrolipidowej, intensywną regenerację skóry oraz przywrócenie równowagi mikrobiomu.

Wspomniała doktor wcześniej o terapiach skór problematycznych. Co można zaproponować pacjentom w tym zakresie?

Najpierw proponuję zdefiniować, dla kogo przeznaczona jest terapia. Do czynników problematycznych zaliczamy nawracający trądzik, łojotok oraz przebarwienia pozapalne. Terapia pacjentów z wymienionymi problemami wymaga dodatkowych składników aktywnych. Dlatego marka PRO XN stworzyła zabieg przeciwtrądzikowy z laktoferyną. Jest nim PRO NX Rescue Treatment.

Skąd taki dobór składników? Jak laktoferyna wpływa na cerę trądzikową?

Laktoferyna odpowiada za przywrócenie równowagi mikrobiomu skóry i jednocześnie stymuluje procesy naprawcze skóry. W formule tego zabiegu znalazł się także kondycjonujący kompleks aminokwasów oraz koloidalne złoto, które wzmacnia właściwości regeneracyjne i jednocześnie zwiększa jej zdolność do zatrzymywania wody stwarzając jej optymalne warunki do prawidłowego funkcjonowania i zachowania zdrowego wyglądu. W ten sposób Rescue treatment odpowiada na cztery główne czynniki wywołujące stany zapalne tj.: nadmierne wydzielanie łoju, hiperkeratynizację, kolonizację bakterii trądzikowych oraz pobudzenie miejscowej odpowiedzi immunologicznej.

Dziękujemy za rozmowę!

Materiały prasowe