Trochę trudno w to uwierzyć, ale za nami już 7. odcinek 11. sezonu „Top Model”. W domu Top Model jest coraz mniej osób, zadania stają się coraz trudniejsze, a marzenia o karierze w modelingu i / lub show-biznesie coraz bardziej realne. W tym tygodniu uczestniczki oraz uczestnicy modowego show wzięli udział w kolejnych konkurencjach, podczas których zaprezentowali swoje umiejętności. Sprawdźcie, co działo się w nowym odcinku „Top Model 11”, kto poradził sobie najlepiej, a kto nie i musiał opuścić program. 

„Top Model 11”: odcinek 7. Gościnie i goście specjalni

Podobnie jak w poprzednich odcinkach „Top Model 11”, w tym tygodniu nie zabrakło gościń oraz gości specjalnych. Osoby biorące udział w tej edycji programu, spotkały się z Kilianem Kernerem – niemieckim projektantem, Nataszą Parzymies, czyli jedną z najbardziej obiecujących reżyserek młodego pokolenia i twórczynią serialu „Kontrola”, Michałem Czerneckim – aktorem, którego możecie kojarzyć z wielu rodzimych produkcji (w tym m.in. z „Wojennych dziewczyn”, „Diagnozy” i „Parady serc”), wokalistką i influencerką, Sylwią Lipką, jak również z Mrozu (znanym piosenkarzem, kompozytorem oraz producentem muzycznym). 

„Top Model 11”: pokaz mody z Kilianem Kernerem

Na początku 7. odcinka uczestniczki i uczestnicy „Top Model 11” wzięli udział w pokazie mody. Rozwali wasze czachy – zapowiedział Michał Piróg, który wspierał ich podczas tego zadania. Prezentowali na sobie ubrania zaprojektowane przez wspomnianego Kiliana Kernera. Nie było to jednak takie proste jak mogłoby się wydawać, ponieważ wybieg był otoczony ekranami emitującymi złudzenia optyczne. Najlepiej w tym zadaniu poradzili sobie Michalina Wojciechowska i Maciej Skiba. Projektant miał uwagi do kilku osób, w tym do Klaudii Nieścior oraz Martyny Kaczmarek. Nie spodobało mu się również zachowanie Weroniki Pawelec, która na backstage’u nie ukrywała, że nie podobają jej się projekty niemieckiego designera. 

„Top Model 11”: kampanie społeczne z Sylwią Lipką i Michałem Czerneckim

Po pokazie przyszedł czas na zadanie o charakterze społecznym. Osoby, które biorą udział w 11. edycji największego modowego show w Polsce, zostały podzielone na dwie drużyny, a następnie (korzystając z rad czy doświadczeń Sylwii Lipki oraz Michała Czerneckiego) musiały nagrać filmy na ważne, trudne, a zarazem bardzo aktualne tematy. Team wspierany przez wokalistkę i influencerkę skupił się na temacie akceptacji siebie. Jak się okazuje, gościni specjalna chorowała na anoreksję, a teraz – będąc aktywną w mediach i internecie – regularnie mierzy się z presją idealnego wyglądu.

Wymiotowałam krwią, uciekałam ze szpitala... – wyznała Sylwia Lipka w „Top Model 11”. 

Natomiast grupa, która współpracowała z Michałem Czerneckim, stworzyła kampanię społeczną poświęconą depresji. Aktor przyznał, że ten temat nie jest mu obcy i podzielił się własnymi doświadczeniami. Rozmawiając z uczestnikami oraz uczestniczkami, przyznał, że ma za sobą dwie próby samobójcze. 

Oba filmy wyszły świetnie, a mieszkanki oraz mieszkańcy domu Top Model cieszyli się, że zrobili coś, co może pomóc innym. 

„Top Model 11”: film modowy z Nataszą Parzymies, Filipem Pasternakiem i Mrozu

Ostatnie zadanie, z którym uczestniczki oraz uczestnicy musieli zmierzyć się w 7. odcinku programu, to film modowy. Pracowali w duetach. Występowali w obszernych kostiumach stylizowanych na dziecięce, mieli do dyspozycji zabawki, które prawdopodobnie każdy i każda z nas pamięta z dzieciństwa, a nagrania odbywały się na podwórku. Natasza Parzymies odpowiadała za reżyserię, Filip Pasternak stanął za kamerą, z kolei Mrozu i Michał Piróg wspierali osoby biorące udział w 11. sezonie „Top Model”. 

Zobacz także:

Warto było dać z siebie wszystko, ponieważ efekty tego zadania zostały później poddane ocenie Joanny Krupy, Kasi Sokołowskiej, Marcina Tyszki, Dawida Wolińskiego, a także twórczyni hitowego serialu „Kontrola”.

Kto poradził sobie najlepiej? W tym tygodniu zwyciężyła Aleksandra Helis, czyli zdobywczyni (czwartego w historii polskiej edycji programu) złotego biletu. To właśnie ona przejęła pokój zwycięzcy od Natalii Woś, która okazała się najlepsza podczas sesji pod wodą z poprzedniego odcinka. 

Pozostaje więc pytanie, kto odpadł? Spieszymy z odpowiedzią. 

„Top Model 11”: odcinek 7. Kto odpadł?

7. odcinek „Top Model 11” był ostatnim, w którym oglądaliśmy Krystiana Embradorę. Niestety poradził sobie najsłabiej podczas pracy nad filmem modowym. To spore zaskoczenie, ponieważ Krystian Embradora ma już pewne doświadczenie w aktorstwie. Uczestnik nie miał tyle szczęścia co Maciej Skiba, który (przypomnijmy) w ubiegłym tygodniu został przywrócony do programu przez Michała Piróga. Będziecie tęsknić za aspirującym modelem i aktorem?