„Top Model” to jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych w Polsce. Pierwsza edycja została wyemitowana w 2010 roku. Natomiast na przestrzeni ostatnich lat modowe show z Joanną Krupą, Kasią Sokołowską, Marcinem Tyszką oraz Dawidem Wolińskim w rolach jurorek i jurorów otworzyło wielu osobom drzwi do świata mody czy show-biznesu. Wśród zwycięzców i zwyciężczyń programu są m.in. Zuza Kołodziejczyk, Radosław Pestka, jak również Dominika Wysocka. Już niebawem poznamy kolejną laureatkę albo laureata. Kiedy i gdzie oglądać ostatni odcinek sezonu? Oto wszystko, co wiemy o finale „Top Model 11”

„Top Model 11” – kiedy finał?

Finał „Top Model 11” zbliża się wielkimi krokami. W ubiegłych latach ostatnie odcinki modowego show emitowano zazwyczaj pod koniec listopada. Tym razem jest nieco inaczej. 7 grudnia 2022 – zapiszcie sobie tę datę w kalendarzach. To właśnie tego wieczoru dowiemy się, kto wygrał, a tym samym zdobył tytuł kolejnej top modelki albo kolejnego top modela. 

„Top Model 11”: finał – kiedy i gdzie oglądać?

Program „Top Model 11” można oglądać w każdą środę o godz. 21:35 na głównym kanale TVN. Tak samo będzie w przypadku ostatniego odcinka tej edycji. Jedyna różnica jest taka, że finał jest emitowany na żywo. Do tego z udziałem widowni. 

„Top Model 11”: finał – co wiemy o ostatnim odcinku tej serii?

Twórczynie i twórcy „Top Model 11” lubią zaskakiwać widzów oraz widzki programu. Właśnie dlatego niemal do ostatniej chwili nie ujawniają, jakie atrakcje dla nich szykują. Natomiast już wiemy, że w roli prowadzących zobaczymy Joannę Krupę i Michała Piróga. Podczas finału odbędą się pokazy mody z udziałem uczestników i uczestniczek tego sezonu. Adriana Hyzopska, Michalina Wojciechowska, Natalia Woś, Klaudia Nieścior, Maciej Skiba, Filip Ferner, Borys Barchan, Karolina Kuracińska, Marcelina Zetler, Adrian Nkwamu, Krystian Embradora, Aleksandra Helis, Weronika Pawelec oraz Martyna Kaczmarek zaprezentują kreacje od Dawida Wolińskiego, Mariusza Przybylskiego, a także duetu MMC. Co więcej, czekają nas koncerty na żywo. W środowy wieczór wystąpią Bryska, Michał FOX Król, Piotr Rogucki i Kuba Karaś, jak również Grzegorz Hyży. Nie zabraknie też gościni specjalnej. Na wielkim finale „Top Model 11” pojawi się Anja Rubik, czyli najpopularniejsza modelka z Polski oraz aktywistka. 

„Top Model 11” – kto jest w finale?

Kto jest w finale „Top Model 11”? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy 30 listopada. Po podróży do RPA (i tamtejszym Fashion Weeku) Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka oraz Dawid Woliński zdecydowali, że na miejsce w finałowej trójce zasługują trzy uczestniczki. A mianowicie Klaudia Nieścior, Michalina Wojciechowska i Natalia Woś. O tym, kto zwycięży, zdecyduje nie tylko jury, ale również widzowie, a także widzki. Głosowanie SMS-owe wystartowało od razu po emisji 13. odcinka. Tegorocznym finalistkom przydzielono numery od 1 do 3, które należy wpisywać w treści wiadomości, a następnie wysłać pod odpowiedni numer telefonu. 

„Top Model 11”: Klaudia Nieścior – kim jest?

Podczas castingu Klaudia Nieścior zachwyciły jury swoją urodą, a także osobowością. Ma niesamowitą energię. Na bootcampie, gdzie otrzymała przepustkę do domu Top Model, jak również w kolejnych odcinkach udowodniła, że ma predyspozycje do pracy jako modelka. Niestety Klaudia Nieścior ma na koncie trudne doświadczenia. Wychowywała się w rodzinie zastępczej, do tego miała pod opieką młodszego brata. Mieszka w Tarnobrzegu, a przed udziałem w „Top Model 11” pracowała w salonie kosmetycznym. Dodatkowo w weekendy pomagała w domu, w którym sama dorastała.

„Top Model 11”: Michalina Wojciechowska – kim jest?

Michalina Wojciechowska też zrobiła ogromne wrażenie na jurorkach i jurorach. Szczególnie spodobała się Joannie Krupie, która wspierała ją przez cały program. Co więcej, przewodnicząca jury przywróciła ją do „Top Model 11” podczas wyjazdu do RPA. To była pierwsza taka sytuacja w historii polskiej edycji modowego show. O Michalinie Wojciechowskiej dużo mówiło się (i nadal mówi się) w kontekście jej relacji z Maciejem Skibą, czyli innym uczestnikiem tego sezonu. Przed „Top Model 11” 23-latka mieszkała w Brazylii. Jednak wróciła do kraju, gdy dowiedziała się, że jej (już ex) partner dopuścił się zdrady z inną kobietą. Co ciekawe, zdecydowała się na udział w programie, by wrócić do modelingu, z którym była związana w przeszłości. 

Zobacz także:

„Top Model 11”: Natalia Woś – kim jest?

Prawdopodobnie niektóre widzki oraz widzowie kojarzą Natalię Woś jeszcze z poprzedniej edycji. W 2021 roku nie przeszła bootcampu. Ale tym razem osiągnęła upragniony cel. To najmłodsza uczestniczka w „Top Model 11”. Ma dopiero 17 lat. Uczy się w liceum, a swoje marzenia spełnia przy wsparciu rodziców, co regularnie podkreśla.  

„Top Model 11” – nagrody. Co dostaje zwycięzca lub zwyciężczyni?

Warto również wspomnieć o nagrodach. Zwyciężczyni „Top Model 11” podpisze kontrakt z prestiżową agencją modelingową, weźmie udział w sesji okładkowej do magazynu GLAMOUR, a także otrzyma czek na 100 tysięcy złotych. Jest więc o co walczyć.