Ten film pojawił się na platformie Netflix 10 lipca i już jest jednym z największych hitów tego roku. Mowa o The Old Guard, produkcji opartej na serii powieści graficznych Grega Rucki ilustrowanych przez Leonardo Fernandeza. Jedną z producentek filmu jest Charlize Theron, którą możemy oglądać także w roli głównej. Aktorka wciela się w postać wojowniczki Andy dowodzącej grupą najemników-nieśmiertelników, która od stuleci walczy o bezpieczeństwo śmiertelnego świata. Kiedy zespół zostaje zwerbowany do podjęcia nagłej misji, niesamowite zdolności jego członków zostają odkryte przez wroga. Andy i jej ekipa muszą pomów w wyeliminowaniu zagrożenia i stawić czoła tym, którzy za wszelką cenę chcą zawładnąć mocą wojowników i zbić na tym fortunę.

Oprócz Charlize Theron na ekranie możemy zobaczyć również Kiki Layne (Gdyby ulica Beale umiała mówić), Marwan Kenzari (Aladyn), Luca Marinelli (Wielkie piękno), Harry Melling (seria o Harrym Potterze), Van Veronica Ngo (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi), Matthian Schoenaerts (Nienasyceni) i Chiwetel Ejiofor (Zniewolony. 12 Years a Slave). Za reżyserię odpowiada Gina Prince-Byethewood (Miłość i koszykówka, W cieniu jupiterów), która czyni tę produkcję wyjątkową i historyczną. Dlaczego?


Najpopularniejsze seriale i filmy na Netflixie. Te produkcje oglądamy najchętniej >>>
 

The Old Guard jest jednym z najchętniej oglądanych filmów w historii platformy Netflix. Ale to nie wszystko! 

Gina Prince-Byethewood jest bowiem pierwszą ciemnoskórą reżyserką na liście 10 najpopularniejszych filmów Netflixa. A The Old Guard właśnie trafił do tego zestawienia. Dowiedzieliśmy się o tym z wpisu platformy na Twitterze. „Film jest obecnie na dobrej drodze do tego, aby dotrzeć do 72 mln gospodarstw domowych w ciągu pierwszych 4 tygodni od premiery” - czytamy w komunikacie. Obraz The Old Guard dołączył tym samym do listy takich innych oryginalnych produkcji bijących rekordy oglądalności, jak m.in. Potrójna granica (63 mln), Irlandczyk (64 mln), Zabójczy rejs (83 mln), Śledztwo Spensera (85 mln), Nie otwieraj oczu (89 mln), aż w końcu Tyler Rake: Ocalenie. Ten ostatni tytuł dotarł prawie do 100 mln gospodarstw z dostępem do Netflixa i póki co pozostaje najpopularniejszym pełnometrażowym filmem wyprodukowanym przez platformę.

The Old Guard cieszy się również sporą popularnością w Polsce i figuruje w rankingu TOP 10. Oprócz filmu z Charlize Theron obecnie świetnie radzi sobie także nowy oryginalny serial Netflixa Przeklęta z Kathernine Langford (z którą mieliśmy okazję porozmawiać!) roli głównej, czyli świeże spojrzenie na arturiańską legendę z kobiecej perspektywy, a także rodzima produkcja Zenek opowiadająca historię legendy disco polo, Zenona Martyniuka.
 


Ten serial Netflixa oglądają teraz wszyscy! Jeżeli jeszcze go nie widzieliście, nadróbcie zaległości >>>

Zobacz także: